Editörler : Pangaea
26 Eylül 2019 12:08

DHMİ memurluk vs 399 Mühendislik

399 bir kurumda mühendis olarak çalışıyorum, buraya da başka bir 399 dan geçmiştim. Bulunduğum kurumda mühendislik yapmıyorum, ilk fırsatta DHMİ ye geçmeyi düşünüyorum, sizce geçmek uygun mudur?

Quetzicoatl
Genel Müdür
26 Eylül 2019 12:29

657 mühendislik mi yoksa DHMİ memurluk mu desen aradaki maaş farkı için belki DHMİ memurluk tercih edilir fakat 399 Mühendislik ile DHMİ memurluk arasında çok fazla maaş farkı da yok. Bana kalırsa 657 mühendislik bile DHMİ memurluktan daha iyidir. Mühendislikle düz memurluk kıyaslanamaz bile.

Not: İİBF mezunuyum.

murdock reis
Genel Müdür
26 Eylül 2019 13:43

hem kurumda mühendis olarak çalışıyorum diyorsun hem de mühendislik yapmıyorum diyorsun.

neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım!

26 Eylül 2019 14:31

Ünvanım mühendis, ama günler boş geçiyor. Diğer mühendisler de aşağı yukarı aynı.

murdock reis, 5 yıl önce

hem kurumda mühendis olarak çalışıyorum diyorsun hem de mühendislik yapmıyorum diyorsun.

neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım!

26 Eylül 2019 14:33

Kuruma kapağı atıp ünvan değişikliğiyle mühendis olma yoluna gitmek daha mı mantıklı olur? Bana da biraz afaki geliyor ama maksat fikir almak.

symphonyy
Aday Memur
26 Eylül 2019 14:49

Hocam şuan çalıştığınız kurumu özelden yazabilir misiniz acaba?

murdock reis
Genel Müdür
26 Eylül 2019 14:53

hangi kurum orası?

elk muhendis, 5 yıl önce

Ünvanım mühendis, ama günler boş geçiyor. Diğer mühendisler de aşağı yukarı aynı.

26 Eylül 2019 15:11

Sizin amacınız fikir vermek değil, çalıştığım kuruma konmaya çalışmak, zamanı gelince kararımızı kendimiz veririz.

symphonyy
Aday Memur
26 Eylül 2019 16:27

Çalıştığınız kuruma konmak aklımın ucundan bile geçmez bilakis böyle yerlerden uzak durmak isterim. çünkü bir mühendis olarak kendimi geliştiremediğim hiçbir kurumda durmam. Özel sektöre geçerim gerekirse. Çabalamak kendi elimizde sonuçta. Bu arada geçiş yapıp memur olun siz. Teşekkürler
elk muhendis, 5 yıl önce

Sizin amacınız fikir vermek değil, çalıştığım kuruma konmaya çalışmak, zamanı gelince kararımızı kendimiz veririz.

muhemre
Kapalı
26 Eylül 2019 17:49

Öncelik iş huzurudur.

Sorumluluk fazla ve imkanlar kısıtlı ise düz memurluk düşünülebilir.

İş yapmıyor olabilirsin, sorumluluğun fazla yok ise kurumundan ayrılma bana göre.

Ama memur kadrosundan gireyim, unvan değişikliği yapayım düşüncesi biraz garip. Zaten memurluk ile mühendislikler neredeyse aynı puanla kapatıyor DHMİ'de. DHMİ'ye memur olarak girsen mühendisliğe geçiş yapabileceğinin garantisi yok.

Kurum ileride ayrılabilir. Memur maaşları havacılık tazminatından mahrum kalabilir.

Ayrıca memur emeklisi ile teknik hizmet sınıfı emeklisi olmak çok çok farklı.

DHMİ en iyi kurumdur şeklinde bir algı oluşmuş olabilir. Ancak daha önce de bir kitte çalışmışsınız.

Uzman Yardımcılıklarını düşünmeni tavsiye ederim. Hiçbir memurluğa benzemez. Kendini geliştirmek de istiyorsan bu yöne yönel arkadaşım.

27 Eylül 2019 09:58

Çok akıl karı değil gibi, mühendis olarak DHMİ'yi zorlamak lazım.

muhemre, 5 yıl önce

Öncelik iş huzurudur.

Sorumluluk fazla ve imkanlar kısıtlı ise düz memurluk düşünülebilir.

İş yapmıyor olabilirsin, sorumluluğun fazla yok ise kurumundan ayrılma bana göre.

Ama memur kadrosundan gireyim, unvan değişikliği yapayım düşüncesi biraz garip. Zaten memurluk ile mühendislikler neredeyse aynı puanla kapatıyor DHMİ'de. DHMİ'ye memur olarak girsen mühendisliğe geçiş yapabileceğinin garantisi yok.

Kurum ileride ayrılabilir. Memur maaşları havacılık tazminatından mahrum kalabilir.

Ayrıca memur emeklisi ile teknik hizmet sınıfı emeklisi olmak çok çok farklı.

DHMİ en iyi kurumdur şeklinde bir algı oluşmuş olabilir. Ancak daha önce de bir kitte çalışmışsınız.

Uzman Yardımcılıklarını düşünmeni tavsiye ederim. Hiçbir memurluğa benzemez. Kendini geliştirmek de istiyorsan bu yöne yönel arkadaşım.

sözleşmelimuhends
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:29

merhaba arkadaşlar elektrik mühendisiyim kurumlar arası geçişten devlet hava meydanlarında mühendis olarak geçmek sizce nasıl olur ? ve bu mümkün müdür ?

Hirotimota
Aday Memur
11 Aralık 2019 15:52

Sozlesmeliysen mumkun degil :)
sözleşmelimuhends, 4 yıl önce

merhaba arkadaşlar elektrik mühendisiyim kurumlar arası geçişten devlet hava meydanlarında mühendis olarak geçmek sizce nasıl olur ? ve bu mümkün müdür ?

sözleşmelimuhends
Aday Memur
11 Aralık 2019 16:06

tabiki sözleşmeliysen mümkün değil benimde ismim öyle kalmış :) normal mühendis kadrosundaysa devlet hava meydanlarının mühendis kadrosuna geçmem mümkün müdür? Devlet hava meydanlarının olanakları iyimidir ?

Hirotimota, 4 yıl önce
Sozlesmeliysen mumkun degil :)
11 Aralık 2019 16:10

Torpil varsa 399 dan 399 a yeniden KPSS olmadan geçersin.

sözleşmelimuhends, 4 yıl önce

tabiki sözleşmeliysen mümkün değil benimde ismim öyle kalmış :) normal mühendis kadrosundaysa devlet hava meydanlarının mühendis kadrosuna geçmem mümkün müdür? Devlet hava meydanlarının olanakları iyimidir ?

Mahirkaraa49
Memur
11 Aralık 2019 16:19

peki 657 den 399 a veya tam tersi geçişler mümkün mü acaba????
elk muhendis, 4 yıl önce

Torpil varsa 399 dan 399 a yeniden KPSS olmadan geçersin.

11 Aralık 2019 16:30

KPSS siz namümkün görünüyor. Sonuçta biri sözleşmeli diğeri kadrolu memurluk ,torpille bile zor olur o dediğin.

Mahirkaraa49, 4 yıl önce
peki 657 den 399 a veya tam tersi geçişler mümkün mü acaba????

sözleşmelimuhends
Aday Memur
12 Aralık 2019 09:48

o zaman devlet hava meydanlarında 657 memur mühendis kadrosu yokmu ? sadece 399 kadrosumu mevcut ? 657 mühendis kadrosundan devlet hava meydanlarında 657 mühendis kadrosuna geçmek mümkün değil o zman ?

elk muhendis, 4 yıl önce

KPSS siz namümkün görünüyor. Sonuçta biri sözleşmeli diğeri kadrolu memurluk ,torpille bile zor olur o dediğin.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi