Editörler : hopaliSafak Vaktii
18 Eylül 2019 20:15   

Ücretli öğretmen (lütfen cevap verin)

Çalıştığım kurumun karşısındaki okulda yıllardır aynı kişi ücretli öğretmen olarak görevlendiriliyor. Bu durumun diğer başvuranlar açısından haksızlık olduğu kanaatindeyim. Ciimer e başvuru yapabilirmiyim ya da sizce ne yapılabilir ? Görmezden gelmek istemiyorum. Cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

18 Eylül 2019 20:39

şenol sevindik
Aday Memur
Cimer e başvuru yapıp başlarını biraz ağrıyabilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var. Eğitim fakültesi mezunu ve kendi branşı ise pek bir şey çıkmaz. Ücretli öğretmen görevlendirme önceliği kendi branşında olması. Bunun dışında belirlenmiş bir öncelik yok aslında.
18 Eylül 2019 23:10

Bilişimcio
Aday Memur

Okul memnun kalmış olabilir ilkokul ise ogrenciler alıştığı için vazgeçmiyor olabilirler. Ben de bir sene çalıştığım kurumdan tekrar çağrıldım başvuru yapmamıştım bile. Bu tür durumlar yaşanabiliyor hocam

18 Eylül 2019 23:39

hgrsyfenbil
Aday Memur

Bu dördüncü yılı ayrıca okul lise kimsenin işine engel teşkil etmek de istemem ama diğer başvuranların böyle bir durumdan haberdar olması çok zor. Bu sebeple gören gözlerin bişeyler yapabilmesi lazım. Hocam okul memnun kalmasa müdür zaten çağırmaz.Sadece öğrenci ve müdür memnuniyeti öne alınarak karar verilmemeli. Çocuklar çikolata yer mutlu olur ama ıspanak yer pek mutlu olmaz. Kimin daha başarılı olduğunu bugün değil gelecekte göreceğiz. Zaten ben de kararsızım bu sebeple buradan bi kaç kişinin yorumunu merak ediyorum. Cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

19 Eylül 2019 00:01

peacewings
Aday Memur

Ücretli öğretmenlik de alımlar dönemlik olarak gerçekleştirildiği için aynı okulda aynı ücretli öğretmenin senelerce çalışmasının etik olmadığını düşünüyorum. Bu kadrolu bir iş değil. O kişiyle aynı seviyede diplomaya, puana ve eğitime sahip olan başka kimse yok mu?

19 Eylül 2019 00:12

Borgholz
Aday Memur
İhtiyacı vardır çalışıyordur iyi öğretiyordur müdür kalmasını istiyordur gibi gibi sebepler olabilir. Ayrıntılı hakim olmadan şikayet düşünme derim. Ha baktın ki eş dost olayları dönüyor affetme cimere yaz
Toplam 5 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;