Editörler : crops35
15 Eylül 2019 15:20

Güvenlik soruşturması
Merhaba çok acil Bilgi almak istiyorum Kardeşm uluslararası terör örgütüne mensup olmuş ve mahkemesi sürmekte öğretmen olarak güvenlik soruşturmasından geçebilir miyim? Aksi halde Ne gibi haklarım olur. Onun yüzünden bende yanar mıyım ? Lütfen net cevap verirseniz çok sevinirim.

trust.111
Kapalı
15 Eylül 2019 21:36

Bişey olmaz reddeder almazlarsa bir avukat bulursunuz yaşadığınız ilden, o sizin atamanız için gerekli yargıama sürecini yürütüp atamanızı sağlar.

ecri
Aday Memur
15 Eylül 2019 22:38

Emin misiniz ? Gerçekten böyle bi seçeneğim varsa cok sevinirim. Yasa büründüm çünkü . .
trust.111, 5 yıl önce

Bişey olmaz reddeder almazlarsa bir avukat bulursunuz yaşadığınız ilden, o sizin atamanız için gerekli yargıama sürecini yürütüp atamanızı sağlar.

trust.111
Kapalı
15 Eylül 2019 22:55

Eminim, son kararım ;)) Ama sizde kaygı sorunu başlamış, bunu aşabilecek olan da yine sadece sizsiniz. Ben yasal olarak verilebilecek cevabı verdim, "hukuken" abiniz ya da babanız usame bin ladin olsaydı bile sizin bireysel olarak güvenlik soruşturmanızda bu durumun siz terör faaliyetlerine katılmadıkça sizi "hukuken" etkilememesi gerekir. Herhangi bir şekilde etkilerse mahkemeler bu yanlış kararı geri döndürmeye muktedir olan tek yasal yoldur...

ecri, 5 yıl önce
Emin misiniz ? Gerçekten böyle bi seçeneğim varsa cok sevinirim. Yasa büründüm çünkü . .

ecri
Aday Memur
16 Eylül 2019 13:18

Psikolojide de iyisiniz :) çok çok teşekkür ederim
trust.111, 5 yıl önce

Eminim, son kararım ;)) Ama sizde kaygı sorunu başlamış, bunu aşabilecek olan da yine sadece sizsiniz. Ben yasal olarak verilebilecek cevabı verdim, "hukuken" abiniz ya da babanız usame bin ladin olsaydı bile sizin bireysel olarak güvenlik soruşturmanızda bu durumun siz terör faaliyetlerine katılmadıkça sizi "hukuken" etkilememesi gerekir. Herhangi bir şekilde etkilerse mahkemeler bu yanlış kararı geri döndürmeye muktedir olan tek yasal yoldur...

trust.111
Kapalı
16 Eylül 2019 13:45

Rica ederim, ben teşekkür ederim :)

ecri, 5 yıl önce
Psikolojide de iyisiniz :) çok çok teşekkür ederim

Z.t.b.
Aday Memur
18 Eylül 2019 12:20

Arkadaşın verdiği cevaba %100 katılıyorum ancak üzülerek söylemeliyim ki Türkiye şartlarında uygulama bu şekilde değil. Moralinizi bozmak istemem ama her türlü sonucu bilmek isteyeceğinizi düşündüğümden yazdım. Aslında bir de sizi dava açma konusunda yüreklendirmek istedim. Benim size önerim salt bu nedenden ötürü alınmazsanız korkmadan, çekinmeden, masrafını düşünmeden dava açın. Bu sebepten alınmamak adalete inancınızı sarsacaktır ancak inanın bu tür davalardan sonuç çıkıyor, emsallerine bakabilirsiniz.

ecri
Aday Memur
18 Eylül 2019 19:24

Evet haklısınız maalesef ki Türkiye burası. Bende tereddüt içindeyim hala. Bu durumu yaşamış birilerine rast gelirsem o zaman içime su serpilecek. Teşekkür ederim ilginize
Z.t.b., 5 yıl önce
Arkadaşın verdiği cevaba %100 katılıyorum ancak üzülerek söylemeliyim ki Türkiye şartlarında uygulama bu şekilde değil. Moralinizi bozmak istemem ama her türlü sonucu bilmek isteyeceğinizi düşündüğümden yazdım. Aslında bir de sizi dava açma konusunda yüreklendirmek istedim. Benim size önerim salt bu nedenden ötürü alınmazsanız korkmadan, çekinmeden, masrafını düşünmeden dava açın. Bu sebepten alınmamak adalete inancınızı sarsacaktır ancak inanın bu tür davalardan sonuç çıkıyor, emsallerine bakabilirsiniz.

Z.t.b.
Aday Memur
23 Eylül 2019 20:04

Bu şekilde mağdur edilmiş birine dava açıldı ve kazanıldı. Umudunuzu yitirmeyin. Mutlaka hakkınızı arayın. Rica ederim, kolaylıklar diliyorum.
ecri, 5 yıl önce
Evet haklısınız maalesef ki Türkiye burası. Bende tereddüt içindeyim hala. Bu durumu yaşamış birilerine rast gelirsem o zaman içime su serpilecek. Teşekkür ederim ilginize

Yinedeşükür
Aday Memur
24 Eylül 2019 15:34

Merhaba ben de memurum şuan ( silahlı personel). ilk mağdurlardan valilik açığa aldı 6 ay açıkta kaldım. Suçsuz olduğum anlaşıldı geri döndüm. Adli soruşturmam kapandı. İdari soruşturmam hala kapanmadı. Güvenlik soruşturmasında sıkıntı çıkar mı ne yapmam gerekiyor?.( bu Atama da KPSS ile öğretmenliği kazandım ama sevinemedim.) Hiç birşey yok sadece dershane vardı.

Yinedeşükür
Aday Memur
25 Eylül 2019 09:45

Yardımcı olacak kimse yok mu?
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi