Editörler : supporters.
«91011121314151617181920»

eecebi
Kapalı
24 Ocak 2020 18:47

Bu kanunen mümkün değil. Güvenlik soruşturması yapabilmek için adaylara Güvenlik Soruşturması izin formu imzalatılmalıdır. Aksi taktirde dava açabilirsiniz, tüm alımı bile iptal ettirebilirsiniz.

Ben de bir kamu kurumunda hukukçu olarak çalışıyorum, basit memur alımı için hiçbir kurum hukuksal prosedürlerin dışına çıkmaz.

lamer8787, 4 yıl önce
Kamuda çalışan bir arkadaşım artık yazılı sınavı geçenlerin de güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra mülakata çağırıldıklarini söyledi , fakat ben ilk defa duyuyorum bunu. sizce böyle birşey mümkün olabilir mi arkadaşlar ? Bununla ilgili bir bilgi sahibi olan var mı acaba ?

karküresi
Şef
24 Ocak 2020 19:14

Neyse artık, bu gün de açıklanmadı çok şükür..

lamer8787
Aday Memur
24 Ocak 2020 19:54

evet, çok şükür!
karküresi, 4 yıl önce

Neyse artık, bu gün de açıklanmadı çok şükür..

diplomatelçi
Kapalı
24 Ocak 2020 22:50

Arkadaşlar ilginç bir şekilde bu saatte KİM açıklanmış. Kazananlara hayırlı olsun diyorum.

johndoe66
Aday Memur
24 Ocak 2020 23:08

umarim herkes icin hayirli olmustur.

soccrates
Memur
24 Ocak 2020 23:44

Geçmiş olsun, kazananlara hayırlar getirsin. Şimdi MM'i bekleyebiliriz...

karküresi
Şef
24 Ocak 2020 23:51

Kazanan herkesi tebrik ederim. Kazanamayan arkadaşlar illa ki üzülmüştür ancak hedefi Dışişleri olanlar için naçizane tavsiyem üzülme süresinin çok uzun sürmeden bitmesi ve yeniden hazırlanmaya başlamaları olacaktır. Sınav bence daha önceki sınavlarla kıyaslandığında gerçekten zordu. Uzun dönemli bir çalışma gerektiriyor. O yüzden aylarca moral bozmak sadece yeniden çalışmak için gereken zamandan çalar.

Mülakatı geçer miyim pek sanmıyorum ancak olmazsa ben çalışmaya devam edeceğim. Bu süreçte desteğe ihtiyacı olan herkesle tüm kaynaklarımı paylaşmaya hazırım.

Kolaylıklar dilerim.

lamer8787
Aday Memur
25 Ocak 2020 01:03

kazanan herkese hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar... nihayet 3. denememde kazandim... umarım mülakatı da geçeriz... şimdiden MM sınav sonucu bekleyen tüm arkadaşlara sabır ve başarılar diliyorum:)
karküresi, 4 yıl önce

Kazanan herkesi tebrik ederim. Kazanamayan arkadaşlar illa ki üzülmüştür ancak hedefi Dışişleri olanlar için naçizane tavsiyem üzülme süresinin çok uzun sürmeden bitmesi ve yeniden hazırlanmaya başlamaları olacaktır. Sınav bence daha önceki sınavlarla kıyaslandığında gerçekten zordu. Uzun dönemli bir çalışma gerektiriyor. O yüzden aylarca moral bozmak sadece yeniden çalışmak için gereken zamandan çalar.

Mülakatı geçer miyim pek sanmıyorum ancak olmazsa ben çalışmaya devam edeceğim. Bu süreçte desteğe ihtiyacı olan herkesle tüm kaynaklarımı paylaşmaya hazırım.

Kolaylıklar dilerim.

25 Ocak 2020 01:54

Basarı elde etmiş arkadaşları tebrik ederim. Mülakat programı konusunda bilgisi olan var mıdır?

sergerde87
Kapalı
25 Ocak 2020 10:16

ben de kazandım. mülakatı geçersem ben de notlarımı paylaşırım. ama benim önce diplomamı bulmam lazım. bulamazsam rakiplerinizden biri eksilecek. arkadaşlar bulamazsam okula başvursam ne kadar sürede çıkar? şimdilik taranmış şekilde var sadece:(

edebbyahu
Aday Memur
25 Ocak 2020 11:18

Benim de ismim kazananlar listesinde yok. Aşamalarına göre yazılı sınav puanlarımızı e-postalarımıza göndermeyecekler mi acaba? Hangi alandan 70 baraj puanını alamadığımızı nasıl öğrenebiliriz? Bilgisi olan var mı?

Lithuan
Aday Memur
25 Ocak 2020 12:05

Kazanan herkesi tebrik ediyorum arkadaslar ben de kazanmisim cok sevindim gercekten cok iyi hazirlanmistim... Aklimdaki soru, 3 subatta sadece evrak teslim edecegiz degil mi? Yani o gun mulakat olmayacak cunku ona gore bir kiyafet ile gelecegim ve ona gore hazirlanma plani yapacagim...

lamer8787
Aday Memur
25 Ocak 2020 12:35

pazartesi bakanlığı arayıp netleştirmek lazım bence arkadaşlar. ulaşıp bir haber olursa buraya yazalim derim. ben de arayacağım bişey öğrenirsem yazarım mutlaka
Lithuan, 4 yıl önce
Kazanan herkesi tebrik ediyorum arkadaslar ben de kazanmisim cok sevindim gercekten cok iyi hazirlanmistim... Aklimdaki soru, 3 subatta sadece evrak teslim edecegiz degil mi? Yani o gun mulakat olmayacak cunku ona gore bir kiyafet ile gelecegim ve ona gore hazirlanma plani yapacagim...
25 Ocak 2020 17:51

3 Subat tarihinde, sadece belge teslimi olacak. Mülakat programı önümüzdeki pazartesi yayınlanır diye tahmin ediyorum.

lamer8787, 4 yıl önce
pazartesi bakanlığı arayıp netleştirmek lazım bence arkadaşlar. ulaşıp bir haber olursa buraya yazalim derim. ben de arayacağım bişey öğrenirsem yazarım mutlaka

mertkocan
Memur
25 Ocak 2020 22:35

Tüm kazananları tebrik ediyorum ve mülakatta başarılar diliyorum. Sadece Türkçe kompozisyonda baraj altında kalmışım ama vardır bir hayır bunda da. MM beklemeye devam. Herkes için en güzel neyse o olsun sevgili dostlar :)

25 Ocak 2020 23:35

Yazili Sınavdan aldigimiz notlara nerden ulasabiliyoruz?

goblin88
Memur
26 Ocak 2020 10:12

başarılı olanları notları söylenmiyor, başarısız olanlar bakanlığa başvurup kağıtlarını görebilir itiraz edebilir. Güvenlik soruşturması mülakat bittikten sonra kazananlara mı yoksa sözlüye kalanlara mı yapılacak?

eecebi
Kapalı
26 Ocak 2020 11:45

Güvenlik soruşturması sadece sözlüden geçer not alanlara yapılıyor. Soruşturma esnasında sıkıntı tespit edilirse aday sözlüden geçememiş gibi gösteriliyor. Bu nedenle soruşturma sonuçlanıncaya kadar da nihai sonuçlar açıklanmıyor.

goblin88, 4 yıl önce

başarılı olanları notları söylenmiyor, başarısız olanlar bakanlığa başvurup kağıtlarını görebilir itiraz edebilir. Güvenlik soruşturması mülakat bittikten sonra kazananlara mı yoksa sözlüye kalanlara mı yapılacak?

goblin88
Memur
26 Ocak 2020 17:47

ayrıca güvenlik soruşturması kalkmamış mıydı?

26 Ocak 2020 21:24

Arkadaşlar, yarın insallah pek cok soru cevap bulacaktir.

Toplam 1311 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi