Editörler : ayşegül bgm
25 Eylül 2019 01:39

Evrak teslim süresi

Arkadaşlar evrak hazırlamak ve teslim etmek için verilen süre 15 gündür . Aynı ile atananlar evrak teslim ettikten yani 15 gün sonra 1 ya da 3 gün içinde göreve başlarlar. Farklı ile atananlara 15 günlük evrak hazırlama süreci haricinde kalacak yer ayarlamasını yapmak taşıma işlemlerini gerçekleştirmek vs. gibi durumlardan dolayı ek 15 gün süre daha verilir. Evrakları en kısa sürede tamamlayıp göreve başlamak sizin elinizde bu verilen sürelerden daha önce hastanede göreve başlayabilirsiniz. Bu verilen süreleri aşmanız halinde hastalık doğum vs. gibi durumlarınız varsa 2 ay içinde mazeret bildirmek yani göreve başlamama nedeninizi raporla bildirmek zorundasınız aksi halde 1 yıl boyunca kpss yerleştirmeniz gerçekleştirmez ve ceza alırsınız .Yerleşip de gitmeyenler kesin olarak 1 yıl ceza alacak. Bunun dışında zimmete düştükten 1 gün sonra yerleştiğiniz kuruma hemen başlamanız gerektiğini savunan cahil insanlar var . Arkadaşlar biraz mantıklı olun köyde yaşayan var ulaşım sorunları olan insanlar var . Zimmete düştüğünü aynı gün haber alamayacak durumda olanlar var . Bu iletişim ulaşım sorunlarını göz önünde bulunduran bakanlık nereye atanırsanız atanın evrak hazırlamak için 15 gün süre veriyor. Bunun ısrarla anlamak istemeyenler var . 1 gün de evrak hazırlanmaz . Biraz mantıklı olun

25 Eylül 2019 01:42

Teşekkürler bilgilendirme için.

whiteangl
Aday Memur
25 Eylül 2019 01:43

şükürler olsun bir tane mantıklı insan çıktı çok teşekkürler yazınız için

gzgncj
Aday Memur
25 Eylül 2019 03:47

Evrak teslim süresi kesin 15 gün değildir,bu yhgm'den duyurulur 6-7 günde olabilir, 15 günde bilemezsin.Evrak tesliminden sonra kaç günde başlayacağın da hastanenin insiyatifindedir aynı ile atansanda başka ile atansanda.

25 Eylül 2019 08:32

Teşekkürler bilgilendirme için aydınlattınız bizi

Radtechn
Aday Memur
25 Eylül 2019 10:08

Yönetmelik diyorum hala hastane insiyatifi diyor bu kadar cahil olunmaz ya

gzgncj, 5 yıl önce

Evrak teslim süresi kesin 15 gün değildir,bu yhgm'den duyurulur 6-7 günde olabilir, 15 günde bilemezsin.Evrak tesliminden sonra kaç günde başlayacağın da hastanenin insiyatifindedir aynı ile atansanda başka ile atansanda.

hokah
Aday Memur
25 Eylül 2019 10:36

Hastanenin insiyatifinde değil. Bizi bağlayan tarih yhgm de duyuruda belirlenen tarihe kadar işbaşı yapmak zorundayız. Hastane ihtiyac cok hemen basla diyebilir ama zorlayamaz. Yhgm deki tarih bizim için önemli olacak.
gzgncj, 5 yıl önce

gzgncj
Aday Memur
27 Eylül 2019 00:58

Noldu kardeş? Aynı ile atanırsan 1 günmüş, başka şehre atanırsan 15 günmüş öyle işkembeden sallamak değilmiş değil mi? Cahil mahil demişsin bide seninle aynı yere atananlara allah sabır versin.

Radtechn, 5 yıl önce

Yönetmelik diyorum hala hastane insiyatifi diyor bu kadar cahil olunmaz ya

Radtechn
Aday Memur
27 Eylül 2019 01:35

Ne diyorsun lan lale yönetmelikte yazanı söyledim ben . Herkes zimmete düştükten sonra ki ertesi gün işe başlamak gerektiğini söylüyordu aksini söylemek için geçmiş yönetmeliğe bakıp yazdım . Zaten söylediğim de yanılmış sayılmam 30 Eylül 24 Ekim arasında herkese evrak hazirlama süresi verildi . 24 evrak tesliminin son günü 25 inde herkes işe başlamak zorunda boş yapma da defol git

gzgncj, 5 yıl önce

Noldu kardeş? Aynı ile atanırsan 1 günmüş, başka şehre atanırsan 15 günmüş öyle işkembeden sallamak değilmiş değil mi? Cahil mahil demişsin bide seninle aynı yere atananlara allah sabır versin.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi