Editörler : crops35
24 Eylül 2019 18:58

Teiaş geçici görev ya da tayin

Arkadaşlar merhaba ben son atamada teiaşa atandım.

Memleketime gitmek için geçici görevlendirme alsam torpil bulup tabi, 2 yıl boyunca iptal edilme gibi bir durum olur mu? 6 ayda bir yenilenmesi gerekiyormuş, yani yenilememe gibi bir durumla karşı karşıya kalır mıyım? Yani 2 sonra tayin isteyene kadar biz iptal ettik geri dön derler mi?

Elekteias
Aday Memur
24 Eylül 2019 20:57

++

ccengiz001
Şef
25 Eylül 2019 00:59

Kurumumuzda torpil ile imkansız hiçbir şey yoktur.

Elekteias
Aday Memur
25 Eylül 2019 10:18

+++

desert rose
Kapalı
25 Eylül 2019 11:35

torpil bulup memleketine gidersin fakat tavsiye etmem başlayacağın yer neresi ise orada çalışmaya bak ünvanınıda yazmamışsın eğer evlilik olur veya daha önemli bir durum olursa sanmıyorum memleketine gönderirler zaten memleket neresi

temel12
Şef
25 Eylül 2019 11:43

bitik kurum.torpil ve adam kayirma nirvanaya ulaşmış.ustune tanımam....

Elekteias
Aday Memur
25 Eylül 2019 11:55

Neden tavsiye etmiyorsunuz? Ne gibi bir sıkıntı olur?

desert rose, 5 yıl önce

torpil bulup memleketine gidersin fakat tavsiye etmem başlayacağın yer neresi ise orada çalışmaya bak ünvanınıda yazmamışsın eğer evlilik olur veya daha önemli bir durum olursa sanmıyorum memleketine gönderirler zaten memleket neresi

desert rose
Kapalı
25 Eylül 2019 13:24

herşeyin bir kuralı var daha başlar başlamaz torpil filan o tp işlerle uğraşırsan olmaz önemli bir mazeretin varsa bölge müdürü ile konuşursun anlayış gösterirler nereye atandın nereye gitmek istiyorsun peki özelime yaz

Elekteias
Aday Memur
25 Eylül 2019 13:50

Yapan çok varmış o yüzden sordum.

desert rose, 5 yıl önce

herşeyin bir kuralı var daha başlar başlamaz torpil filan o tp işlerle uğraşırsan olmaz önemli bir mazeretin varsa bölge müdürü ile konuşursun anlayış gösterirler nereye atandın nereye gitmek istiyorsun peki özelime yaz

Elekteias
Aday Memur
25 Eylül 2019 21:46

+++++

Euashavuz
Aday Memur
25 Eylül 2019 22:27

Afşin elbistan linyitleri 10 ay önce özelleştirildi. 10 ay süreyle yüzlerce personel evde bekletildi ücretleri ödenip. Tayin sadece torpili olanlara yapıldı kurum değişiklikleri dahil. Torpili olmayanlara resmen hayvan muamelesi yapıldı. Lanet olsun

hatbakım
Aday Memur
26 Eylül 2019 00:21

Bikmadiniz hak yemekten.İsiniz gücünüz torpil. Kuruma torpille giren kim varsa başkasının hakkını yiyor kul hakkı yiyor.. Adam daha başlamadan tayin peşinde şuraya bak yaa..

Elekteias
Aday Memur
26 Eylül 2019 10:02

Atandım diyorum torpil diyorsunuz. Ne alakası var ya? İnsanın kurum içinde başka yere gitmek istemesi kadar doğal ne olabilir?

hatbakım, 5 yıl önce

Bikmadiniz hak yemekten.İsiniz gücünüz torpil. Kuruma torpille giren kim varsa başkasının hakkını yiyor kul hakkı yiyor.. Adam daha başlamadan tayin peşinde şuraya bak yaa..

Elekteias
Aday Memur
28 Eylül 2019 13:44

++

xxxzz
Memur
29 Eylül 2019 07:20

kurumun sana ihtiyacı var ki alım olmuş sen şimdi onu hiçe sayıp istediğin yere geçmeye calısıyorsun. snn şu torpil laflarını torpil dediğin kişi duysa yüzüne tükürür. ve bunu hakmış gibi ulu orta yazıyorsun yüzsüz herif. görevlendirme ihtiyaca binaen yapılır keyfe keder değil. bu snn hakkın değildir ve hakka girersin ama sende o kapasite nerede

Semeal
Aday Memur
20 Ekim 2019 00:48

mersin teiaşa tayinle makine mühendisi çalışabilir mi?

reneeee
Şef
17 Mart 2021 23:24

Sen tayin istersin bağırıp çağırırlar ama torpili olan adam dilekçe vermeden senesi dolmadan gider. Gıkları çıkmaz. Böyle bir kurum burası.

coolankara06
Aday Memur
18 Mart 2021 01:05

Mersin de Bölge Müdürlüğü yok, Makine Mühendisi olarak oraya geçmeniz ve çalışmanız, kendi görüşüm olarak imkansıza yakın ama yazılanların doğruluk payının çok fazla olduğunu düşününce TEİAŞ da imkansız diye bir şey yoktur.

Semeal, 4 yıl önce

mersin teiaşa tayinle makine mühendisi çalışabilir mi?

coolankara06
Aday Memur
18 Mart 2021 01:13

Siz torpil bulup gitmek isteyebilirsiniz ama orada tayin isteyen başka birileri varsa ve sürekli red cevabı alıyorlarsa, atandığınız yerde siz bu işlerle uğraşırken büyük ihtimalle huzursuzluk olacaktır.

kurum içinde adil bir yer değiştirme politikası olmadıkça bu işler hiç bir şekilde düzelmez. Bu işin bana göre tek çözüm yolu zorunlu rotasyon uygulamasının TEİAŞ'tada uygulanmasıdır. (kızacak olanlar kusura bakmasın, bazı bölgelerde torpille personel fazlalığı oluşurken, bazı bölgeler personel yetersizliğinden iş yapamıyor)

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi