Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Eylül 2019 10:01   

Eş özrü ve görevlendirme

Arkadaşlar merhaba.Eş durumu ile tayin istedim fakat eşimden 100 km uzak bi yer çıktı ve arada deniz ulaşımı var artı olarak.raporla eşimin yanında beklemedeyim .ikievlat ve okula giden büyük oğlan,.şimdi yine rapor alacağım .bu hafta sonuçlanır diyor ama pek umudum yok.5+5 şeklinde rapor olacak.eğer bu haftada sonuç alınmazsa ne önerirsiniz?ve dün itibariyle maaşım yatmadı.aktif olarak göreve başlamadığım için mi acaba?

16 Eylül 2019 10:03

kaganim
Şef

Eşim askeri personel

16 Eylül 2019 11:32

kacarsu
Şef
Çok uzak bence görevlendirme iptali isteyin aynı ilçede ve 30 km dünüründe olması lazım ayrıca askeri personelin meb ile protokolü var dava da açılabilir
16 Eylül 2019 11:49

kaganim
Şef

Görevlendirme iptali neden hocam.eşimin yanına gelmek için görevlendirme istedim.

16 Eylül 2019 11:53

kaganim
Şef

Protokol var evet hocam eger sonuç alınmazsa başka çaremiz yok eşim dava yoluna gidecek sanırım.eşimin şuanki görev yerindeki milli eğitim müdürü söz verdi .herşekilde sana görevlendirme yapılacak diye.ama ben raporla nereye kadar bekleyeceğim.Çoluk çocuk perişan olduk.Herkes görevinde .ben evde .çok zormuş cidden

16 Eylül 2019 20:54

B.OConnor
Şef
okulunuza dilekçe verin görevlendirme için ayrıca il milli eğitimden ya da görevlendirme istediğiniz yerden takip edin. hergun arayın işleri hızlandırın .
17 Eylül 2019 08:31

klc16
Aday Memur
okulunuza dilekçe verin görevlendirme için ayrıca il milli eğitimden ya da görevlendirme istediğiniz yerden takip edin. hergun arayın işleri hızlandırın .
B.OConnor, 1 ay önce - Alıntıya git

Adamın yoksa bi cacık olmuyor. Hergün 107 km 2 farklı araç gidip geliyorum 2 saat sabah 2 saat akşam.

17 Eylül 2019 10:36

kaganim
Şef

Hocam hergün nasıl yapıyorsunuz 107 kmyi

17 Eylül 2019 22:43

klc16
Aday Memur

Hocam hergün nasıl yapıyorsunuz 107 kmyi

kaganim, 1 ay önce - Alıntıya git

Elden birşey gelmiyorsa ne yapabiliriz ben tek miyim sanıyorsunuz eminim benim gibi mağdur birsürü insan vardır.

18 Eylül 2019 14:12

kacarsu
Şef
Dava açın hocam
18 Eylül 2019 16:00

klc16
Aday Memur
Dava açın hocam
kacarsu, 1 ay önce - Alıntıya git

Ne için nereye? Bakanlığı arayıp durumu izah ettim. Cimere 2 kere yazdım(yuvarlak cevaplar geldi). Benim durum şu eş özrüyle eşimin, çocuğumun yanına gelememe korkusuyla açılan 7 kurumu yazdım. En uzak olan yer geldi. İlçe emri yapılacağı kılavuzda belirtilse idi ona göre tercih yapacaktım. Bu konuda ne gibi dava açabiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

18 Eylül 2019 16:23

Krymrt
Aday Memur
Hocam bizde aynı durumdayız 41. Tercihi açtık bıraktık uzak yere gittik açmayanlar ilçe emrine verildi ne yapalım bi yol gösterin dava açsak sonuç ne olur
18 Eylül 2019 21:32

B.OConnor
Şef
eşiniz askeri personel ise . idare mahkemesine bulunduğunuz valiliğe ve bakanlığa dava açın . devlet memurları atama ve yer değiştirme yönetmeliği inceleyin . orda zorunlu hizmete tabi memurların eslerinde norm hükümleri uygulanmaz diyor. ayrıca anayasa mad. 41. dilekçe ile başvurun gerekli belgeleri ekleyin. sonuç alan kisiler var.
19 Eylül 2019 00:41

kaganim
Şef

Herşey 41 i açtık diye öyle mi?Bunu nasıl bilebilirdik.hocam sizin eşiniz asker mi.bizde garanti oldun dedik 40 tercihi doldurduk.Bir de üstüne 41. İşaretledik.Ben raporla idare ediyorum.görevlendirme sonuöalrı hala açıklanmadı.5+5 şeklinde aldım raporu.Daha kaç gün alabilirim heyetsiz bilmiyorum.bu yaz burnumdan geldi

19 Eylül 2019 08:53

B.OConnor
Şef
yılda toplam 40 gün rapor hakkı var diye biliyorum yanılmıyorsam. sonrası heyet olmalı. ama cozum degil okullar açıldı boş bir yer illaki vardir. hızlandırmalari lazım çünkü siz görevlendirme gitseniz bu sefer yeriniz boş kalacak oraya da öğretmen bulunması lazım .
Toplam 14 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;