Editörler : hopaliSafak Vaktii
«78910111213141516171819
20 Ekim 2019 16:40

Arnava
Aday Memur

2019 puanını kullanacak birisi olarak her şeyi geçtim mülakat puanıyla oynanmasına sonuna kadar karşıyım. Mülakatta denkleştirme, +3 ekleme falan. O mülakat puanlarıyla oynanmaya bir başlanırsa önünü alamayız. Siz 2019lulara 3 puan eklenecek diye beklerken dayısı olana eklenir o 3 puan o zaman işler karışır. Daha önce oldu mu? Oldu. Mülakat hassas bir konu.

20 Ekim 2019 16:45

mdmn18
Aday Memur

2019 puanını kullanacak birisi olarak her şeyi geçtim mülakat puanıyla oynanmasına sonuna kadar karşıyım. Mülakatta denkleştirme, +3 ekleme falan. O mülakat puanlarıyla oynanmaya bir başlanırsa önünü alamayız. Siz 2019lulara 3 puan eklenecek diye beklerken dayısı olana eklenir o 3 puan o zaman işler karışır. Daha önce oldu mu? Oldu. Mülakat hassas bir konu.

Arnava, 11 saat önce - Alıntıya git

aynen hocam ben de size tamamen katılıyorum. 2018'liler bayağı kaymağını yediler atamanın. onların da elinde değildi ama ben derim ki birbirimize girmek yerine yüksek alım için bir şeyler yapsak daha mantıklı olmaz mı? Bu sene daha fazla bütçe ayrıldıysa bundan yararlanmamız gerek diye düşünüyorum. Şu an saçma sapan çözüm önerileri yine başa bela olur.

20 Ekim 2019 16:50

trkçrkn
Şef

önce denkleştirme olsun dediniz olmadı şimdi de çıkmış +3 puan eklenecek diyorsunuz. Hocalarım sizler düşük puan aldınız çünkü eğitim netleriniz çok kötüydü. Yakında atama duyurusu açıklanacak ama sizle mülakat sonuçlarına kadar aynı şeyleri söylemeye devam edip insanların hem sinirlendirip hem de onlara umut dağıtmaya devam edeceksiniz. Mülakat sonuçları açıklanıp herkesin Kpss puanı aynı verildiği zaman ortadan kaybolacaksınız. Nasıl denkleştirme dediğinz şey olmayacağını anladıysanız mülakattta da puanların yuvarlanacaını sonuçların açıklandığında anlayacaksanız.

Cenk911, Dün - Alıntıya git
Sizler de 2018 tayfası olarak söylediginiz her seyin akildan mantiktan uzak oldugunu anladiniz şimdide eğitim netleriniz kotü o yuzden puanlarinız düşük diyerek üste cikmaya calisiyorsunuz. Alakası yok uzaktan yakindan alakası yok bu dediginizle. Daha önce de soyledim yine soyluyorum gecen sene eğitim bebe bisküvisi idi ben dahil cogu kişi 70'li netler yaptık ve benim 70 eğitim netime P10 80 buuk net geldi.Geldik bu seneye eğitim urfa isotuydu ve cok belirleyici olup ben dahil çoğu kişi gayet iyi P10'lar aldık. 2018 70 egitim netime 80.5, 2019 61 eğitim netime P10 82.6. Ama noldu biliyor musunuz biliyor ama bilmezden geliyorsunuz ben tekrar hatirlatim 75 soruluk bir alan sinavına girdik ve dengeler değişti tepetaklak oldu her şey yahu bir puan nasıl olur da 82.6'dan 77.2'ye düşer ya hem de 59.5 alan netiyle?? 82.6 P10'la eski sistemdeki gibi 50 soruluk alan sinavina girmiş olsaydım işte bu olmayacaktı bu kadar olmayacaktı bu denli bir düşüş yasanmayacaktı. Siz de biliyorsunuz.
20 Ekim 2019 17:00

Arnava
Aday Memur

aynen hocam ben de size tamamen katılıyorum. 2018'liler bayağı kaymağını yediler atamanın. onların da elinde değildi ama ben derim ki birbirimize girmek yerine yüksek alım için bir şeyler yapsak daha mantıklı olmaz mı? Bu sene daha fazla bütçe ayrıldıysa bundan yararlanmamız gerek diye düşünüyorum. Şu an saçma sapan çözüm önerileri yine başa bela olur.

mdmn18, 11 saat önce - Alıntıya git

Kesinlikle katılıyorum hocam.

20 Ekim 2019 17:14

Cenk911
Memur
Sizler de 2018 tayfası olarak söylediginiz her seyin akildan mantiktan uzak oldugunu anladiniz şimdide eğitim netleriniz kotü o yuzden puanlarinız düşük diyerek üste cikmaya calisiyorsunuz. Alakası yok uzaktan yakindan alakası yok bu dediginizle. Daha önce de soyledim yine soyluyorum gecen sene eğitim bebe bisküvisi idi ben dahil cogu kişi 70'li netler yaptık ve benim 70 eğitim netime P10 80 buuk net geldi.Geldik bu seneye eğitim urfa isotuydu ve cok belirleyici olup ben dahil çoğu kişi gayet iyi P10'lar aldık. 2018 70 egitim netime 80.5, 2019 61 eğitim netime P10 82.6. Ama noldu biliyor musunuz biliyor ama bilmezden geliyorsunuz ben tekrar hatirlatim 75 soruluk bir alan sinavına girdik ve dengeler değişti tepetaklak oldu her şey yahu bir puan nasıl olur da 82.6'dan 77.2'ye düşer ya hem de 59.5 alan netiyle?? 82.6 P10'la eski sistemdeki gibi 50 soruluk alan sinavina girmiş olsaydım işte bu olmayacaktı bu kadar olmayacaktı bu denli bir düşüş yasanmayacaktı. Siz de biliyorsunuz.
trkçrkn, 11 saat önce - Alıntıya git

Ben sizin branşınızın istatistiklerinizi bilmiyorum o yüzden yorum yapamam. Tarih öğretmeniyim ve bu sene 390larda olan bir arkadaşın eğitim neti 45 gy neti 20 gk neti 54 alan neti ise 62lerde. ilk kısımda oldukça düşk netler yapmış ve bu nete hak eden puanı almış bence. bu sene urfa isot tadında eğitim bilimleri size fazla acı gelmiş ve sizi yakmış:) Herkes hak ettiği puanı yaptığı netlerle aldığını düşünüyorum eğer bir itirazınız varsa buyrun gidin Ösym'ye diyin benim puanım yanlış hesaplandı. Benim de sizin de burada yazdıklarınız hiçbir şey ifade etmiyor. Benim anlamadığım ortada bir haksızlık olduğunu düşünen insanların halen mahkemeye gidip hakkını aramamaları. Hakkınızda hayırlısı olsun hocam eğer kontenjan dışında kaldıysanız ders çalışın n

20 Ekim 2019 17:17

Cenk911
Memur

Arnava, 11 saat önce - Alıntıya git

Hocam ilk mülakatta 80 alana 96 yapıldı. Maalesef arkadaşlar neyle uğraştıklarının farkında değil ya da hırsları o kadar gözlerini kapatmış ki ben atanamıyorsam kimse atanamasın moduna girmişler.

20 Ekim 2019 17:28

Arnava
Aday Memur

Hocam ilk mülakatta 80 alana 96 yapıldı. Maalesef arkadaşlar neyle uğraştıklarının farkında değil ya da hırsları o kadar gözlerini kapatmış ki ben atanamıyorsam kimse atanamasın moduna girmişler.

Cenk911, 10 saat önce - Alıntıya git

Hocam ilk mülakattaki rezilliği bir daha kimse yaşamaz umarım. Üstelik hala birçok kurumda torpille puanlama varken mülakat puanlarıyla -iyi niyetle de olsa- oynama yapılmasını istemek çok daha kötü senaryolar doğurabilir. Ben birlik olmaktan yanayım her zaman. Bu konuda diyeceklerim bu kadar. Herkesin hakkında hayırlısı olur umarım.

20 Ekim 2019 17:37

Murat Mulalar
Aday Memur
Hocalarım yök verilen tepki üzerine 14 bölümde yetenek sınavının kaldırılmasını 1 yıl ertelemiş, bu zaten bildiğiniz bir durum ancak hak verilmez alınır yeterince tepkimizi duyurmak ve hakkımızı aramamız ,iş işten geçmeden gereklidir
20 Ekim 2019 17:38

Murat Mulalar
Aday Memur
meb ve ösym ye 2019 mağdurları sayfa başında yazanlara göre tepki göstermeli
20 Ekim 2019 18:00

trkçrkn
Şef

Ben sizin branşınızın istatistiklerinizi bilmiyorum o yüzden yorum yapamam. Tarih öğretmeniyim ve bu sene 390larda olan bir arkadaşın eğitim neti 45 gy neti 20 gk neti 54 alan neti ise 62lerde. ilk kısımda oldukça düşk netler yapmış ve bu nete hak eden puanı almış bence. bu sene urfa isot tadında eğitim bilimleri size fazla acı gelmiş ve sizi yakmış:) Herkes hak ettiği puanı yaptığı netlerle aldığını düşünüyorum eğer bir itirazınız varsa buyrun gidin Ösym'ye diyin benim puanım yanlış hesaplandı. Benim de sizin de burada yazdıklarınız hiçbir şey ifade etmiyor. Benim anlamadığım ortada bir haksızlık olduğunu düşünen insanların halen mahkemeye gidip hakkını aramamaları. Hakkınızda hayırlısı olsun hocam eğer kontenjan dışında kaldıysanız ders çalışın n

Cenk911, 10 saat önce - Alıntıya git
Önce okuduğunuzu anlayın anlayamıyorsanız bile calışın. Ben puanımın yanliş hesaplanması gibi bir durumdan söz etmedim soru sayisinın artmıs olmasinın getirdiği olumsuzluklardan bahsettim ösym'ye gitmemi gerektiren bir durum olsa ne yapılması gerektiğini bilen biriyim ve sizden öneri istemedim. 2019 egitim netleri kotü olduğu için puanların düşük geldigini iddia ettiniz onun üzerine yazdım
20 Ekim 2019 19:29

Cenk911
Memur
Önce okuduğunuzu anlayın anlayamıyorsanız bile calışın. Ben puanımın yanliş hesaplanması gibi bir durumdan söz etmedim soru sayisinın artmıs olmasinın getirdiği olumsuzluklardan bahsettim ösym'ye gitmemi gerektiren bir durum olsa ne yapılması gerektiğini bilen biriyim ve sizden öneri istemedim. 2019 egitim netleri kotü olduğu için puanların düşük geldigini iddia ettiniz onun üzerine yazdım
trkçrkn, 10 saat önce - Alıntıya git

Nasıl bir mantık yürütüyorsunuz anlamak çok zor. A kişisi eğitimden 45 net yapmış diyorum siz kalkmış eğitim netinin düşük olması puanın düşük gelmesi ile alakası yok diyorsunuz. Yahu bu alanı olmayan kişilerin yani p10 puanıyla atanan kişilerin de sizler gibi sıralaması iyi ama puanlarının düşük gelmesini neye bağlıyorsunuz çok merak ediyorum. Herkes kafayı alanın soru sayısına takmış ama kimse de eğitimden düşük yaptım o yüzden puanım düşük gelmiş olabilir mi diye sormuyor. Herkes işine ne geliyorsa o taraftan bakıyor. Sosyal medyayı takip ediyor musunu bilmiyorum ama sizin branşınız atama dairesi bşk ile görüşme yaptılar. Kendisi de puan denkleşmesi vs olmayacağını söyledi. Hakkımızda hayırlısı olsun. Nasıl olsa hak hukuk 2018liden yana.

20 Ekim 2019 19:32

Murat Mulalar
Aday Memur
- veren 2018 li hocalarıma teşekkür ediyorum ,sizlerin de geçtiğimiz yıl hakkınızı arayıp aramadığınızı bilmiyorum ama bu sizin için de geçerli
20 Ekim 2019 19:33

Cenk911
Memur
trkçrkn, 10 saat önce - Alıntıya git

Ayrıca 50 soru sayısında şans başarısı çok yüksekti ama soru sayısı arttığı için şans başarısı azaldı ve kapsam geçerliliği arttı. Biraz daha iyi çalışsaydınız da keşke alan netinizi iyi olup daha yüksek puan alsaydınız. Yahu iyi net çıkaramayıp düşük puan alıyorsunuz sonra vay efendim puanlar düşük geldi atanamayacağız. 2018liler kendi sınavlarından netleri neticesinde puanları aldılar. Sizler de kendi sınavınızdan yaptığınız nete göre puanını aldınız daha ne istiyorsunuz? Bedavadan puan mı versinler?

20 Ekim 2019 20:01

trkçrkn
Şef

Ayrıca 50 soru sayısında şans başarısı çok yüksekti ama soru sayısı arttığı için şans başarısı azaldı ve kapsam geçerliliği arttı. Biraz daha iyi çalışsaydınız da keşke alan netinizi iyi olup daha yüksek puan alsaydınız. Yahu iyi net çıkaramayıp düşük puan alıyorsunuz sonra vay efendim puanlar düşük geldi atanamayacağız. 2018liler kendi sınavlarından netleri neticesinde puanları aldılar. Sizler de kendi sınavınızdan yaptığınız nete göre puanını aldınız daha ne istiyorsunuz? Bedavadan puan mı versinler?

Cenk911, 8 saat önce - Alıntıya git
18'liler kendi netleri açısından puan almışlar evet belli oluyor ne aldigın iki atama geçti cok biliyorsun atansaydın ama yok sen atanmış olsaydın bizim hakkımizı kim gasp edecekti ki!!! Ayrıca sen beni düşünme vicdanım rahat olacak kadar çok iyi çalıştım ve iyi durumdayım siralamam da gayet iyi son atama taban puanin da uzerindeyim sen kendine yan bilmem anlatabildim mi. (Soru isareti bilerek koymadım bunun sözde soru cumlesi olduğunu anlamayaz da sana soru sorduğumu sanıp cevap vermeye yeltenme diye.) Yüksek puanlarla düşük sıralamaya sahip şahıs muhattabım değilsin.
20 Ekim 2019 20:15

Aliasl
Aday Memur

Bu nasıl bir zihniyettir benimde önümde geçen yıldan 2018 li yok alanımda aldığım puanla ama yapılan haksızlığı görmezden gelemem madem bu yıl eğitim zordu ya bu yılın sınavıda puanlarıda sıralamasıda ona göre hesaplandı sen geçwn yıl sıralamaya girmiş olsaydın atanırdın ama puanı senden sıralaması çok çok yüksek olduğu halde puanı düşük olan insanlar var önemli olan puan değildirki sıralaman geçen yıl zaten 40 bin atama yapıldı sıralaması çok çok iyi olan atanmıştır bu yıl gelip geçen yıl 1000 . Sıradakinin 250. Sıradaki nin önüne geçmesinin nasıl bir açıklaması olabilirki

20 Ekim 2019 20:25

msb87
Aday Memur

hocam burda.nara atmayi birakin bu yil sinava girmiş olmalısınız burda çok doğruysanız paylaşın her iki yıl ki sınav puan ve ortalamanizi bizde görelim bakalim egitimmis alanmis neymiş .. yok girmedim sinava diyecekseniz burda konuşmayın birakin girenler konuşsun iki.farkli sinav ölçmesi ayri olur tabi bir tutmak hata olur.
Toplam 376 mesaj
«78910111213141516171819

ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;