Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Eylül 2019 13:29

Öğretmenlere yemek ve ulaşım ödeneği verilmelidir.

Öğretmenlerin hepsine diğer memurlar gibi yemek ve ulaşım yardımı yapılmalıdır

kaşıbeyaz
Aday Memur
19 Eylül 2019 13:30

her ay verilmelidir veya yıl başında topluca verilmelidir ama verilmelidir. biz üvey evlat mıyız?

M Y T H
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 15:45

Aynen öyle.Günde km lerce yol işe gitmek için benzin yak. Oraya da sefertası ile git.

etem13
Aday Memur
19 Eylül 2019 16:25

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
arabanın vergisini de ödesinler mi?
M Y T H, 5 yıl önce

Aynen öyle.Günde km lerce yol işe gitmek için benzin yak. Oraya da sefertası ile git.

sessiz -bayan
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 16:43

Çok güzel bir konu.Sizi destekliyorum.

muratgkhn
Aday Memur
20 Eylül 2019 09:39

malesef öyle kmlerce yol git her gün yol yemek masrafları cebinden olsun...

afaley0606
Aday Memur
20 Eylül 2019 10:50

Sanırım diğer bakanlıklar hatta MEB merkez teşkilatından hiç haberiniz yok.

Yemek yardımı ve yol yardımı öğretmenler hariç tüm personele verilir.

Bu bir haktır, özellikle yol yardımı ciddi mağduriyet oluşturmaktadır.

etem13, 5 yıl önce
arabanın vergisini de ödesinler mi?

etem13
Aday Memur
20 Eylül 2019 12:00

ben herşeyin farkındayım ama söylem yanlış.
afaley0606, 5 yıl önce

hannzoo
Yasaklı
20 Eylül 2019 15:24

Sen söyle o zaman bakalım çok biliyosan

etem13, 5 yıl önce

ohnennikoçali
Aday Memur
23 Eylül 2019 12:19

öğretmenlere kira yardımı da veriliyordu ama zamanla değeri kalmadı sadece sembolik oldu..yani değeri yok..siz de öyle bir şey mi istiyorsunuz?

M Y T H
Daire Başkanı
02 Ekim 2019 17:30

ANKARA ŞEHİR HASTANESİ ----- Şehrin ne kadar dışında bilemem.

+Otopark sorunları varmış. Genişletme yapılacak dediler. halledildi.

+Yemeklerin kalitesi sorunları vardı. Hasta yemekleri diyetli oluyordu. Personel menüsü ile sorun halledildi.

-Servis istiyorlar.Sendika aracılığı ile. Biz ölmüşüz (köy yollarında günde 60km gidelim.) ağlayanımız yok.

afaley0606, 5 yıl önce

kutlay7
Daire Başkanı
03 Ekim 2019 01:07

Yemege ben de katiliyorum, verilmeli.

muallim51
Şube Müdürü
03 Ekim 2019 10:04

aylık 300 tlden fazla servis ücreti ödüyorum.kesinlikle yol ve yemek yardımı verilmeli

hugo.almeida
Kapalı
03 Ekim 2019 10:15

Gerçekten öyle :)

etem13, 5 yıl önce
03 Ekim 2019 19:18

Köy okullarında perişan oluyoruz gardaş,servis ücreti ve aldigimiz kahvaltılık ve öğle arası yemek için alış veriş yapıyoruz.Kimin umurunda ki peh!

balarest
Genel Müdür
05 Ekim 2019 21:09

Kamuda yemek bedeli aylık 200 tl verilir. Merkez ilçe dışında yevmiye verilir. Sizin ikametgah adresiniz görev yaptığınız yer olduğu için yolluk alamazsınız. Diğer kurumlar her gün farklı yere gittikleri için alıyorlar. Olsa kötü mu olur. Çok güzel olur lakin.

E K S E L A N S
Müsteşar
06 Ekim 2019 01:56

Sağlık personeli yıllardır hastaneden yemek yiyor.

Adliye personelinin yemeğinde devlet katkısı var.

Diğer kurumları bilmiyorum ama belediye personeli ve polis ücretsiz ulaşıma sahip. Bunlar şehir merkezinde görev yapıyorlar.

Bakkalı bile olmayan Köye günde 60km direksiyon sallayan ve yiyecek sıkıntısı çeken devletin tek görevlisine neden günlük harcırah yada iaşe yardımı yok?

Km başına bir yol ücretlendirmesi yapılıp yol ve tayın bedeli ( günlük yemek için) ödenmesi şart.

afaley0606
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:13

Hocam ulaşım bedelini MEB den Ankara merkez teşkilatı olarak örnek verebilirim . Günlük 3 binişlik üzerinden hesap yapılıp ulaşım bedeli ödenir. İkametgaha bakılmaz.

Yemek ise standart olarak devlet katkısı ödenir , 4-5 tl ye 4 çeşit yemek yenir.

Öğretmenler teneffüslerde ellerinde incecik tost ile dolaşması bile MEB in en büyük ayıbıdır.

balarest, 5 yıl önce
Kamuda yemek bedeli aylık 200 tl verilir. Merkez ilçe dışında yevmiye verilir. Sizin ikametgah adresiniz görev yaptığınız yer olduğu için yolluk alamazsınız. Diğer kurumlar her gün farklı yere gittikleri için alıyorlar. Olsa kötü mu olur. Çok güzel olur lakin.

Biyoloji65
Aday Memur
07 Ekim 2019 01:24

Hele ki merkezden 40-50 km uzaklıkta bir okul ise. Aylık servise 270 lira ödüyorum. Kendi imkanlarımızla yemek yaptırıyoruz yemek masrafına minimum aylık 120 lira çalışan kişiye de öğretmen başı 100 lira veriyoruz. Sabah kahvaltı için simiti falan da sayarsak minimum aylık 500 lira giderimiz oluyor. Böyle bir ödenek olsa güzel olurdu. Hayırlısı bakalım...
afaley0606, 5 yıl önce

hugo.almeida
Kapalı
07 Ekim 2019 13:41

Sabah yediğiniz poğaçadan bize ne arkadaşlar. Yarım saat erken yatın bir saat erken kalkın da kahvaltı yapıp gelin okula. Sanki elinizde poğaça olmadan okul kapısından içeri almıyorlar sizi.

07 Ekim 2019 18:36

Hugo Hocam :) güzel ironi yapmışsınız beğendim ama ironiyi beğendim .. gerçekten güzel bi başlık olmuş destekliyorum. Ama talebimiz karşılıksız kalır .. öğretmenler kimin umrunda ? Bende günde 2 saat yol yapıyorum Ankara merkezden bi ilçeye gidip geliyorum malesef yol da sorın yemek te sorun . Talep makul ve anlaşılır bir talep , olması gereken bişey ama olacağını düşünmüyorum çünkü başta MEB yetkililerini olmak üzere kimsenin öğretmenleri umursadığı yok. Kendi kurumumuz bize sahip çıkmıyor ötesi hikaye ..

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi