Editörler : hopaliSafak Vaktii
21 Eylül 2019 15:21   

Memur olan birinin MEB?e Öğretmen olarak atanması Güvenlik Soruşturması
Başka kurumda Memur olan biri MEB'e Öğretmen olarak atansa Güvenlik Soruşturması Yapılıyor mu ?! bu konuda NET bilgisi olan veya Tecrübesi olan biri varsa bilgilendirebilir mi ?!
21 Eylül 2019 16:10

06 - Melis
Aday Memur

Hocam, ben kadrolu devlet memuruyum, son atamada atandım ve şu an güvenlik soruşturmam devam ediyor

21 Eylül 2019 16:27

Medreseli.47
Aday Memur

Hocam, ben kadrolu devlet memuruyum, son atamada atandım ve şu an güvenlik soruşturmam devam ediyor

06 - Melis, 4 hafta önce - Alıntıya git
Bazıları yapılıyor diyor bazıları yapılmıyor diyor bilgi kirliliği var siz evraklarınızı teslim ederken onlara Memur olduğunuzu belirttiniz mi ?! GS Form doldurdunuz mu ?!
21 Eylül 2019 16:31

leeryan
Aday Memur

Hocam güvenlik soruşturmasından sonra istifa edip MEB'e başlayacaksınız değil mi? Eskisi gibi muvafakat alınmıyor diye bilgi verdiler. Siz süreç içindesiniz. Daha iyi bilirsiniz.

21 Eylül 2019 17:20

eyüpp1365
Aday Memur

Hocam güvenlik soruşturmasından sonra istifa edip MEB'e başlayacaksınız değil mi? Eskisi gibi muvafakat alınmıyor diye bilgi verdiler. Siz süreç içindesiniz. Daha iyi bilirsiniz.

leeryan, 4 hafta önce - Alıntıya git

ben adelet bakanlığında çalışıyorum.2012 de göeve başlamıştım. o zamanda güvenlik soruşturması istemişlerdi. gs olumlu geçmişti. şimdi bir daha gs nerden başlatırlar bilmiyorum. müdürle konuştum. göreve başladıktan sonraki tarihten alabilirler dedi. birde kurumdan bilgi alıyorlarmış.

21 Eylül 2019 17:24

Medreseli.47
Aday Memur

ben adelet bakanlığında çalışıyorum.2012 de göeve başlamıştım. o zamanda güvenlik soruşturması istemişlerdi. gs olumlu geçmişti. şimdi bir daha gs nerden başlatırlar bilmiyorum. müdürle konuştum. göreve başladıktan sonraki tarihten alabilirler dedi. birde kurumdan bilgi alıyorlarmış.

eyüpp1365, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam siz son atamada mı atandınız ?! GS yapıldı mı size ?!
21 Eylül 2019 18:06

06 - Melis
Aday Memur

Hocam güvenlik soruşturması bittikten sonra göreve çağırdıklarında istifa edeceğim

21 Eylül 2019 18:08

06 - Melis
Aday Memur

Hocam, ben ankaraya atandım ve ankara bizden evrak istemedi, güvenlik soruşturması bittikten sonra evrakları isteyeceklerini belirttiler ama tercih formunda halen bir kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım şeklinde bir bölüm vardı onu işaretlemiştim

21 Eylül 2019 22:19

Akrep233
Daire Başkanı

Slm hocam benim.gs bitti çarşamba istifa ettim emniyet 15 güne cvp vermezse güngören mebe dilekçe yazmam gerekiyor mu mücbir sebep olduğu için bizde süre 2 ay nasıl yapacağız bu konu çok karışık
21 Eylül 2019 22:46

06 - Melis
Aday Memur

Hocam hayırlı olsun, size yine 15 gün vermişlerankara meb bana tebligat yapılmayacak telefonla arayacağız hemen başlamanız gerekiyor diyor anlamadım ben de bu işi, siz durumunuzu izah etmişsinizdir mutlaka atandığınız yere onlar ne diyor bu konuyla ilgili

21 Eylül 2019 22:50

06 - Melis
Aday Memur

Hocam bence mutlaka dilekçe yazmanız gerekir istifanızın sonucu gecikecekse eğer, istifa dilekçeniz de özel bir durum belirttiniz mi, sözleşmeliği öğretmenliği kazandığım için diye sade bir dilekçe mi yazdınız

21 Eylül 2019 23:07

Akrep233
Daire Başkanı

Hocam hayırlı olsun, size yine 15 gün vermişlerankara meb bana tebligat yapılmayacak telefonla arayacağız hemen başlamanız gerekiyor diyor anlamadım ben de bu işi, siz durumunuzu izah etmişsinizdir mutlaka atandığınız yere onlar ne diyor bu konuyla ilgili

hocam inanın ordaki kişiler hiç birşey bilmiyor bana dedi ki süre 15 gün diye bende 2 ay dedim ilk defa duydum dedi ben çarşamba istifa dilekçemi verdim pazartesi en iyisi atandığım ilçe mebe dilekçe yazayım sonucunu bekliyorum diye bu işler iyice arap saçına döndü
21 Eylül 2019 23:24

06 - Melis
Aday Memur

Bence de hocam en mantıklısı siz şimdiden dilekçenizi verin mutlaka

21 Eylül 2019 23:40

Medreseli.47
Aday Memur
Slm hocam benim.gs bitti çarşamba istifa ettim emniyet 15 güne cvp vermezse güngören mebe dilekçe yazmam gerekiyor mu mücbir sebep olduğu için bizde süre 2 ay nasıl yapacağız bu konu çok karışık
Akrep233, 4 hafta önce - Alıntıya git
Geçen sene çıkan CB kararnamesinde memurun kurum değişikliği yapılması halinde GS yapılmaz diyor nasıl oluyor bu iş ?!
22 Eylül 2019 23:02

Medreseli.47
Aday Memur

25 Ekim 2018 tarihli ve 30576 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile "Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği"nde düzenlemeler yapıldı. Kamu kurum ve kuruluşları arasında yapılacak "NAKLEN" atamalarda artık güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yaptırılmayacak. Halen devlet memuru olanların başka bir kamu kurumuna geçişlerinde bazı kurumlarca güvenlik soruşturması yaptırılırken bazılarınca yaptırılmıyordu . Buradaki belirsizlik giderilmiş oldu.
22 Eylül 2019 23:33

06 - Melis
Aday Memur

Hocam, naklen atamadan benim anladığım kurumlar arası tayin nakil işlemleri ama biz ilk atama olarak atanıyoruz ve kendi kurumumuzdan mebe nakil olmuyoruz

22 Eylül 2019 23:44

Medreseli.47
Aday Memur

Hocam, naklen atamadan benim anladığım kurumlar arası tayin nakil işlemleri ama biz ilk atama olarak atanıyoruz ve kendi kurumumuzdan mebe nakil olmuyoruz

Devamı; "Ancak, kişinin istifa, emeklilik gibi kamu hizmetinden ayrıldıktan sonra yeniden ataması yapılacak olması halinde bu kişilere güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yaptırılacaktır." Hocam tayinlerde GS yapılmıyordu ki kaldırılsın .. Benim anladığım Bir memurun kurum değişikliği yapılması halinde geçmişte yapılan GS'nin kaldırılmasıdır
27 Eylül 2019 15:40

ulashakan
Aday Memur

Hocam güvenlik soruşturması bittikten sonra göreve çağırdıklarında istifa edeceğim

Hocam istifa ve göreve başlama süreci hakkında bilgi verebilirseniz iyi olur. Çok fazla bilgi kirliliği var ve kurumdan kuruma farklı süreçler de işleyebiliyor anladığım kadarıyla. En azından bu süreci bizzat yaşayan biri olarak bizi aydınlatırsanız sevinirim.

27 Eylül 2019 15:41

ulashakan
Aday Memur
hocam inanın ordaki kişiler hiç birşey bilmiyor bana dedi ki süre 15 gün diye bende 2 ay dedim ilk defa duydum dedi ben çarşamba istifa dilekçemi verdim pazartesi en iyisi atandığım ilçe mebe dilekçe yazayım sonucunu bekliyorum diye bu işler iyice arap saçına döndü
Akrep233, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hocam dilekçeyi verdiniz mi? Verdiyseniz açıklama olarak ne yazdınız? Size nasıl bilgi verdiler ve yönlendirme yaptılar?

Toplam 18 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;