Editörler : E.Kayı Han
18 Eylül 2019 00:04

Sözleşmeli zabıt katibi ile kadrolu arasındaki farklar nelerdir?

Merhaba sözleşmeli ile kadrolu arasında ne fark var? Sözleşmeliler nasıl kadro alabilir?

mahmutt159
Daire Başkanı
18 Eylül 2019 00:51

Kimisine göre bi fark yok kimisine göre çok fark var.

Başlıyorum saymaya not al

1- İzin konusu örnek veriyorum 1.derece yakının öldü sözleşmeli 3 gün kadrolu 7 gün. Saçma bir durum sözleşmenin 1.derece akrabasının vefatı daha önemsiz sanki..

2-Sözleşmeli doğum izni 1 yıl kadrosu 2 yıl. Sözleşmenin izin hakkı bir sonraki yıla aktarılmaz Kadrolunun aktarılır.

3-Kadrolu bazı vergilerden muaf olduğu için maaş farkı var fazla değil.

4-Sözleşmeli ünvan yükselme sınavlarına giremiyor ( Yakın zamanda düzenleme gelme olasılığı çok yüksek )

5-Sözleşmeli istifa sonrası geri dönemiyor kadrolu dönebiliyor.

6-Sözleşmeli çok zor tayin olur

Gibi gibi

Madsizzle
Genel Müdür
18 Eylül 2019 02:12

dostum sence mulhakat sonrasi askere gtmrli miyim.atama olmazsa gitmemem buyuk zaman kaybi olacak bnm icin.ama atama ise baslama gelirse sorun yasar miym dence
mahmutt159, 5 yıl önce

Kimisine göre bi fark yok kimisine göre çok fark var.

Başlıyorum saymaya not al

1- İzin konusu örnek veriyorum 1.derece yakının öldü sözleşmeli 3 gün kadrolu 7 gün. Saçma bir durum sözleşmenin 1.derece akrabasının vefatı daha önemsiz sanki..

2-Sözleşmeli doğum izni 1 yıl kadrosu 2 yıl. Sözleşmenin izin hakkı bir sonraki yıla aktarılmaz Kadrolunun aktarılır.

3-Kadrolu bazı vergilerden muaf olduğu için maaş farkı var fazla değil.

4-Sözleşmeli ünvan yükselme sınavlarına giremiyor ( Yakın zamanda düzenleme gelme olasılığı çok yüksek )

5-Sözleşmeli istifa sonrası geri dönemiyor kadrolu dönebiliyor.

6-Sözleşmeli çok zor tayin olur

Gibi gibi

brave006
Aday Memur
18 Eylül 2019 08:52

İzin konusunda yanlış bilgi vermişsiniz izinlerde tek fark kadrolularda bir önceki izin yanmıyor.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi