Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Eylül 2019 14:31   

Adli para cezası alan kişi idareci olabilir mi?

Adli para cezası alan kişi müdür/müdür yardımcısı olabilir mi? sabıka kaydında "adli sicik kaydı yoktur. arşiv kaydı vardır." yazıyor.

13 Eylül 2019 21:12

Semsurii
Şef

özellikle dediğiniz şekilde bir engel olduğunu sanmıyorum. Sadece "son 4 yılda soruşturma kapsamında idarecilik görevinden alınanlar başvuramaz" diye ifade edilmişti

14 Eylül 2019 18:45

yozgatlımemur
Aday Memur

disiplin cezası da varsa olamaz

16 Eylül 2019 00:56

pancarse
Aday Memur
dayin. varsa olursun.yoksa zaten sifir sabikanda olsa bi halta yaramaz
16 Eylül 2019 03:31

bi sen biliyon
Aday Memur

birilerine taciz tecavuz falan edersen diyanette ust duzey yonetici olabilirsin biraz kendini geliatir suclarini buyut

16 Eylül 2019 09:34

yeditepelisehir
Daire Başkanı

öğretmen olabiliyorsa idareci de olur

16 Eylül 2019 22:19

dejavu217
Aday Memur
mevcut hapsi cezasının adli para cezasina çevrilmesinde memur olmaya engel 1 yıl sınırına bakılır zaten 1 yıldan fazla mahkum olma memuriyete engeldir. Ama 100 günlük hapis cezası paraya çevrilirse memuriyete engel değildir.Ayrica disiplin cezalarında uyarma ve kınama alan 5 yıl boyunca il müdürü ve daire başkanı ve üstü kadrolarına ayliktan kesme ve kademe ilerlemesinin durdurulması 10 yıl boyunca bu kadrolara atanamazlar burada önemli kıstas Il milli eğitim müdürü olamaz ama il milli egitim şube müdürü olabilir yada okul müdürü burada karıştırılan nokta bu tabi yasal olarak böyle teamülde mudur atamasi yapılırken bunlara bakılır
17 Eylül 2019 02:54

dadayu
Şef

hapis cezası adli para cezasına çevrilirse ve 1 yıldan fazla ise memuriyete engel veya memuriyetten düşme gerçekleşiyor.

ancak bazı suçlar hem para veya adli para cezası verilebiliyor.

seçimlik ceza olarak adli para cezası verilirse 1 yıldan fazla bile olsa memuriyete engel değilmiş.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;