Editörler :
15 Eylül 2019 20:49   

Mülakat

Arkadaşlar puan tamam uygulama sınavı da tamam ama gelin görün ki mülakata girdiğim an o heyecan beni ele geçiriyor bildiğimi de söyleyemiyorum var mıdır çözümü olan? Çok sıkıldım bu durumdan :(

15 Eylül 2019 21:37

Saniyekoraman
Aday Memur

ne zaman kısmetse mülakatınız neler soruyorlar benim ilk mülakatım yarın

15 Eylül 2019 22:30

ugurkyz
Aday Memur

Stres, heyecan herkeste oluyor arkadaşlar bende de oldu kendinizi şöyle motive edin. İçeriye giren herkes sizin gibi heyecanlı eğer siz heyecanınızı yenerseniz o içeriye girenlerden daha iyi şekilde kendinizi ifade edebilme şansı yakalarsınız bunu aklınızdan çıkarmayın. Evet bazı arkadaşları zorlamışlar işte sen katiplik için uygun değilsin gibi falan ama bunlar sırf sizin duygularınızı ölçmek için yapılmış şeyler o tarz sorulara bile soğukkanlı bir şekilde cevap verirseniz bu onların dikkatini elbette çeker. Ben de içeri girerken çok stres yaşadım fakat o içeri girdiğimde bir şekilde heyecanımı yendim ve kendime şunu dedim. ''Burada kendimi anlatır çıkarım olursa olur olmazsa da tekrar denerim dünyanın sonu değil ya''

Birkaç tüyo olarak da kendinizi tanıtmanız istenecek bunun için aynanın karşısına geçin ve kendinizle ilgili şeyleri anlatmaya başlayın şaşırdığınız takıldığınız kelimeleri seçemediğiniz yerleri muhakkak düzeltin ki gittiğinizde diliniz tutulmasın önceden kendinizi buna alıştırın. Soruları da bildiğiniz kadarıyla cevaplayın sakın bilmediğiniz yerde de sallamaya çalışmayın. Bilmiyorsanız da kendinizden gayet emin bir şekilde bilmiyorum diyin. Soruların cevaplarından önce sizin verdiğiniz tepkilere bakacaklardır. Sonuçta kekeleyip cevap verenle sizi bir tutmayacaklarını düşünüyorum. Yoksa size sorulan genel kültür sorularıyla sizi mesleğe alacak değiller. Okuduğunuz bölüm Adalet MYO dışında ise elbet ''neden burası kendi bölümünden bir yer değilde'' diye soru yöneltebilirler. Güzelce açıklayın samimi olun. Şimdiden kolay gelsin hakkınızda hayırlısı arkadaşlar.

16 Eylül 2019 14:12

Akin5234
Aday Memur
Ben bugün mülakata girdim dediğin gibi bi heyecan sardı ayaklarım titredi diyebilirim. Bildiğimi unuttum 3 soru soruldu 1 tane bilebildim diğerlerine bilmiyorum dedim hiç umudum kalmadı. Heyacanını yenen geçer arkadaşlar ben yenemedim. Aynı hataya siz düşmeyin. Heyecanlanacak bir durum da yok oysa ki. Mülakattan çıkar çıkmaz sorulan soruları haykıra haykıra söyledim eve giderken. Hepsi de bildiğim sorulardı. Herkes için hayırlısı ne ise o olsun. Herkese iyi günler.
16 Eylül 2019 14:31

serenad42
Aday Memur
Ben bugün mülakata girdim dediğin gibi bi heyecan sardı ayaklarım titredi diyebilirim. Bildiğimi unuttum 3 soru soruldu 1 tane bilebildim diğerlerine bilmiyorum dedim hiç umudum kalmadı. Heyacanını yenen geçer arkadaşlar ben yenemedim. Aynı hataya siz düşmeyin. Heyecanlanacak bir durum da yok oysa ki. Mülakattan çıkar çıkmaz sorulan soruları haykıra haykıra söyledim eve giderken. Hepsi de bildiğim sorulardı. Herkes için hayırlısı ne ise o olsun. Herkese iyi günler.
Akin5234, 1 ay önce - Alıntıya git

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim fakat umudunu kaybetme. Hiçbir soruyu cevaplayamayan adam da kazanıyor veya hepsine doğru cevaplayan adam kazanamıyor. Nasip artık.

16 Eylül 2019 14:41

atanamayn
Aday Memur
Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim arkadaşlar benim mülakat tarihim daha açıklanmadı önceki girdiğim mülakatlarda sürekli bu şekilde heyecanlanıyorum ve başarısız oluyorum istemsiz saçmalamaya başlıyorum hocam ben de öyle bir soru anca biliyorum ya da hiç bilemiyorum öyle mutsuz bir şekilde çıkıyorum sürekli kendini tekrar ediyor bu durum inşallah Bi an önce atlatırız bu durumu :(
16 Eylül 2019 14:47

miralaypatton
Memur

hocam sorulan sorular neydi fikir vermesi açısından paylaşabilir misin?

16 Eylül 2019 15:18

kamuuucuuu
Şef

manş tünelini sordular bana..

soruşturma nedir?

havza genelgesi ne zaman?

kabotaj bayramı ne zaman nedir?

iki tane de tanım vardı heyecandan anlamadım da açıklayamadım da hatırlayamıyorum efendim dedim dedim..

16 Eylül 2019 20:05

Akin5234
Aday Memur

hocam sorulan sorular neydi fikir vermesi açısından paylaşabilir misin?

miralaypatton, 1 ay önce - Alıntıya git
Madem askerliği okul için erteledin say bakalım ülkeyi yurt dışında temsil eden kurumları dedi sadece büyükelçi diyebildim say say nasıl okuyorsun dedi kızdı sonra cumhuriyet başsavcı görevleri say dedi bilmiyorum dedim iyice kızdı ilkeleri sayamazsan çık dedi saydım. Sonra tekrar nereli olduğumu sordu çıktım
16 Eylül 2019 20:15

miralaypatton
Memur
Madem askerliği okul için erteledin say bakalım ülkeyi yurt dışında temsil eden kurumları dedi sadece büyükelçi diyebildim say say nasıl okuyorsun dedi kızdı sonra cumhuriyet başsavcı görevleri say dedi bilmiyorum dedim iyice kızdı ilkeleri sayamazsan çık dedi saydım. Sonra tekrar nereli olduğumu sordu çıktım

kızması o an için senin tepkini ölçmek için yapmıştır. o yüzden karamsar olmana gerek ne olacağı belli olmaz.

16 Eylül 2019 20:29

Akin5234
Aday Memur

kızması o an için senin tepkini ölçmek için yapmıştır. o yüzden karamsar olmana gerek ne olacağı belli olmaz.

miralaypatton, 1 ay önce - Alıntıya git
Bana pek öyle gelmedi umudum da kalmadı açıkcası. Herkese başarılar herkes için hayırlısını diliyorum. Tecrübe oldu tekrar mülakat şansımız olursa en azından heyacanın önüne geçmek için çabalarız.
16 Eylül 2019 21:00

slowman03
Aday Memur
Bana pek öyle gelmedi umudum da kalmadı açıkcası. Herkese başarılar herkes için hayırlısını diliyorum. Tecrübe oldu tekrar mülakat şansımız olursa en azından heyacanın önüne geçmek için çabalarız.

bölüm ne ikm mi

16 Eylül 2019 21:37

Opiee
Aday Memur

Ben de Tekirdag'da girdim bugun mulakata,komisyonun davranislari gayet olumlu idi,Hasankeyf ve Zeugma muzesinin yerini, ilam nedir?Anayasa mahkemesi uye sayisi ve kimler secer,1. Dunya savasinda Ingilizlerin Hinndistan'dakinsomurgeri.ile baglantisini kesmek icin acilan cephe ve Amasya gorusmerinde alinan 5 karar icerisinden Osm.huk. onalyladigi tek madde

16 Eylül 2019 23:49

Akin5234
Aday Memur

bölüm ne ikm mi

slowman03, 1 ay önce - Alıntıya git
Zabıt katibi mülakatına katılmıştım.
17 Eylül 2019 12:46

Hazanerd
Aday Memur

Ben de Tekirdag'da girdim bugun mulakata,komisyonun davranislari gayet olumlu idi,Hasankeyf ve Zeugma muzesinin yerini, ilam nedir?Anayasa mahkemesi uye sayisi ve kimler secer,1. Dunya savasinda Ingilizlerin Hinndistan'dakinsomurgeri.ile baglantisini kesmek icin acilan cephe ve Amasya gorusmerinde alinan 5 karar icerisinden Osm.huk. onalyladigi tek madde

Opiee, 1 ay önce - Alıntıya git
Ben de Tekirdağ da girdim listede kaçıncı sıradaydınız
17 Eylül 2019 21:12

Opiee
Aday Memur

Hatitlamiyorum tam olarak, sizin mulakatiniz nasildi

17 Eylül 2019 21:16

Durba
Aday Memur

Tekirsag ikm grubu var. Gelmek iaterseniz özel mesaj atın arkadaşlar

Toplam 16 mesaj

ANKET