Editörler :
20 Eylül 2019 23:07   

İKM olarak devam etmek mi , yoksa öğretmenliğe geçmek mi?

arkadaşlar 7 aydır kendi memleketimde ikm olarak görev yapıyorum. son öğretmen atamasında da öğretmen olarak atandım başka bir şehire. şimdi güvenlik soruşturmam bitti göreve çağırdılar. karar vermek için 1-2 günüm var ama kafam allak bullak. pek çok kişiye danıştım herkes farklı birşey söylüyor. daha önce ikm olarak görev yapıp öğretmenliğe geçmiş arkadaşlarım, büyüklerin varsa bana fikir verebilir mi? veya başka memurluktan öğretmenliğe geçip pişman olanlar var mı?

20 Eylül 2019 23:12

mahmutt159
Şube Müdürü

Öğretmenliğe geçenler adalet bakanlığı forumunda bulunmaz maalesef. Senin facebook gruplarından ve bu forumdan "milli eğitim bakanlığı" başlığına girmen gerekiyor. Orada bi ihtimal bulursun ikmden geçmiş birisini.

Öğretmenlik daha iyi şahsen. Maaş, izin, bulunduğu konum, muhattap olduğu kişiler.

20 Eylül 2019 23:19

Erto2202
Aday Memur

Teşekkür ederim

21 Eylül 2019 12:41

cnkmo
Memur

ikm nasıl peki tereddüt yaşadığına göre çok da mutsuz değilsin ?

21 Eylül 2019 20:56

Erto2202
Aday Memur

İkm şuan için iyi gidiyor iş arkadaşlarımızla gayet güzel bir ortam var,7ayda bi sıkıntı yaşamadım,a

21 Eylül 2019 21:49

mustafa4026
Aday Memur

İkm şuan için iyi gidiyor iş arkadaşlarımızla gayet güzel bir ortam var,7ayda bi sıkıntı yaşamadım,a

Erto2202, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam ikm olarak memleketinizde görev yapıyomuşsunuz eğer öğretmenliğe geçerseniz en fazla +800-900 lira fazla kazancınız olur ama ekstra kirası harcaması o parayı götürür ama ikm ye göre daha rahat meslek kalbinizden ne geçiyorsa onu yapın burda her kafadan ayrı ses çıkar hakkınızda hayırlısı
Toplam 5 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;