Editörler : Pangaea
20 Eylül 2019 23:21

İKM olarak devam etmek mi , yoksa öğretmenliğe geçmek mi?

arkadaşlar 7 aydır kendi memleketimde ikm olarak görev yapıyorum. son öğretmen atamasında da öğretmen olarak atandım başka bir şehire. şimdi güvenlik soruşturmam bitti göreve çağırdılar. karar vermek için 1-2 günüm var ama kafam allak bullak. pek çok kişiye danıştım herkes farklı birşey söylüyor. daha önce ikm olarak görev yapıp öğretmenliğe geçmiş arkadaşlarım, büyüklerim varsa bana fikir verebilir mi? veya başka memurluktan öğretmenliğe geçip pişman olanlar var mı?

ivan.snath
Kapalı
20 Eylül 2019 23:27

Memurluk yapmadım direk öğretmen olarak atandım. Her ne kadar şikayet etsek de, öğretmenlik çok daha fazla imkan sunuyor. Bunu sadece maddi ya da tatil olarak düşünmeyin. Hele İKM'ye kıyasla... Branşını ve atandığını il/ilçeyi söyleseydin daha fazla fikir verebiliriz. Hani katip, teknisyen olsa neyse de İKM zor iş, akrabalarım var baya stres altındalardı.zorla adliyede memurluğa geçmişlerdir de oh demişlerdi.

Erto2202
Aday Memur
20 Eylül 2019 23:32

Branşım Arapça, atandığım il Yozgat Akdağmadeni umutlu kasabası

ivan.snath, 5 yıl önce

Memurluk yapmadım direk öğretmen olarak atandım. Her ne kadar şikayet etsek de, öğretmenlik çok daha fazla imkan sunuyor. Bunu sadece maddi ya da tatil olarak düşünmeyin. Hele İKM'ye kıyasla... Branşını ve atandığını il/ilçeyi söyleseydin daha fazla fikir verebiliriz. Hani katip, teknisyen olsa neyse de İKM zor iş, akrabalarım var baya stres altındalardı.zorla adliyede memurluğa geçmişlerdir de oh demişlerdi.

keskin15
Aday Memur
21 Eylül 2019 01:30

Hayırlı olsun oncelikle. Kardeşim herşeyden önce mutlu olucagin işi seç derim. Ama ömrün boyunca mah

keskin15
Aday Memur
21 Eylül 2019 01:34

Hayırlı olsun oncelikle. Kardeşim herşeyden önce mutlu olucagin işi seç derim tavsiyem budur. Ama ömrün boyunca mahkumlarla uğraşacağına çocuklarla uğraş ve onlara eğitimini ver aynı zamanda ikm de edindiğim tecrübeleri aktar. suç işlemenin ne kadar zararlı olduğunu bilen neseller yetiştir bu şekilde katkin olsun :)

yaşarimam
Memur
21 Eylül 2019 11:44

Ben sana şu kadarını söyleyeyim; öğretmenliğin de gardiyanliktan pek farkı kalmadı malesef.. okullarımız birer açık cezaevi modunda... Bana katılmayacak çok arkadaşım var belki ama çocukların okula gelirken ve okuldan cikarkenki hallerini izlersek ne demek istediğim biraz daha net anlaşılabilir...

pnrakm
Memur
21 Eylül 2019 12:15

Eşim ikm kesinlikle öğretmenlik düşünmen bile hata

gunesindostu
Aday Memur
21 Eylül 2019 16:49

Bendee İkmyim ve atama bekliyorum

Kardeşim nerede ikm sin bilmiyorum.Öğretmenlik nerede olursa daha cok rahat edersin.Çalışma şartların daha iyidir. Yozgatta güzel bi şehir

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi