Editörler :
23 Eylül 2019 11:50

ca19ca03
Aday Memur

bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. kasımdaki ales'e girersek pazar günü girdiğimiz sınavın puanı siliniyor mu ?

23 Eylül 2019 12:03

yergin19
Aday Memur

Zorduuuu. Bakalım daha neler göreceğiz. Cevap kağıdı görüntüleme ne zaman açılıyor bilen var mıdır??

23 Eylül 2019 13:20

sametyle
Kapalı

bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. kasımdaki ales'e girersek pazar günü girdiğimiz sınavın puanı siliniyor mu ?

ca19ca03, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hayır dostum. Her zaman en yüksek puanın geçerli olur.
23 Eylül 2019 13:24

yeterlilik
Memur

Herkes zor diyorda sıfır çalışmayla 46 Sayısal, 35 Sözel işaretledim. Sorun bende sanırım.

K. Werner Heisenberg, 4 hafta önce - Alıntıya git
süper zekasın sen ya ondan öyle olmuştur.
23 Eylül 2019 21:47

abcmat
Aday Memur

ales sistemi değiştiğinden beri sınava girerim. Bir sınav güzel, bir sınav saçma oluyor. Bu sınav en saçmaları arasına girdi. Matematikte paragraflar diz boyu üstüne okuma yazma bilmeyen kitap okumayanlar hazırlarmış gibi. Neyse sıradaki kolay olur inş

23 Eylül 2019 22:06

netdr
Aday Memur

O kadar yorum içinde soruların kolay olduğunu iddia eden sadece bir tane var. 45 e 36 soru işaretlemek bir sınavın zorluk derecesini gösteren bir durum mudur? Ben de 50 say 29 34 arası söz işaretledim fakat çok zor ve 5 yıl geçerlilik süresi olduğu için adaletsiz bir sınavdı diyorum. ÖSYM eğer puanları sıralamalara göre ayarlar ise 5 yılın getirdiği adaletsizliği biraz olsun azaltır. Daha önceki verilere göre ilk kolay sınavda yaklaşık 11.500 ü kişi 89 puan alırken zor bir sınavda 5.400. Kişi 85 puan almıştır. (puan türleri aynı) zor ve kolay sınav arasındaki fark, %50 ales puanın geçerli olduğu lisansüstü eğitim ve kadro alımları göz önünde bulundurulduğunda ortalamayı tam 2 puan etkiliyor ne kadar önemli olduğu sizce de gayet açık değil mi?

24 Eylül 2019 10:53

365gün
Şef

Evet ÖSYM insan üstü sorularını yayınlamış.

Ben şimdi yanıma bir kaç tane UFO çağırıyorum birlikte çözücez...

24 Eylül 2019 13:15

Keremylcn
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba tecrübelerinize dayanarak bir soru sormak istiyorum.Ben makine mühendisliği öğrencisiyim.Kasım ayındaki sınavda sadece süreyi sayısal sorularına ayırsam,sözel soru hiç çözmesem dezavantajı olur mu bana ?

24 Eylül 2019 13:30

sametyle
Kapalı

Arkadaşlar merhaba tecrübelerinize dayanarak bir soru sormak istiyorum.Ben makine mühendisliği öğrencisiyim.Kasım ayındaki sınavda sadece süreyi sayısal sorularına ayırsam,sözel soru hiç çözmesem dezavantajı olur mu bana ?

Keremylcn, 4 hafta önce - Alıntıya git
Sayısal puanı hedefleyenlerin de sözel çözmesi gerekiyor. Mesela sayısalda 90 üstü hedefleyen birisi yaklaşık 45 Sayısal - 35 Sözel neti çıkartmalı.
24 Eylül 2019 14:36

365gün
Şef

Keremylcn, 4 hafta önce - Alıntıya git

Eşit ağırlıkçıyım 1.30 saatte sözeli zor bitirdim. Gerisini siz hesap edin.

Kalan bir saattin yarısından fazlasını matematik sorularını okumakla ve anlamaya çalışmakla geçirdim. Çözemedim diğer soruya geçtim, çözemedim diğer soruya geçtim..

ve müthiş finalimi yaptım sınav bitti... Kendi alanınızdaki öğrencilerin fikir vermesi en doğrusu.

Ama bu sistemde çalışarak iyi puan almak fikir ve strateji yürütmek mümkün değil.İnsan soğuyor.

24 Eylül 2019 20:08

sesimiziduyun
Aday Memur

Sorular yayınlandı sözel mantık atletler sıralaması

M P N L R O K olacak 2. Ve 3. Sıra aynı takımdan N C hayur kurumu imiş P de C hayır kurumu olur başkada olmaz

Toplam 51 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;