Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Eylül 2019 19:56   

Öğretmen izinsiz yurtdışına çıkabilir mi ?

Arkadaşlar lisede öğretmenim pazar ve pazartesi günlerim boş vize istemeyen bir ülkeye gitmek istiyorum okul idaresinden mem den veya kaymakamlıktan izin almadan gidebilir miyim ?

Burası çok küçük bir yer izin almak söylemek istemiyorum. Küçük yerlerde çalışanlar beni iyi anlarlar

Bazısı eskiden izin almak gerekiyordu artık gerekmiyor diyor bazısı git yakalanmazsan sorun yok diyor

Arkadaşlar lütfen sağlam bilgiyse sahip hocalarım beni bilgilendirebilir mi ? çünkü bazıları cezası çok büyük kademe durdurma fin diyor bilgi verir mısınız ?

19 Eylül 2019 20:09

balarest
Genel Müdür

Resmı bır olaya karısmadıgınız surece sıkıntı yok.

19 Eylül 2019 20:12

mystryyy
Aday Memur

Resmı bır olaya karısmadıgınız surece sıkıntı yok.

balarest, 1 ay önce - Alıntıya git

yok hocam 1-2 gün tatil yapıp dönmek istiyorum ama bu konuda aşırı bilgi krliliği var endişelendim hani pasaport kontrolünde fln havalanaında çevirmesinler diye

19 Eylül 2019 20:18

balarest
Genel Müdür

yok hocam 1-2 gün tatil yapıp dönmek istiyorum ama bu konuda aşırı bilgi krliliği var endişelendim hani pasaport kontrolünde fln havalanaında çevirmesinler diye

mystryyy, 1 ay önce - Alıntıya git

Hıc kımse sıze havalanında bunu sormaz. Yurtdısında bır olay vukuu buldugunda muhattap elcılıkler dısıslerı baglı bulundugunuz kurum en son amır nıhayateınde kanunda acıklık var. Meb bıraz daha farklıdır. Bence usulen dılekçe ıle basvuru yapıp. Basınızı agrıtmaya gerek yok. Yurtdısı cıkıs ıznı kurumdan kuruma farketmektedır.

19 Eylül 2019 20:21

hannzoo
Aday Memur

Ukraynaya mı gidiyon seni seniiii

19 Eylül 2019 21:08

erdem.k88
Genel Müdür

hocam gidebilirsiniz izin alırsanız ne ala almazsanız da sıkıntı yok ,yurt dışına çıkarken izin mizin sormazlar. yasal olarak soruyorsanız evet yurt dışına çıkarken izin almak gerekiyor ama öyle kazaya belaya bulaşmam efendi efendi gider gezerim dönerim diyorsan çık git gel. not: defalarca yurt dışına vizeli vizesiz bir çok yere gittim bazıları izinli bazıları izinsiz.

19 Eylül 2019 21:24

mystryyy
Aday Memur

hocam gidebilirsiniz izin alırsanız ne ala almazsanız da sıkıntı yok ,yurt dışına çıkarken izin mizin sormazlar. yasal olarak soruyorsanız evet yurt dışına çıkarken izin almak gerekiyor ama öyle kazaya belaya bulaşmam efendi efendi gider gezerim dönerim diyorsan çık git gel. not: defalarca yurt dışına vizeli vizesiz bir çok yere gittim bazıları izinli bazıları izinsiz.

erdem.k88, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam öncelikle cvb için çok teşekkür ederim ama 657 inceliyorum bu konuda en ufak bir madde göremedim eskiden sadece varmış sonra o madde güncel yönetmelikte göremedim var mı bilginiz ? birde bu dedikleriniz yani "sorun yaratmaz" dediğiniz 15 tatil ve yaz tatili içinde geçerli mi yani yaz tatili bile olsa izin mi almamız gerekiyor normalde ?

19 Eylül 2019 21:35

erdem.k88
Genel Müdür

hocam öncelikle cvb için çok teşekkür ederim ama 657 inceliyorum bu konuda en ufak bir madde göremedim eskiden sadece varmış sonra o madde güncel yönetmelikte göremedim var mı bilginiz ? birde bu dedikleriniz yani "sorun yaratmaz" dediğiniz 15 tatil ve yaz tatili içinde geçerli mi yani yaz tatili bile olsa izin mi almamız gerekiyor normalde ?

mystryyy, 1 ay önce - Alıntıya git

evet yaz tatilinde gidecek olsak bile kurumunuza başvuruyorsunuz şu şu tarihlerde yurt dışına çıkmasında sakınca yoktur , ya da izinlidir tarzında bir belge imzalatıp kaşeleyip vizeye başvuruyorsunuz.vizesiz ülkeler için gerek yok zaten. eğer aracı kurumla vizeye başvurursanız danışmanlık şirketleri falan onlar sizi yönlendiriyor evrak konusunda hocam

20 Eylül 2019 01:48

Referai
Memur
il dışına çıkarken bile memurun normal resmiyete göre izin alması gerekiyor . memuriyet mahallini terk edemez. il dışına çıkışlar böyleyken yurt dışına çıkışta tabi ki izin almak gerekir.
20 Eylül 2019 17:37

PhysicistTeacher333
Aday Memur

Yazın ben çıktım yurtdışına, okula sordum izin falan yok dediler. Sadece fetö darbesi döneminde izin istediler o kadar. Ayrıca il dışına çıkmak için izin olayı yıllar önce resmi olarak kalktı.

20 Eylül 2019 17:40

PhysicistTeacher333
Aday Memur
20 Eylül 2019 18:08

Referai
Memur

Yazın ben çıktım yurtdışına, okula sordum izin falan yok dediler. Sadece fetö darbesi döneminde izin istediler o kadar. Ayrıca il dışına çıkmak için izin olayı yıllar önce resmi olarak kalktı.

PhysicistTeacher333, 1 ay önce - Alıntıya git
devlet personel başkanlığının yazısı var . görev mahalli dışında alınan sağlık raporları bile geçerli değil . çünkü memurun izinsiz görev mahallini terk etmemesi gerekiyor . sadece acilden alınan rapor geçerli oluyormuş .
20 Eylül 2019 18:36

OttoBismarck
Aday Memur
657 değil izin yönergesine bakacaksın. bu yaz Almanya'ya gittim okul müdüründen izin aldım. ilçe MEM validen alacak demişti. il MEM e sormustuk ohal yok artık ilçeler bakıyor o işlere demişlerdi. başına bir iş gelmedikçe izin almana gerek yok ama bu bir risk. Ardahan'da görev yaptığım zaman arkadaşlar gürcü sınırını geçmek için ilçe MEM den izin alıyorlardı.
20 Eylül 2019 20:58

erdem.k88
Genel Müdür

ohal zamanı alınan izinle bu farklı, bizim bahsettiğimiz izinden ziyade ben gidiyorum haberiniz olsun tarzında. okul müdürü şu şu tarihlerde izinlidir, ya da yurt dışına çıkmasında sakınca yoktur tarzında bir yazıya imza kaşe atıp veriyor.geçen sene ağustos ayında italya ,ekim ayında fransa için oyle gidip geldim. Bu belgeyi zaten konsolosluğa veriyorsunuz vize alırken , yurt dışına çıkarken gğmrükte vs bişey soran yok. en fazla ne ye geldiniz nerde kalacaksınız vs soruyorlar.

Toplam 13 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;