Editörler :
19 Eylül 2019 13:34   

Yurtdışı Tıp Fakültesi öğrencisi personel başvurusu

Selamlar,

Ben Avrupa'da bir tıp fakültesinde bu sene 3. sınıfa geçtim. Fakat ben kariyer olarak askerlik yapmak istediğime karar verdim. Bu konuyla ilgili olarak yaklaşık 2 ay önce personel temine tel.den ulaşıp bilgiler alabilmiştim. Oradaki eleman bana (yanlış hatırlamıyorsam) astsubaylığa başvurabileceğimi, bunun için YÖK'den belge almam gerektiğini söyledi. Daha sonra ben pertem'e daha detaylı bir email attım, ''en fazla 2 hafta içerisinde cevap verilir'' demelerine rağmen 2 aydır hala cevap yok maalesef.

Bununla ilgili bilgisi olan, benimle benzer bir durumda olan varmı? Bu durumda astsubaylığa başvurabilirmiyim? Teşekkür ediyorum.

19 Eylül 2019 15:58

smithçi kız
Aday Memur

iyi düşündün mü ? avrupada tıp okumak büyük bi fırsat..

20 Eylül 2019 09:57

ucanspagetticanavarı
Aday Memur
Tıp fakültesini özellikle Avrupa'da okurken bırakıp burda ast teğmen olarak göreve başlarsan 2 sene içinde intihar edersin. Kültür şoku yaşarsın, nevrin döner. Zorda olsa bitir orda okulunu bitirdikten sonra yine istersen Askeri tabip subayı olarak yaparsın. Daha tatmin edici olur senin için.
Toplam 2 mesaj

ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;