Editörler : supporters.
«474849505152535455565758»
31 Ağustos 2020 13:44

Bakanlıkta MM olarak çalışan bir arkadaşıma eski AB bakanlığı personeline tanınan diplomatik kariyer memuriyetine geçiş hakkı ve süreci hakkında danıştım. Kendisi bana bu sürece dahil olup, MM ve KİM'e geçiş hakkı kazananların halihazırda iş başı yapmış bulunduklarını söyledi. Anladığım kadarıyla epey bir zaman geçmiş bu süreç sonuçlanıp, kazanan adayların ilan edilmesinden bu yana. Bilginiz olsun arkadaşlar.

atılgan11, 4 yıl önce

Nedenlerden biri bu. O dönem buradan da başvurular oldu ama kurum içi bir şey olduğu için biz süreci bilmiyoruz tabii. Bu kağıtların okunması bizim MM sonuçlarını geciktirdi.

https://www.memurlar.net/haber/835270/o-kurumun-uzmanlarina-disislerine-gecis-hakki.html

atılgan11
Aday Memur
31 Ağustos 2020 14:39

sürecin ne zaman başlayıp bittiğini söyledi mi peki?

whirlingdervish, 4 yıl önce

Bakanlıkta MM olarak çalışan bir arkadaşıma eski AB bakanlığı personeline tanınan diplomatik kariyer memuriyetine geçiş hakkı ve süreci hakkında danıştım. Kendisi bana bu sürece dahil olup, MM ve KİM'e geçiş hakkı kazananların halihazırda iş başı yapmış bulunduklarını söyledi. Anladığım kadarıyla epey bir zaman geçmiş bu süreç sonuçlanıp, kazanan adayların ilan edilmesinden bu yana. Bilginiz olsun arkadaşlar.

leaderinf
Kapalı
31 Ağustos 2020 14:45

Arkadaşlar evet AB Uzmanı ve Uzman yardımcıları MM ve KİM ünvanları ile bakanlığa alındı onların işe başlamalarının üzerinden birkaç ay geçti. Yavuz bey twitter hesabından fotograf paylaşıp yeni görevlerinde başarılar dilemişti.

31 Ağustos 2020 15:54

leaderinf'in de yazdığı gibi bir kaç ay geçti o grup iş başı yapalı şeklinde aktardı bana.

atılgan11, 4 yıl önce

sürecin ne zaman başlayıp bittiğini söyledi mi peki?

mertkocan
Memur
31 Ağustos 2020 16:04

Arkadaşlar aldığım habere göre bakanlık personel azaltarak çalışma sistemine geçmiş tekrardan. Bakanlık çalışanlarındaki vaka sayısı da artış gösteriyormuş. Umuyorum bu durum bizim sonuçlarımıza geciktirici bir etki yapmaz...

socccrates
Aday Memur
31 Ağustos 2020 16:20

Belli ki yine haftalarca bekleyeceğiz... En iyisi bu düşünceyi kafadan tamamen çıkarıp başka şeylerle uğraşabilmek sanırım. Hakikaten giderek işkenceye dönüşüyor bu süreç. Hepimiz için sabırlar diliyorum.

mertkocan, 4 yıl önce

Arkadaşlar aldığım habere göre bakanlık personel azaltarak çalışma sistemine geçmiş tekrardan. Bakanlık çalışanlarındaki vaka sayısı da artış gösteriyormuş. Umuyorum bu durum bizim sonuçlarımıza geciktirici bir etki yapmaz...

31 Ağustos 2020 16:42

MM mülakatları Temmuz ayı başında sonuçlandı, üzerinden bir 50 günlük süre geçti. Eğer güvenlik soruşturmalarında başka bir arkadaşımızın paylaştığı gibi bir yığılma ve yavaşlık söz konusu değilse, bugünden itibaren personal azaltma sistemine geçilmesi MM değerlendirmelerini muhtemelen çok da etkilemez diye düşünüyorum.

mertkocan, 4 yıl önce

31 Ağustos 2020 16:49

Moralleri bozmamak lazım, çoğu bitti azı kaldı.

socccrates, 4 yıl önce

Belli ki yine haftalarca bekleyeceğiz... En iyisi bu düşünceyi kafadan tamamen çıkarıp başka şeylerle uğraşabilmek sanırım. Hakikaten giderek işkenceye dönüşüyor bu süreç. Hepimiz için sabırlar diliyorum.

mertkocan
Memur
31 Ağustos 2020 17:16

Hocam şu durumda mesele daha çok vakaların artmasıyla ilgili diyebiliriz. Yani mülakatları bitirdikten sonra adayların sıralanma işleminin çok çabuk bittiğini tahmin etmek zor değil. Eğer soruşturmaların sadece kazanan adaylara yapıldığını varsayarsak benim mahalleme çok hızlı gelinmişti. Bir aksilik olmadıysa o kısım da sonuçlanmıştır diye düşüküy. Vakalar böyle giderse eğitime başlatmak zor olacağından açıklamayı da sonraya bırakırlarsa halimiz yaman.

MM mülakatları Temmuz ayı başında sonuçlandı, üzerinden bir 50 günlük süre geçti. Eğer güvenlik soruşturmalarında başka bir arkadaşımızın paylaştığı gibi bir yığılma ve yavaşlık söz konusu değilse, bugünden itibaren personal azaltma sistemine geçilmesi MM değerlendirmelerini muhtemelen çok da etkilemez diye düşünüyorum.

31 Ağustos 2020 17:26

Eğitimi belki uzaktan planlayabilirler, hiç belli olmaz. Eğitim başlangıcı Ekim ayına kalırsa bu sene sonunda yapılacak yeni süreçlere ait sınavların duyuruları ve başvuru toplanması da gecikmek durumunda kalacak. Daha önce örneği görülmemiş bir durum. Bakalım ne olacak, bekleyip göreceğiz.

mertkocan, 4 yıl önce
Hocam şu durumda mesele daha çok vakaların artmasıyla ilgili diyebiliriz. Yani mülakatları bitirdikten sonra adayların sıralanma işleminin çok çabuk bittiğini tahmin etmek zor değil. Eğer soruşturmaların sadece kazanan adaylara yapıldığını varsayarsak benim mahalleme çok hızlı gelinmişti. Bir aksilik olmadıysa o kısım da sonuçlanmıştır diye düşüküy. Vakalar böyle giderse eğitime başlatmak zor olacağından açıklamayı da sonraya bırakırlarsa halimiz yaman.

nagehan.K.
Kapalı
31 Ağustos 2020 17:28

hocam ömür de geçiyor. 1 yıl yaşlandık hepimiz. daha bunun ikinci üçüncü deneyenleri de var.

Moralleri bozmamak lazım, çoğu bitti azı kaldı.

amoremio
Aday Memur
31 Ağustos 2020 18:00

bugün de bitti ağustos da...

dilek8989
Aday Memur
31 Ağustos 2020 18:10

Ben bu polis gelme olayını bir tek sizden duydum. başka böyle duyum alan var mı? Bu hafta da bence açıklanmayacak. Kazanan adayları 14 gün sonra işe başlatmaları mantıklı olur. Ya da ilk 14 gün evden eğitim şeklinde olabilir. Çünkü evde izole olan bir hastane de bölüm bölüm dolaşacak, rapor olacak:/

mertkocan, 4 yıl önce

mertkocan
Memur
31 Ağustos 2020 18:16

Birçok şekilde güvenlik soruşturması yürütülebiliyor hocam. Kamu kuruluşunda çalışıyorsanız ilgili kuruma ulaşarak hakkınızda bilgi alınabiliyor. Ben şans eseri mahalleme gelindiğinin haberini aldım. Birçok kişinin mahallesine ya da muhtarına gidiliyor ama bu kişilerin bundan haberi olmuyor.

Arkadaşlar her şeyin ilki bu sene bizlere denk geldi. Bu gidişata göre 2020 yılında yeni bir sınav açılmayabilir diye düşünüyorum. Aşının ve vakaların durumuna göre belki Aralık'ta sınav ilanı gelir ama sınavın 2020 yılı içinde yapılması çok olası gelmiyor bana.

dilek8989, 4 yıl önce

Ben bu polis gelme olayını bir tek sizden duydum. başka böyle duyum alan var mı? Bu hafta da bence açıklanmayacak. Kazanan adayları 14 gün sonra işe başlatmaları mantıklı olur. Ya da ilk 14 gün evden eğitim şeklinde olabilir. Çünkü evde izole olan bir hastane de bölüm bölüm dolaşacak, rapor olacak:/

amoremio
Aday Memur
31 Ağustos 2020 18:22

ben mütercimlik için bekliyorum sadece, bari o açıklansa... kaç ay oldu... bize de hiç polis gelmedi hiç duymadık bir şey. acaba sonuç olumsuz mu? :(

dilek8989, 4 yıl önce

nagehan.K.
Kapalı
31 Ağustos 2020 18:25

ben çok küçük bir şehirde yaşıyorum. burada duymadım. konu komşu, daireye, muhtara gelen falan.öyleyse benimki de olumsuz (sadece MM'ye girmiştim)

amoremio, 4 yıl önce

ben mütercimlik için bekliyorum sadece, bari o açıklansa... kaç ay oldu... bize de hiç polis gelmedi hiç duymadık bir şey. acaba sonuç olumsuz mu? :(

atılgan11
Aday Memur
31 Ağustos 2020 18:29

sizin toteme yaklaşıyoruz... :))

bankacicocuk, 4 yıl önce

benim totemim bu başlık 1000 mesajı geçince açıklanacak... şu anda 900'lerdeyiz

31 Ağustos 2020 18:30

kendi adıma; hevesim kalmadı! çok yordu süreç.

31 Ağustos 2020 18:41

Güvenlik soruşturması yapılırken kolluğun ziyareti her zaman söz konusu olmuyor, ya da olsa bile soruşturulan kişinin haberi olmayabiliyor. O yüzden muhtarınızla konuşup, polisin sizi gelip sormadığını duyarsanız keyfiniz kaçmasın.

31 Ağustos 2020 18:41

dikkatimi çekti, giren adayların sayısına baktım. Çok az kişi girmiş, ona rağmen, açıklanmamış.

amoremio, 4 yıl önce

Toplam 1311 mesaj
«474849505152535455565758»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi