Editörler : hopaliSafak Vaktii
20 Eylül 2019 12:20   

Pdr de iyi bir sıralama için dershanenin yardımı olur mu

Hocalarım merhaba. Ben Pdr mezunuyum. İki yıldır sınava hazırlanıyorum ancak atanacak kadar bir puan alamıyorum. Hatta neredeyse sınırda kalıyorum diyebilirim. Bu yıl artık atanmak istiyorum ancak branşın derslerdeki net ortalama netleri yüksek olduğu için gerçekten çok yüksek netler yapmam gerekiyor ki artık gönül rahatlığıyla bu yıl atanayım. Bunun için dershanenin bana katkısı ne olur sizce. Netlerim yüksek ancak daha yüksek yapmam lazım. Değerli bilgileriniz ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

20 Eylül 2019 18:13

senaozdemır
Aday Memur

branşlarımız farklı hocam ama genel olarak bende bu sorunun peşine düştüm bana gelen cevaplar hep disipli olursan evde düzenli çalışırsan kaynaklar ve videolarla halledilebileceği yönünde. eğer tek başınıza gerekli disiplini sağlayamazsanız dershane elbetteki çözüm olucaktır. atananlardan olabilmek dileği ile :)

20 Eylül 2019 18:20

begonvilahsen
Aday Memur

teşekkürler hocam umarım bizler de atanırız :)

20 Eylül 2019 19:38

selamlar43
Aday Memur
dershaneye gitmeyi planladığıniz ilde alan hocaları kimler öğrendiniz mi ona göre yorum yapayım
20 Eylül 2019 20:37

begonvilahsen
Aday Memur

hocam alan dersleri için yeterli sayıya ulaşılamazsa açılmayacağını söylediler doğrusu onu söyledikten sonra hocaları sormak da aklıma gelmedi

20 Eylül 2019 21:14

begonvilahsen
Aday Memur
dershaneye gitmeyi planladığıniz ilde alan hocaları kimler öğrendiniz mi ona göre yorum yapayım
selamlar43, 1 ay önce - Alıntıya git

diğer mesajda alıntı yapmamışım hocam dikkatinizden kaçmasın istedim

20 Eylül 2019 21:37

selamlar43
Aday Memur

diğer mesajda alıntı yapmamışım hocam dikkatinizden kaçmasın istedim

begonvilahsen, 1 ay önce - Alıntıya git
açılacaksa kaydolmadan hocaların hangi üniden geldiğini öğrenin çoğu dershane 1-2 yıllık psikolojisi mezunu kişilere ders verdiriyor hocalarin durumunu öğrenmeden kaydolmayin
20 Eylül 2019 23:11

Yildizpdr
Aday Memur

Aynı branştanız hocam.Hocam ben geçen sene okul yüzünden tam odaklanamayıp yapamamıştım. Bu sene 7 puan artırdım ki kısmetse atanacağım inşallah. Ve inşallah siz de en kısa zamanda atanırsınız.

Öncelikle ben bu sene dershaneye gittim. Çünkü evde masaya oturup da saatlerce çalışayım tiplerden değildim. Sabah 8 de dershaneye gidip dinliyordum. Evde olacak değil bu benim için. Eğitim bilimleri ve alan konuları benzer olduğu için yükümüz daha hafif ama rakipler zorlu. Eğitim sürekli tekrar ettim. Alan dershane kasımda başladı. Ama ben kendim tam anlamıyla şubatta başladım. Eğitim bilimleri için dershanenin faydası gerçekten çok çok iyiydi. Özellikle ölçme ve öyt. Genel olarak ben faydasını çok gördüm. Kpss maratonu içindeydim hep. Biraz kişi motivesine bağlı. Ben dershaneden kalan vakitle az çok test çözdüm. Dersler tekrar oluyordu ben bir konu önden çalışıyordum.

Kısacası bunu en iyi siz bilirsiniz. Nasıl çalıştığınıza, planlı proglamlı oluşunuza yani

Bir arkadaşım da dershaneye gitmedi ve o da şu an atanacak durumda. Ama o da 7/24 çalışıyordu. Umarım anlatabilmişimdir.

İyi çalışmalar diliyorum:)

20 Eylül 2019 23:12

karakedi4466
Memur

Dershanelerin kime ne zararı var ki ? Siz kendi çıkarınızı düşüneceksiniz ve ister PDR İSTER BAŞKA BRANŞ Öğretmeni olsun kendi faydasını düşünerek,yılların emeğini 1 yıla sığdırarak son bi kez kendinizi ders çalışmaya adamak ve en iyi netleri çıkarmak olmalı.Ankara'da Kuzey Akademi metematik yapamayan arkadaşlarımız için özel çalışma bile yapmaya başlamış.

20 Eylül 2019 23:45

braveheart1234
Aday Memur

Aynı branştanız hocam.Hocam ben geçen sene okul yüzünden tam odaklanamayıp yapamamıştım. Bu sene 7 puan artırdım ki kısmetse atanacağım inşallah. Ve inşallah siz de en kısa zamanda atanırsınız.

Öncelikle ben bu sene dershaneye gittim. Çünkü evde masaya oturup da saatlerce çalışayım tiplerden değildim. Sabah 8 de dershaneye gidip dinliyordum. Evde olacak değil bu benim için. Eğitim bilimleri ve alan konuları benzer olduğu için yükümüz daha hafif ama rakipler zorlu. Eğitim sürekli tekrar ettim. Alan dershane kasımda başladı. Ama ben kendim tam anlamıyla şubatta başladım. Eğitim bilimleri için dershanenin faydası gerçekten çok çok iyiydi. Özellikle ölçme ve öyt. Genel olarak ben faydasını çok gördüm. Kpss maratonu içindeydim hep. Biraz kişi motivesine bağlı. Ben dershaneden kalan vakitle az çok test çözdüm. Dersler tekrar oluyordu ben bir konu önden çalışıyordum.

Kısacası bunu en iyi siz bilirsiniz. Nasıl çalıştığınıza, planlı proglamlı oluşunuza yani

Bir arkadaşım da dershaneye gitmedi ve o da şu an atanacak durumda. Ama o da 7/24 çalışıyordu. Umarım anlatabilmişimdir.

Yildizpdr, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam puanınız ve sıralamanız kaç acaba?

20 Eylül 2019 23:55

Yildizpdr
Aday Memur

81 hocam 289

21 Eylül 2019 22:49

karacauzmez
Şef

Dershanelerin kime ne zararı var ki ? Siz kendi çıkarınızı düşüneceksiniz ve ister PDR İSTER BAŞKA BRANŞ Öğretmeni olsun kendi faydasını düşünerek,yılların emeğini 1 yıla sığdırarak son bi kez kendinizi ders çalışmaya adamak ve en iyi netleri çıkarmak olmalı.Ankara'da Kuzey Akademi metematik yapamayan arkadaşlarımız için özel çalışma bile yapmaya başlamış.

karakedi4466, 1 ay önce - Alıntıya git

Çok mantıklı ve doğru bir yazı dershane,hocalar,yayınlar 1 yıllık araç ve atanmak için :) Aandıktan sonra çok hızlı unutursunuz bence.....

22 Eylül 2019 16:22

HakanMatt
Şef
Disiplinli birisiyseniz dershane zaman kaybı . Online olarak eksikleri giderebileceğiz bir çok seçenek var evde rahat rahat oh mis .
23 Eylül 2019 09:10

begonvilahsen
Aday Memur

tüm cevaplar için teşekkür ederim herkese:)

23 Eylül 2019 12:57

Pdr.ci.yimm
Aday Memur

Yildizpdr, 1 ay önce - Alıntıya git

Arkadaş çok güzel açıklamış. Tek başına çalışma becerisi, disiplin, gaza gelme vs gibi konularda kişi kendini analiz etmeli. Diğer taraftan sınav o kadar zorlaştı ki profesyonel destek almadan bu puanları almak da zor gözüküyor. Zor karar. Dershanenin bir artısı rekabet olabilir. Tabi iyi bir sınıftaysan. Olumsuz yanı da yol, vakit kaybı vs. Arkadaşların da söylediği gibi zor karar ama en doğru kararı da yine biz kendimiz verebiliriz.

Toplam 14 mesaj

ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;