Editörler : supporters.
«67891011121314151617»

lamer8787
Aday Memur
14 Ocak 2020 19:03

İnşallah..
johndoe66, 4 yıl önce

bu hafta aciklanir buyuk ihtimal. beklemek insani yoruyor ama sabir etmekten baska care yok dostlar...

diplomatelçi
Kapalı
14 Ocak 2020 19:30

Bu hafta da açıklanmazsa gerçekten gecikmiş olacak. Umarım herkes için hayırlısı olur, hak eden kazanır.

soccrates
Memur
14 Ocak 2020 20:05

Açıklanmasını beklerken, sözlü sınava kalma ihtimalini düşünerek çalışıyor musunuz arkadaşlar?

sergerde87
Kapalı
14 Ocak 2020 20:21

ilk başlarda motivasyonum vardı ama zaman uzadıkça ümidimi kaybettim. başka şeylere yöneldim.

soccrates, 4 yıl önce

Açıklanmasını beklerken, sözlü sınava kalma ihtimalini düşünerek çalışıyor musunuz arkadaşlar?

karküresi
Şef
14 Ocak 2020 20:49

Ben biraz bakıyorum aslında, o da sadece kopmamak için. Aynı motivasyon sorunu bende de var..

soccrates, 4 yıl önce

juniord
Aday Memur
14 Ocak 2020 21:18

Çalışırken ağırlık verdiğiniz konular var mı yoksa daha bütüncül bir tarihsel akışta mı çalışıyorsunuz acaba? Sözlüde güncel konulardan ziyade siyasi tarihin ön plana çıktığı söyleniyor, nasıl bir çalışma yolu izlediğinizi paylaşabilirseniz harika olur özellikle bu alanlarda çok altyapısı olmayanlar için.

karküresi, 4 yıl önce

Ben biraz bakıyorum aslında, o da sadece kopmamak için. Aynı motivasyon sorunu bende de var..

karküresi
Şef
14 Ocak 2020 23:05

Aslında tarihsel akışa pek bakmadım ki baksam daha iyi olabilir..

Açıkçası benim de pek altyapım yok biraz deneme yanılma şeklinde ilerleyip doğruyu bulmaya çalışıyorum. O yüzden yanlış yönlendirmek istemiyorum.

Kendimce bilmezsem olmaz dediğim konular belirledim onların altyapısına bakıyorum sonra da etrafımda kimi bulursam onlara anlatıyorum Bana da tekrar olmuş oluyor. Şunu çalışıyorum bunu okuyorum demek istemiyorum çünkü birisi benim yazdığımı doğru kabul eder de olumsuz sonuç alırsa vicdanen rahatsız olurum ama istişare edelim sorumluluk bana ait diyen arkadaşlarr olursa mesaj yoluyla belli başlı konular hakkında öneride bulunabilirim.

Bir de ingilizce haber kanallarına bakıyorum. Aljazeera iyi bence bazen de TRT world açıyorum.

Bunların haricinde hazırlanmaya başlarken kelime defteri oluşturmuştum ona bakıyorum.

Şimdilik böyle..

juniord, 4 yıl önce

Çalışırken ağırlık verdiğiniz konular var mı yoksa daha bütüncül bir tarihsel akışta mı çalışıyorsunuz acaba? Sözlüde güncel konulardan ziyade siyasi tarihin ön plana çıktığı söyleniyor, nasıl bir çalışma yolu izlediğinizi paylaşabilirseniz harika olur özellikle bu alanlarda çok altyapısı olmayanlar için.

diplomatelçi
Kapalı
14 Ocak 2020 23:22

Ben Oral Sander?den Siyasi Tarih ve William Hale?den Turkish Foreign Policy kitaplarını okuyorum. Ancak çok inceleyerek değil daha çok roman okur gibi, ilgimi çeken yerleri de bir deftere kaydediyorum. Hukuk mezunu olduğum için biraz temel kitapları okumaya çalışıyorum açıkçası.Ayrıca The Economist ve her ne kadar taraflı olsa da Insight Turkey dergilerini takip etmeye çalışıyorum. Başka kaynak önerisi ve çalışma tavsiyesi olan arkadaşlar varsa yazarlarsa güzel olur, hepimiz faydalanırız.

soccrates
Memur
16 Ocak 2020 13:35

Sürekli kontrol etmekten bunaldım. Acaba, bir program, bir site vs. bir şey var mı, açıklanan sayfada yeni bir ekleme yapılınca haber verecek? Saçma bir soru oldu ama beklemekten usandık...

og08
Aday Memur
16 Ocak 2020 14:44

Hocam telefonunuza IFTTT'yi indirip "Güncel Duyurular"ın RSS feed'ini takip edebilirsiniz. Böylece yeni bir duyuru olduğunda telefonunuza bildirim gelir; tabii bir süre gecikmeli olarak (çok değil). Karışık geldiyse detaylı anlatabilirim. İyi günler.

soccrates, 4 yıl önce

Sürekli kontrol etmekten bunaldım. Acaba, bir program, bir site vs. bir şey var mı, açıklanan sayfada yeni bir ekleme yapılınca haber verecek? Saçma bir soru oldu ama beklemekten usandık...

soccrates
Memur
16 Ocak 2020 15:21

Çok teşekkür ederim hemen deneyeceğim.

og08, 4 yıl önce

Hocam telefonunuza IFTTT'yi indirip "Güncel Duyurular"ın RSS feed'ini takip edebilirsiniz. Böylece yeni bir duyuru olduğunda telefonunuza bildirim gelir; tabii bir süre gecikmeli olarak (çok değil). Karışık geldiyse detaylı anlatabilirim. İyi günler.

Rjordan
Aday Memur
16 Ocak 2020 15:44

Naçizane tavsiyem, güncel ve tarihsel bir arada olacak şekilde çalışın arkadaşlar. Mülakatta güncel bir gelişme sorarlar size ancak devamında tarihsel gelişiminden de bahsetmenizi istenebilir, ki yüksek ihtimalle istenecektir.

Baskın Oran'ın malum kitapları kaynak bakımından kalitelidir, "background" bilgisi edinirsiniz. Ama hem üslup hem de içerik bakımından ana kaynağınız bakanlık açıklamaları, bilgi notları ve yayınları olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Güncel gelişmeleri de arkadaşların dediği gibi AJ, TRT World gibi kaynaklardan takip edebilir, Foreign Affairs ve Economist gibi yayınları okuyabilirsiniz.

Şimdiden herkese kolaylıklar diliyorum.

theunnamed
Aday Memur
16 Ocak 2020 16:27

soccrates, 4 yıl önce

karküresi
Şef
17 Ocak 2020 18:07

Bu hafta da yalan oldu..

lamer8787
Aday Memur
17 Ocak 2020 19:29

evet bir hafta daha böylece eksildi.... ay sonuna açıklanır inşallah...

mertkocan
Memur
18 Ocak 2020 14:03

Arkadaşlar aldığım bilgiye göre KİM'in okunma kısmı bitmiş ve siteye yükleme işlemini yapacak birime yollamışlar. En geç cumaya sonuçlar girilmiş olur diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun hepimiz için.

soccrates
Memur
18 Ocak 2020 14:11

Canlı yayında Bakan da "KİM'in okuması bitti, yakında açıklanır" dedi ama hala tık yok. KİM bu kadar sürdüyse Meslek Memurluğu kim bilir ne zaman açıklanır... Normalde 2 ayda hallediyorlardı neden bu kadar uzadı acaba?

mertkocan, 4 yıl önce

Arkadaşlar aldığım bilgiye göre KİM'in okunma kısmı bitmiş ve siteye yükleme işlemini yapacak birime yollamışlar. En geç cumaya sonuçlar girilmiş olur diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun hepimiz için.

sergerde87
Kapalı
18 Ocak 2020 14:49

nerede izlediniz?

sergerde87
Kapalı
18 Ocak 2020 16:17

izledim. çok üzücü fetö elemanları kimbilir kimleri geçti!

soccrates
Memur
18 Ocak 2020 17:56

Geçen günkü CNN Türk canlı yayınında söyledi. Ahmet Hakan'la olan yayın.

Bu arada geçen sene Pazar günü açıklanmış MM sonucu, yani ümit kesmeyelim, bugün veya yarın da açıklanabilir. :) İnsanları düşürdükleri duruma bakın ya...

sergerde87, 4 yıl önce

nerede izlediniz?

Toplam 1311 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi