Editörler : swat3410
16 Eylül 2019 15:52

İstifa

polis memurluğundan istifa edip paeme yada polislige tekrar girebilirmiyiz.Bolumum ile.ilgili atama için yazdım.bunu kpss den iyi bir puan alırsam.istifa etmem gerekiyormus ettik diyelim atanamadim tekrar polisin sınavlarına girip kazanabilirmiyi. n

omresl
Şube Müdürü
16 Eylül 2019 17:29

Olumsuz. Bu teşkilattan istifa edersen bi daha almaz seni kazansan bile mülakatta elenirsin. Öyle olsa çoğu kişi yapardı zaten.
16 Eylül 2019 17:57

ne olursan ol, yine gel sen cengaver.istifa et gez dolaş yine gel. istediğin bir rütbe falan varsa söyle emrin olur :D

Salih4255
Daire Başkanı
16 Eylül 2019 19:13

Tabiki devrem neden olmasın geri döndüğünde istifa şube mudurlugundeemniyet müdürü şubesine müdürü baspolis memuruu6, ekip amir vekili olarak göreve başlarsın

Singam gabbar
Aday Memur
16 Eylül 2019 20:31

Ücretsiz izne ayrısan daha iyi

senpaul
Aday Memur
16 Eylül 2019 21:54

Peki başka kuruma nasıl atanacagiz kurumlar arası geçiş diyorlar onun içinde dayı lazım diyorlar başka şekilde olmuyormu kpss girsem puan alsam atanabiliyormuyum

brkklgs
Şef
16 Eylül 2019 23:14

Otur oturduğun yerde ordan oraya zıplama
senpaul, 5 yıl önce
Peki başka kuruma nasıl atanacagiz kurumlar arası geçiş diyorlar onun içinde dayı lazım diyorlar başka şekilde olmuyormu kpss girsem puan alsam atanabiliyormuyum

sujitsu
Kapalı
16 Eylül 2019 23:54

Ben bildiğim kadarıyla yardımcı olayım.

Egm den istifa edersen tekrar geriye dönüşün imkanı yok. Tekrar sınavlarına girsen de bekçi olmak istesen de komiser olmak istesen de hiç bir türlü olamazsın onu unut.

Kurumlararası geçiş dersen polislikten başka bir kuruma, torpilin yoksa bunu da unut, emniyette zordur.

Diğer soruna geliyim kpss ile atanma konusuna; bölümün ne yazmamışın. O yüzden afaki konuşacağım. Şimdi kadrolu bir memur olduğun için kadrolu başka memurluğa geçmen için usulüne uygun istifa ettikten sonra 6 ay beklemek zorundasın. 6 ay maaşsızlığı gözün kesmiyorsa bunu da unut.

Kpss ile sözleşmeli bir kadroya atansan (örnek öğretmenlik) istifa ettikten sonra hemen yeni kurumunda başlayabilirsin bunda bekleme şartı yok. Örneğin kazanırsın bir kurumu verirsin belgelerini onlar güvenlik soruşturmanı yaparlar. 3-6 ay arası bu spruşturma sürer bu esnada egm de devam edersin. Ataman onaylanıp sana tebligata çıkacaklarını öğrenince gider egm de istifa dilekçeni verirsin 15 gün civarında onaylanır istifan. Ertesi gün direkt diğer kurumda başlarsın

Kpss ile bir KİT (kamu iktisadi teşebbüsü)e atansan yine herhangi bir bekleme yok, istifadan sonra 15 gün içinde yeni kurumunda başlarsın (sözleşmeliyle aynı)

Kpss ile nasıl atanılır dersen bölümünü bilmek lazım. Ama ya açıktan (mülakatlı) atamalarla atanırsın ya da sadece puan üstünlüğünün önemli olduğu merkezi atamayla atanırsın. Ama bunda da kadrolu bir atamaya hak kazanırsan 6 aylık bekleme şartını sağlaman lazım

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2019 00:26

çok güzel anlatmışınız elinize sağlık
sujitsu, 5 yıl önce

Ben bildiğim kadarıyla yardımcı olayım.

Egm den istifa edersen tekrar geriye dönüşün imkanı yok. Tekrar sınavlarına girsen de bekçi olmak istesen de komiser olmak istesen de hiç bir türlü olamazsın onu unut.

Kurumlararası geçiş dersen polislikten başka bir kuruma, torpilin yoksa bunu da unut, emniyette zordur.

Diğer soruna geliyim kpss ile atanma konusuna; bölümün ne yazmamışın. O yüzden afaki konuşacağım. Şimdi kadrolu bir memur olduğun için kadrolu başka memurluğa geçmen için usulüne uygun istifa ettikten sonra 6 ay beklemek zorundasın. 6 ay maaşsızlığı gözün kesmiyorsa bunu da unut.

Kpss ile sözleşmeli bir kadroya atansan (örnek öğretmenlik) istifa ettikten sonra hemen yeni kurumunda başlayabilirsin bunda bekleme şartı yok. Örneğin kazanırsın bir kurumu verirsin belgelerini onlar güvenlik soruşturmanı yaparlar. 3-6 ay arası bu spruşturma sürer bu esnada egm de devam edersin. Ataman onaylanıp sana tebligata çıkacaklarını öğrenince gider egm de istifa dilekçeni verirsin 15 gün civarında onaylanır istifan. Ertesi gün direkt diğer kurumda başlarsın

Kpss ile bir KİT (kamu iktisadi teşebbüsü)e atansan yine herhangi bir bekleme yok, istifadan sonra 15 gün içinde yeni kurumunda başlarsın (sözleşmeliyle aynı)

Kpss ile nasıl atanılır dersen bölümünü bilmek lazım. Ama ya açıktan (mülakatlı) atamalarla atanırsın ya da sadece puan üstünlüğünün önemli olduğu merkezi atamayla atanırsın. Ama bunda da kadrolu bir atamaya hak kazanırsan 6 aylık bekleme şartını sağlaman lazım

senpaul
Aday Memur
17 Eylül 2019 00:27

sujitsu teşekkür ederim bilgilendirmen için vay be herşey torpil olmuş arkadaş geçmiştede böyle gelecektede bitmez gerçi bu insanın olduğu her yerde olur

ultraky
Memur
17 Eylül 2019 00:34

Polislikten istifa edip PAEM e giren ve hatta mezun olan var lütfen yanlış bilgi vermeyelim

Zamansız107
Aday Memur
12 Ekim 2019 20:11

Tekrar girebilirsin ben tanıyorum polislikten istifa edip tekrar paem olan birini

fizeu
Genel Müdür
12 Ekim 2019 22:07

kesin ve net bilgi polis memuruyken istifa edip gidip üniversite okuyup fyolu komiser olan var,ancak ilk fyolarda 4.sınıfta ankara,istanbul ve izmirde okuma şartıyla alınanlardan...şimdi kpss puanı ile alıyorlar sistem değişti mi bilmiyorum
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi