Editörler :
25 Eylül 2019 11:56   

dgs için dersaneye gidilmez

yapmayın etmeyin binlerce liranızı sokağa atmayın. hele ki konuları bildiğiniz halde girip girip benzer puanları alıyorsanız sizin seviyeniz o demektir. dgs tyt gibi sınavlar bilgiden çok hızı okuduğunu anlamayı temel becerileri ölçer. mesela ayt böyle değildir. tamamen bilgie ve soru çözüm pratiğine dayalıdır. ayt gibi sınavlar için gidilir dersaneye ama dgs için gidilmez. konular vs. her şey belli zaten. çok temel ilkokul konuları. bunları yapabiliyorsanız yaparsınız olmuyorsa 5 kere de deneseniz olmaz. ha siz yine deneyin daha çok çalışarak ama gereksiz yere dersanelere para bayılmayın. inanmayanlara dersaneye gitmeden önceki ve sonraki puanlarını netlerini sorun. çoğu benzer çıkar

not: dediklerim konuları sıfır olanlar içn değil. hiçbir şey bilmiyorsa sınava girer 10 net yapar ama temeli aldıktan sonra kendi kapasitesine ulaşıp 70 net yapabilir. ama işte ondan sonrası zordur. dersaneyle falan da artmaz çok.

25 Eylül 2019 13:58

Memur1212
Memur

Kısmen katılıyorum. Dershanelere fazla para ödemeye gerek yok. ama "olmuyorsa 5 kez de deneseniz olmaz" demek yanlıştır. Temeli yoktur ama azmi vardır. Çalışır yapar. Düzenli çalışmayla kazanılmayacak sınav yoktur.

25 Eylül 2019 14:04

kaplumbaga155
Daire Başkanı

Kısmen katılıyorum. Dershanelere fazla para ödemeye gerek yok. ama "olmuyorsa 5 kez de deneseniz olmaz" demek yanlıştır. Temeli yoktur ama azmi vardır. Çalışır yapar. Düzenli çalışmayla kazanılmayacak sınav yoktur.

Memur1212, 2 ay önce - Alıntıya git

aslında devamında söylediğim gibi : ''ha siz yine deneyin daha çok çalışarak ama gereksiz yere dersanelere para bayılmayın''

dersaneyle olacak şey değil demek istedim aslında yoksa elbette çok çalışmayla her şey mümkün ama olmuyorsa bir de dersaneye gideyim belki olur mantığıyla verilen paralara yazık benim söylemek istediğim. evde video vs. gene çalışın deneyin sürekli tabii ki.

25 Eylül 2019 19:52

cetinmucahyt
Memur

Katılıyorum. Mat1 ve Türkçe çok zor konular değil. Altyapısı olmayanlar yapamadığı soruları çözdürmek için gidebilir ancak altyapısı olan insanların gitmesini gereksiz buluyorum. Yine de herkes cebindeki parayı bilir tabi.

26 Eylül 2019 12:35

Turkuaz22
Aday Memur

aslında devamında söylediğim gibi : ''ha siz yine deneyin daha çok çalışarak ama gereksiz yere dersanelere para bayılmayın''

dersaneyle olacak şey değil demek istedim aslında yoksa elbette çok çalışmayla her şey mümkün ama olmuyorsa bir de dersaneye gideyim belki olur mantığıyla verilen paralara yazık benim söylemek istediğim. evde video vs. gene çalışın deneyin sürekli tabii ki.

kaplumbaga155, 2 ay önce - Alıntıya git

kısmen katılmıyorum , tamamiyle katılıyorum hocam sızin bu siteye yaptıgınızı söylediğinizi ikinci bir adam söylemedı belkı bıraksaydınız ilerleyen aşamalarda biz söylerdik ama yıne de olsun herşey için teşekkürler genç nesil size minnettar kalacak kimselerin söylemediği dershane hocalarının öğrenciyle dalga geçtiği boş boş yapıp gonderdiği bu dönemde sizin altın değerindeki bilgileriniz gerçekten muazzam şimdiki çalışan hazırlanan kpss-dgs-tyt-ayt öğrencileri adına size teşekkür etmekden onur ve mutluluk duymanın sevinci içindeyim vesselam.

Toplam 4 mesaj

ANKET
1928 tarihindeki Harf Devriminin, Türk milletinin geleneğiyle olan bağını kopardığı yönündeki görüşe;