Editörler : Pangaea

gencosman12
Memur
21 Kasım 2019 16:22

Niye her maaş sorana 10 bin diye espri yapmaya çalışıyorsunuz onu anlamadım bilmiyordur devlet memuru maaşlarını ya da farklı bir durum vardır diye düşünmüştür ne var yani

seisola, 4 yıl önce

Sana temizinden 10 bin maaş, seneyede kadro veririm. Uyar mı :D

seisola
Aday Memur
21 Kasım 2019 16:24

Bilmiyosa sen öğret ablası :/

gencosman12, 4 yıl önce

Niye her maaş sorana 10 bin diye espri yapmaya çalışıyorsunuz onu anlamadım bilmiyordur devlet memuru maaşlarını ya da farklı bir durum vardır diye düşünmüştür ne var yani

gencosman12
Memur
21 Kasım 2019 16:26

Öğretirim dalga geçmekten iyidir. Kamuda en düşük devlet memuru maaşı 3500 civarıdır evli bekar çocuklu olmanız da etkiler. Kamuda dyorum çünkü kılavuz hakkında genel bilgileri de okuduysanız 657 sayılı devlet memurları kanununun bir kolu 4/b zaten . Eşit işe eşit ücret gereği tüm büro personellerinin maaşı da aynıdır zaten.

seisola, 4 yıl önce

Bilmiyosa sen öğret ablası :/

seisola
Aday Memur
21 Kasım 2019 16:28

Tebrik ediyorum seni amme hizmetinden dolayı canım :))

gencosman12, 4 yıl önce

Öğretirim dalga geçmekten iyidir. Kamuda en düşük devlet memuru maaşı 3500 civarıdır evli bekar çocuklu olmanız da etkiler. Kamuda dyorum çünkü kılavuz hakkında genel bilgileri de okuduysanız 657 sayılı devlet memurları kanununun bir kolu 4/b zaten . Eşit işe eşit ücret gereği tüm büro personellerinin maaşı da aynıdır zaten.

by_nct
Şef
21 Kasım 2019 17:15

Üstat sen bu anket işlerinden anlıyorsun hepsi için değil ama özellikle büro personeli için şehir-puan anketi açabilir misin?

romayı yakan adam, 5 yıl önce

İnşallah kardeşim olması gereken budur. 2321 kadronun bu durumu için bakana yazmak iyi olurbu talebi

Diyetisyen123
Aday Memur
21 Kasım 2019 17:18

Kadro yakmamak için insan gibi soruyorum cevaba bakın bir de böyleleri memur olacak. Sormayıp ordan oraya atlasak hoş mu sonra sızlanıyorsunuz

harita94
Genel Müdür
21 Kasım 2019 17:21

bu ablayı dikkate almayın evde kalmaktan kafayı yemiş :))

seisola, 4 yıl önce

Tebrik ediyorum seni amme hizmetinden dolayı canım :))

romayı yakan adam
Genel Müdür
21 Kasım 2019 17:27

eyvallah kardeşim. idare memurluğu, ysk ve il göç aynen tuttu. anket ve analiz yapıyorum. yüzde 85-90 tutarlı oluyor. ama şu an kimse başvuracağı yeri söylemek istemez. fakat başvuru bittikten sonra başvurduğu yeri söylerler. ben de başvuru biter bitmez yapıyorum anketi. biter bitmez açalım. bir iki gün içinde de açıklarız sonuçları. şu an açacağımız ankete yanıltıcı bilgiler veren çok olacaktır çünkü.

by_nct, 4 yıl önce

Üstat sen bu anket işlerinden anlıyorsun hepsi için değil ama özellikle büro personeli için şehir-puan anketi açabilir misin?

romayı yakan adam
Genel Müdür
21 Kasım 2019 17:31

osym'nin 3-12 Aralık'ta yapacağı alımın tamamının kadrolu olacağını düşünmeyin. bu atamada yerleşenler sadece kadrolu unvanlara başvuru yapabilecek. osym alımının da çoğu artık sözleşmeli olduğundan dikkatli tercih yapın. ünv memurluğu veya belediyeler gibi kadrolu unvanlar da elbet yer alacak kılavuzda ancak onların da çakılı kadro olduğu düşünüldüğunde dikkatli tercih yapmanız icap eder. ayrıca sözleşmeli 4b statüsünde olanlar bu alıma doğal olarak başvuru yapamacaklardır (21 Haziran 2018 tarihli Khk ile geçiş yasağı yürürlüğe konmuştu). sistem bu yüzden reddecektir. gitmeyeceğiniz yeri yazmamanızı öneriyorum. keyif için yazan arkadaşlara söylüyorum bunu. puanı tutup halihazırda atanmış olup hak yemeyi hobi gibi görenlere sesleniyorum. bu hususu onların vicdanına, izanına ve insafına bırakıyorum. tıpkı 4b geçiş yasaklarında olduğu gibi bu meselede de bir yasal düzenleme yapılmalı. kurumlar ösym'ye iletmeli ve alım tek elden yürümeli ve bir kez yerleşme kuralı olmalı. bu işin başka çıkarı yok.

Teabhr
Memur
21 Kasım 2019 17:39

Bazı illerin sadece kadın şartı koyması puanları düşürür mü acaba

by_nct
Şef
21 Kasım 2019 17:51

Anladım hocam, haklısın 20 tl'mi dahi bu adaletsiz düzene kaptırmak istemedim. Bekleyecez artık teşekkürler şimdiden

romayı yakan adam, 4 yıl önce

eyvallah kardeşim. idare memurluğu, ysk ve il göç aynen tuttu. anket ve analiz yapıyorum. yüzde 85-90 tutarlı oluyor. ama şu an kimse başvuracağı yeri söylemek istemez. fakat başvuru bittikten sonra başvurduğu yeri söylerler. ben de başvuru biter bitmez yapıyorum anketi. biter bitmez açalım. bir iki gün içinde de açıklarız sonuçları. şu an açacağımız ankete yanıltıcı bilgiler veren çok olacaktır çünkü.

seisola
Aday Memur
21 Kasım 2019 19:12

İşsizlikten kafayı yediğim doğrudur. Sen alsana beni, almazsan ağlarım ama :)

harita94, 4 yıl önce

bu ablayı dikkate almayın evde kalmaktan kafayı yemiş :))

seisola
Aday Memur
21 Kasım 2019 19:16

Aa tebrik ederim ne kdr bilinçli bir davranış sergiliyorsunuz :) herkes sizin gibi bilinçli davranırsa bizede sıra gelir nasipse memur oluruz ama hiç zannetmiyorum.

Diyetisyen123, 4 yıl önce
Kadro yakmamak için insan gibi soruyorum cevaba bakın bir de böyleleri memur olacak. Sormayıp ordan oraya atlasak hoş mu sonra sızlanıyorsunuz

harita94
Genel Müdür
21 Kasım 2019 19:51

foruma koca aramaya mı geldin bacım :D

seisola, 4 yıl önce

İşsizlikten kafayı yediğim doğrudur. Sen alsana beni, almazsan ağlarım ama :)

Murat 65v
Aday Memur
21 Kasım 2019 19:55

Aile çalışma ve Sosyal hizmetler bakanı Zehra zümrüt Selçuk bakanı twitter da takip etsin. Böylece takipçi sayısı artsın. Güzel alım için teşekkür etmiş oluruz. Herkesin gönlüne göre olur. İyi akşamlar dilerim herkese.

seisola
Aday Memur
21 Kasım 2019 20:08

Bacım değil abla diyeceksin! :D koca aramakla bulunmuyo ki ablacım :) ben alımları takip için burdayım evde kaldığımdan dem vuran sensin, bana saldırman için burası hiç uygun yer değil inan. Ne derdin varsa özelden yazabilirsin forumu boş muhabbet için meşgul etmeye gerek yok çünkü! Gerçi msj alımım kapalı sen şimdi onada kulp takarsın :/ sahi forumdan koca düşüren var mı kızlar :) varsa beni eklesin ben anlarım :)

harita94, 4 yıl önce

foruma koca aramaya mı geldin bacım :D

romayı yakan adam
Genel Müdür
21 Kasım 2019 21:19

Puan ve bölümün nedir kardeşim hangi unvana başvuru hakkın var
by_nct, 4 yıl önce

Anladım hocam, haklısın 20 tl'mi dahi bu adaletsiz düzene kaptırmak istemedim. Bekleyecez artık teşekkürler şimdiden

oduncuk
Yasaklı
21 Kasım 2019 21:36

yahu insanları bi kırmayın da.

by_nct
Şef
21 Kasım 2019 22:38

84 kardes iktisat mezunuyum, 4001 alımı oldğ için gelmez diye düşünüyorum

Puan ve bölümün nedir kardeşim hangi unvana başvuru hakkın var

Biseyypma
Şef
21 Kasım 2019 22:54

Hocam emin misin? Bir arkadaş şöyle bir şey yazmış;

2019/6 sözleşmeli atamasına tercih verip 2019/2 kadrolu atamasına tercih verebilirsiniz. Bunu bir örnekle açıklayayım. 2017/4 karayolları ösym üzerinden sözleşmeli mühendis alımı olmuştu ve ordan yerleşen kişiler 2017/1 merkezi atamayada tercih vermiş ve aynı puanlı kişiler tekrardan yerleştirilmesi yapılmıştı ve kadrolar o şekilde yanmıştı.

Sanırım 2019/2 atamasındaki sözleşmeliler 4b olmadığı için buradan yerleşenler 2019/2'den de tercih verebiliyorlar.

osym'nin 3-12 Aralık'ta yapacağı alımın tamamının kadrolu olacağını düşünmeyin. bu atamada yerleşenler sadece kadrolu unvanlara başvuru yapabilecek. osym alımının da çoğu artık sözleşmeli olduğundan dikkatli tercih yapın. ünv memurluğu veya belediyeler gibi kadrolu unvanlar da elbet yer alacak kılavuzda ancak onların da çakılı kadro olduğu düşünüldüğunde dikkatli tercih yapmanız icap eder. ayrıca sözleşmeli 4b statüsünde olanlar bu alıma doğal olarak başvuru yapamacaklardır (21 Haziran 2018 tarihli Khk ile geçiş yasağı yürürlüğe konmuştu). sistem bu yüzden reddecektir. gitmeyeceğiniz yeri yazmamanızı öneriyorum. keyif için yazan arkadaşlara söylüyorum bunu. puanı tutup halihazırda atanmış olup hak yemeyi hobi gibi görenlere sesleniyorum. bu hususu onların vicdanına, izanına ve insafına bırakıyorum. tıpkı 4b geçiş yasaklarında olduğu gibi bu meselede de bir yasal düzenleme yapılmalı. kurumlar ösym'ye iletmeli ve alım tek elden yürümeli ve bir kez yerleşme kuralı olmalı. bu işin başka çıkarı yok.

Toplam 202 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi