Editörler :
20 Eylül 2019 12:53   

Mahkemelerin kurulmasına kim karar verir ?

tek soru soruldu mülhakatta oda buydu. ilke inkilaplar kalem personeli kimler ne iş yapar güncel konular genel kültür vs boşuna çalıştık iyi mi :).

20 Eylül 2019 12:57

kamilas
Aday Memur

HSK görüşü alınarak Adalet Bakanlığınca kurulur.

20 Eylül 2019 13:11

random1
Şef

Kanunla kurulur. Kanun yapma yetkisi de TBMM'ye ait.

20 Eylül 2019 13:26

Wolkeyno1903
Memur

şimdi burada sorulmak istenen dava açılmasına mı kim karar verir yoksa fiziki olarak mahkemelerin açılmasına mı kim karar verir kafam ona takıldı sadece araştırdım da net bişeyde bulamadım.. zaten tek soruydu sanırım öncelikleri bunun cevabı değildi.

20 Eylül 2019 14:51

baristurhann
Aday Memur

şimdi burada sorulmak istenen dava açılmasına mı kim karar verir yoksa fiziki olarak mahkemelerin açılmasına mı kim karar verir kafam ona takıldı sadece araştırdım da net bişeyde bulamadım.. zaten tek soruydu sanırım öncelikleri bunun cevabı değildi.

Wolkeyno1903, 1 ay önce - Alıntıya git
bakırköyde girdin değil mi.. O kadar emek tek bi soruyla bitiyor işte aynısı oldu bana da
20 Eylül 2019 15:02

To-re-p-il
Aday Memur

HSK kararnamesi ile kurulur mahkemeler. Adalet bakanı kurulun doğal uyesidir.

20 Eylül 2019 15:42

Wolkeyno1903
Memur
bakırköyde girdin değil mi.. O kadar emek tek bi soruyla bitiyor işte aynısı oldu bana da
baristurhann, 1 ay önce - Alıntıya git

sen niye bu kadar karamsarsın kardeşim, tek soruyla olacak iş değil bu. niyetleri tanışmak işe talip olanı yakından görmek bilip bilmemen önemli değil bence bunu da sırf tek soru olduğu için söylüyorum çünkü ilanda belirtilen puanlamada sorular farklı alanlardan da oluyordu takılma o kadar Allah büyük.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;