Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Eylül 2019 14:10   


İstanbul'a atanma

değerli hocalarım ve yol gösteren diğer arkadaşlarım sizlere 2020 kpss süreci ile sürekli hızımı kesen bi konuda danışmak istiyorum. coğrafya öğretmeniyim ve sağlık sebepleri nedeniyle istanbuldan ayrılmam ne yazık ki mümkün değil. bu süreçte ilk atamanın istanbul olmasının imkansız olduğunu söyleyen arkadaşlarım var. düz memurlukta denemeye açık. sürekli kafamı karıştıran ve çalışma şevkimi kıran bu konu için siz değerli üyelerden yol gösterici yorumlar okumayı dilerim saygılarımla.

19 Eylül 2019 17:25

graywolf13
Aday Memur
Bu tamamen İstanbul'a açılacak kontenjan sayısına bağlı. Kpss'de branşınızda birinci olun. İstanbul'a en azından bir kontenjan açılacaktır diye tahmin ediyorum. Bu şekilde tercih önceliği dolayısıyla o kontenjana siz yerleşirsiniz.
19 Eylül 2019 18:17

jupitermerkez
Aday Memur

hocam hiç belli olmaz, atama sayılarına bağlı, sağlık dolayısı ile tayin isteme olayı falan da var. İnsanlar zaten İstanbul'u istemiyor. 1500 lira kira vereceğine 650 liraya Van'da yeni bir evde kalmayı tercih ediyor. Ben mesela İstanbul'a yakın bir şehirde yaşıyorum fakat İstanbul'u hiç düşünmedim bile. Bölümüm sizden farklı. Direk doğu'ya bakıyorum. Siz bence sağlık sorununuzla ilgili MEB ile görüşüp, atamanızı doğuya yaptırıp, doktor raporuyla belki 1 dönem doğuda görev yapıp İstanbul'a geri atanabilirsiniz belki. Bu söylediklerim kesinlikle kesin bilgiler değildir.. Sağlık sebebiyle tayini araştırmanızı tavsiye ederim.

Hakkınızda en iyisi olsun, geçmiş olsun.

19 Eylül 2019 18:32

senaozdemır
Aday Memur

yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim yol göstericiliğiniz için minnetarım :)

19 Eylül 2019 23:41

Byild
Aday Memur

Çalışma şevkini kıranlar olumsuzluklan beslenenler. Bana da istanbul açılmayacak demişti herkes bir yıl boyunca. Sonra istanbul'un en güzel yerine atandım. Derece yapmak için çok çalış sadece. Motivasyonun bu olsun.

20 Eylül 2019 18:05

senaozdemır
Aday Memur

gözlerim dolu dolu okudum çok teşekkür ederim umarım tüm güzellikler sizinle olur :)

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?