Editörler : gubaz
21 Eylül 2019 22:27   

Doğum Sonrası Yarı Zamanlı çalışma

4b li çalışanın doğum sonrası ilk doğumda 2 ikinci doğumda 4 ay olan yarı zamanlı çalışma hakkı varmıdır

17 Ekim 2019 13:13

saenes74
Şube Müdürü

https://sorucevap.memurlar.net/soru/3619/4b-sozlesmeliler-dogum-sonrasinda-yari-zamanli-calisabilir-

17 Ekim 2019 13:37

**sude**
Editor
17 Ekim 2019 13:39

**sude**
Editor

Yarı zamanlı çalışmadan 4/A'lılar yararlanıyor ama devlet kadrosunda bulunan memurlar yararlanamıyor bildiğim kadarıyla. Yalnız sözleşmeli de bir istisna durum var mı, bu konu hakkında bilgim yok. Kurumunuzdan öğrenebilirsiniz.

22 Ekim 2019 15:30

ŞAHBAZER
Memur

Arkadaşlar bu yarı zamanlı izin için analık izninin bitiminde başalamak üzere diyor ya arada yıllık izin kullanılamıyor mu acaba yani analık izni bitti 20 gün yıllık izin kullanılıp üzerine bu yarı zamanlı kullanılamıyor mu bilenler cevap verirse çok sevinirim.

23 Ekim 2019 08:36

saenes74
Şube Müdürü

Arkadaşlar bu yarı zamanlı izin için analık izninin bitiminde başalamak üzere diyor ya arada yıllık izin kullanılamıyor mu acaba yani analık izni bitti 20 gün yıllık izin kullanılıp üzerine bu yarı zamanlı kullanılamıyor mu bilenler cevap verirse çok sevinirim.

ŞAHBAZER, 4 ay önce - Alıntıya git

657 kanun 104 madde f bendi der ki.

F) (Ek: 29/1/2016 - 6663/6 md.) Doğum sonrası analık izni süresi sonunda kadın memur,

isteği hâlinde çocuğun hayatta olması kaydıyla analık izni bitiminde başlamak üzere ayrıca süt

izni verilmeksizin birinci doğumda iki ay, ikinci doğumda dört ay, sonraki doğumlarda ise altı ay

süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilir................

çalışabilir demek kendi isteğine bağlı demektir.

çalışma süresinin yarısında- İSTEDİĞİNi YAPABİLİR. çalışır, rapor alır, ücretsiz izin kullanır.

sonucu çıkıyor.

kolay gelsin. .

23 Ekim 2019 16:35

ŞAHBAZER
Memur

çok sağolun

25 Ekim 2019 11:20

saenes74
Şube Müdürü

rica ederim.

25 Aralık 2019 09:34

ŞAHBAZER
Memur

Arkadaşlar henüz yürürlüğe girmedimi acaba bilgisi olan var mı?

03 Ocak 2020 11:49

eymnchngr
Aday Memur

ben memurum ve şuan bu haktan faydalanıyorum ancak yarı maaş alıcam

13 Ocak 2020 11:32

elif yusuf taşkın
Şef

eymnchngr, 2 ay önce - Alıntıya git
çocuğu İlköğretime kadar olan yarım günden öi faudalanmaya başladınız. artık onaylandı mı yararlanabiliyor muyuz
13 Ocak 2020 11:34

elif yusuf taşkın
Şef
çocuğu İlköğretime kadar olan yarım günden öi faudalanmaya başladınız. artık onaylandı mı yararlanabiliyor muyuz
elif yusuf taşkın, 1 ay önce - Alıntıya git
Ne yapıyorsun çıkar bilgisi olan var mı çocuğum İlöğretim e başlayana kadar yarım gün çalışmayı düşünüyorum dört gözle bekliyorum ama çıkmıyor bir türlü :(( zpr durumda kalıyoruz
21 Ocak 2020 15:05

kmlsmyr
Aday Memur

bende birşey sormak istiyorum analık izni bittikten sonra 6 ay 3 saat 6 ay 1,5 saat süt izni kullanılır diyor. bu ay hesaplanırken 1 ay 30 gün olarak yani 180 gün 3 saat 180 gün 1,5 saat olarak mı hesaplanıyor yoksa analık izni bittikten sonta toplam 1 yıl olarak analık izninin bittiği tarihte mi bitiyor

27 Ocak 2020 19:15

Pilotkalem1
Aday Memur

Kadrolu memur musunu
11 Şubat 2020 10:40

ŞAHBAZER
Memur

Arkadaşlar selam,bütün kurumlarda yürürlükte fakat benim çalıştığım kurum (üniversite) henüz bizde yok diyor rtesmi gazetede yayınklanmasına rağmen böyle birşey olabilir mi acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

13 Şubat 2020 18:05

ftm82
Aday Memur

Benim kurumum da öyle bir uygulama yok diyor hangi kurumlarda var uygulama

13 Şubat 2020 18:07

ftm82
Aday Memur

Arkadaşlar selam,bütün kurumlarda yürürlükte fakat benim çalıştığım kurum (üniversite) henüz bizde yok diyor rtesmi gazetede yayınklanmasına rağmen böyle birşey olabilir mi acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

ŞAHBAZER, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hangi kurumlarda var biliyor musunuz? Benimkinde de yok kaç kez aradım yönetmelik yok diye uygulamıyorlar .

13 Şubat 2020 18:09

ftm82
Aday Memur

Hangi kurum bende kadrolu memurum uygulama yönetmelik olmadığı için yok diyorlar.

14 Şubat 2020 16:25

ŞAHBAZER
Memur

bütün kurumlarda başlamış fakat bizim üniversitede yürürlüğe girmedi diyor personel böyle bir şey olabilirmi neticede resmi gazetede yayımlandı.

14 Şubat 2020 16:41

ŞAHBAZER
Memur

bütün kurumlarda başlamış fakat bizim üniversitede yürürlüğe girmedi diyor personel böyle bir şey olabilirmi neticede resmi gazetede yayımlandı.

ŞAHBAZER, 1 hafta önce - Alıntıya git

yani bu sayfadan bile bir çok kurumda kullandırdıklarını anlıyoruz sağlık bakanlığı vberiyor mesela

14 Şubat 2020 19:10

ftm82
Aday Memur

yani bu sayfadan bile bir çok kurumda kullandırdıklarını anlıyoruz sağlık bakanlığı vberiyor mesela

ŞAHBAZER, 1 hafta önce - Alıntıya git

Bende Sağlık Bakanlığındayım.İl Sağlık Müdürlüğünde çalışıyorum. Bakanlığın merkezinde mi hastanelerde mi nerde uygulanıyor?

Toplam 20 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?