Editörler : supporters.
«121314151617181920212223»

nagehan karaaslan
Aday Memur
19 Şubat 2020 18:19

hayır tabii ki

Magnolia1, 4 yıl önce

Arkadaşlar mülakat salonuna girişte ve çıkışta jüri ile tokalaşılmalı mıdır?

Rjordan
Aday Memur
19 Şubat 2020 18:21

Hayır gerek yok.

Sadece baş selamı yeterli. Ayrıca ilk girişte ve çıkışta göz temasını ihmal etmeyin.

Girdiğinizde de sandalyeye oturmadan önce izin istemeniz uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Şimdiden başarılar dilerim.

tratosfer, 5 yıl önce

arkadaşlar lisansı uluslararası ya da siyaset bilimi olmayanlara önümüzdeki kısa süre için hangi kaynakları tavsiye edersiniz

soccrates
Memur
19 Şubat 2020 18:24

Kravat ne renk olmalı? Desenli olsa da olur mu? Mutlaka düz renk mi olmalı?

karküresi
Şef
19 Şubat 2020 19:42

Desenine göre değişir diye düşünüyorum.. Çok karmaşık değilse, renkleri de koyu tonlardaysa yani sırıtmıyorsa desenleri olabilir ama ben takım siyahsa düz koyu kırmızı/borda lacivertse de yine düz mavi tonlar tercih ederdim..

soccrates, 4 yıl önce

Kravat ne renk olmalı? Desenli olsa da olur mu? Mutlaka düz renk mi olmalı?

egalite
Memur
20 Şubat 2020 15:24

O zaman yarım 15 dakika girişte 15 dakika çıkışta olmak üzere yarım saat sadece tokalaşma merasimi sürecek demektir. :)))))

Magnolia1, 4 yıl önce

Arkadaşlar mülakat salonuna girişte ve çıkışta jüri ile tokalaşılmalı mıdır?

egalite
Memur
20 Şubat 2020 15:29

Arkadaşlar çok kasmayın kendinizi, akışına bırakın şunu yapmalıyım böyle davranmalıyım diye şartlanmayın, salona girdiğinizde yönlendiriyorlar zaten sizi. Rahat olun rahat, sizler tıfılsınız ve orada komisyondaki insanlarda babacan insanlar, sizlerin yaşında evladı olan kişiler. Sizin nasıl bir stres içinde olduğunuzu emin olun iyi biliyorlar.

Relax :))

Rjordan, 4 yıl önce

Hayır gerek yok.

Sadece baş selamı yeterli. Ayrıca ilk girişte ve çıkışta göz temasını ihmal etmeyin.

Girdiğinizde de sandalyeye oturmadan önce izin istemeniz uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Şimdiden başarılar dilerim.

karküresi
Şef
21 Şubat 2020 15:37

MM bu gün açıklanır mı ki??

nagehan karaaslan
Aday Memur
21 Şubat 2020 16:51

bugün açıklanmazsa bile okumların bitmiş olması gerekir artık çünkü pazartesi günü KİM'in mülakatları başlayacak ve iki hafta sürecek. mülakatlar yapılırken kağıtları kolay kolay okuyamazlar.

karküresi, 4 yıl önce

MM bu gün açıklanır mı ki??

soccrates
Memur
21 Şubat 2020 20:28

Arkadaşlar daha önce mülakata giden oldu mu? Nasıl bir çerçeve soruluyor, İngilizce konuşuluyor mu?

whateverbforb
Aday Memur
21 Şubat 2020 21:24

Pazartesi giren arkadaslar mülakat sonrasinda lütfen deneyimlerinizi bizimle paylasin

karküresi
Şef
22 Şubat 2020 13:01

MM sonuçları KİM mülakatları başlamadan açıklanır mı? Malum KİM mükakatları pazartesi başlıyor..

nagehan karaaslan
Aday Memur
22 Şubat 2020 19:19

kağıtların okunması bitse bile personel dairesinin sisteme girmesi bir iki haftayı bulabiliyor. MM sonuçları belki de KİM mülakatları biterken açıklanır.

karküresi, 4 yıl önce

MM sonuçları KİM mülakatları başlamadan açıklanır mı? Malum KİM mükakatları pazartesi başlıyor..

Lithuan
Aday Memur
23 Şubat 2020 22:19

Yarın mülakata girecek arkadaşlara başarılar umarım hep bildiğiniz yerden sorular gelir... Mülakat deneyimlerinizi burada paylaşırsanız harika bir motivasyon olur.

karküresi
Şef
23 Şubat 2020 23:26

Yine de bir umut beklemiştim bu saate kadar belki açıklanır diye ama olmadı.. Yarın mülakata girecek arkadaşlara başarılar.

nagehan karaaslan, 4 yıl önce

kağıtların okunması bitse bile personel dairesinin sisteme girmesi bir iki haftayı bulabiliyor. MM sonuçları belki de KİM mülakatları biterken açıklanır.

warlbergg
Aday Memur
24 Şubat 2020 16:03

mülakata giren ve girecek arkadaşlara başarılar dilerim, mülakat sonrası tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

soccrates
Memur
24 Şubat 2020 20:12

Sanırım kimse mülakat tecrübesini paylaşıp avantaj vermek istemiyor...

goblin88
Memur
25 Şubat 2020 18:30

bu yıl açılan büyükelçiliklerimiz hangisi bilen var mı?

translator48
Aday Memur
26 Şubat 2020 11:44

Herkese merhaba,

Kimse paylaşmıyor bari ben mülakat tecrübemi yazayım. C Blok'a giriş yaptıktan sonra aşağıda bekliyorsunuz. Telefonlarınızı teslim ettikten sonra görevliler sizi yukarı çıkarıyor. Orada beklemeniz için koltuklar var su, çay, kuru pasta koymuşlar. Görevli bayan sizi listedeki sıranızı göre içeri alıyor. İçeride çok geniş bir masada yaklaşık 15 kişilik bir mülakat ekibi var. Hepsi güler yüzlü. Öncelikle kendinizden, hobilerinizden bahsediyorsunuz. Bunlarla ilgili sorular soruluyor. Sonra bir zarf çekiyorsunuz. Çıkan soruyla ilgili cevap vermeniz isteniyor. Ardından bana başka bir soru sorup bunu İngilizce anlatmamı istediler.

Genel olarak sakin bir hava var. Heyecanınızı kontrol altına alırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Herkese başarılar.

nagehan karaaslan
Aday Memur
26 Şubat 2020 14:44

paylaşımınız için teşekkürler. size zarftan çıkan ve ingilizce cevaplamanız istenen sorular neydi?

translator48, 4 yıl önce

Herkese merhaba,

Kimse paylaşmıyor bari ben mülakat tecrübemi yazayım. C Blok'a giriş yaptıktan sonra aşağıda bekliyorsunuz. Telefonlarınızı teslim ettikten sonra görevliler sizi yukarı çıkarıyor. Orada beklemeniz için koltuklar var su, çay, kuru pasta koymuşlar. Görevli bayan sizi listedeki sıranızı göre içeri alıyor. İçeride çok geniş bir masada yaklaşık 15 kişilik bir mülakat ekibi var. Hepsi güler yüzlü. Öncelikle kendinizden, hobilerinizden bahsediyorsunuz. Bunlarla ilgili sorular soruluyor. Sonra bir zarf çekiyorsunuz. Çıkan soruyla ilgili cevap vermeniz isteniyor. Ardından bana başka bir soru sorup bunu İngilizce anlatmamı istediler.

Genel olarak sakin bir hava var. Heyecanınızı kontrol altına alırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Herkese başarılar.

soccrates
Memur
26 Şubat 2020 16:19

Soruları söylemek diğer adaylara haksızlık etmek olur ama tahmin edebileceğiniz üzere, Bakanlığa, dış politikaya dair şeyler. Heyecan yapmanıza gerek yok.

Toplam 1313 mesaj
«121314151617181920212223»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi