Editörler : E.Kayı Han
18 Eylül 2019 15:56

Hem önlisans hem lisans mezunu, ön lisans olarak belediyede sözleşme imzalayabilir mi?

merhabalar 2007 yılında bir belediyede şirket personeli olarak işe başladım 2012 yılında meslek lisesi mezunu teknisyen olarak sözleşme imzaladım. sonraki yıl 2013 de önlisans mezunu tekniker olarak sözleşme imzaladım. Ekim ayında çıkan kanun hükmünde kararname ile kadroya geçtim. ve hala tekniker pozisyonunda çalışmaktayım.

ancak cimer şikayeti üzerine hakkımda ön araştırma başlatıldı. şikayette düz lise diploması ile sözleşme imzaladığım bunun yanında lisans diplomam dururken önlisans diploması ile tekniker kadrosuna alındığım söylenmektedir.

mezuniyetlerim ise;

2004 yılı meslek lisesi bilgisayar teknisyeni

2006 yılı 2 yıllık meslek yüksekokulu bilgisayar teknikeri

2010 yılında açıköğretim lisans tamamlama ile işletme fakültesi diploması

2018 yılı açıköğretim ikinci üniversite ile yönetim bilişim sistemleri 2 sınıf (halen okumaktayım)

kafama takılan tek şey lisans diploması mevcutken önlisans diplomam ile sözleşme imzalamam.

konu hakkında gerçekten bilgisi olanlardan yardım bekliyorum kolay gelsin

hayallerim20132015
Aday Memur
03 Ekim 2019 10:40

03/08/2011-14933 devlet personel başkanlığı görüşü mevcut yinede bilgisi olan yazsın

26 Ağustos 2020 15:34

merhaba eylül 2019 daki yazınızı okudum.bende önlisans teknikerlik diplomamla belediyede sözleşmeli

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi