Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Eylül 2019 23:03

Boşta kalan yerler için 2. Kez yönetici atama istiyoruz

Müdür olarak gidenlerin yeri boşaldı. Müdür yardımcısı atamaları için bir kez daha sıra açılsın. Sınav puanı ile bir daha tercih alınıp atama yapılsın. Görevlendirme ile bu iş kapatılmasın. Zaten mağdur olduk birçok yer önceden dolduruldu. Doğru düzgün bir yer yok idi. Boş kalan kadrolara sınav ile tekrar atama yapılsın

jeepfanus
Şef
26 Eylül 2019 23:23

Kesinlikle 2. atama yapılmalı aksi takdirde görevlendirme ile yerler doldurulacak ve bu yerler yeniden atamaya açılacak sınavı kazananlara yine yer kalmayacak. Sendikalar bu konuyu dile getirmeli

jeepfanus
Şef
26 Eylül 2019 23:26

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ

GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ

Madde 24

(7) Müdür ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdürlüğüne, görevlendirmeye esas puanların geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, müdür olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle görevlendirme yapılabilir.

Madde 25

(5) Müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdür yardımcılıklarına; görevlendirmeye esas puanların geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, yönetici olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle görevlendirme yapılabilir.

Shangrilla
Aday Memur
26 Eylül 2019 23:51

Çok basit bir soru: Yeni boşaldığı için tercih dönemindeki münhal listelerde gözükmeyen yerlerin şimdi açılması önceden tercih yapıp yerleşenlere haksızlık olmayacak mı? Hadi boş kalan yerler için yeniden tercih alınsın deseniz anlarım da (yönetmelikte de yeri var), "boşalan yerleri yerleşemeyenlere açın" ne demek ya?

Referai
Şef
27 Eylül 2019 07:54

CİMER'den ek atama talebi için çok sayıda başvuru olursa yaparlar.

jeepfanus
Şef
27 Eylül 2019 13:24

ilk yayınlanan münhal listelere göre 3 katı aday çağrıldı. Daha sonra münhal listeler yenilendi ve eklemeler oldu. Böylelikle mülakata çağrılamayan adaylar oldu.

NE OLACAK PEKİ YENİ AÇILAN KURUMLAR BOŞ MU KALACAK

BU KURUMLARA GEÇİCİ GÖREVLENDİRME YERİNE PUANA GÖRE ATAMA YAPILMASINI İSTENŞN NESİ YANLIŞ.

her zaman yeni yerler açılır, bazı yerler boşalır o an hangisi boş ise oraya atama yapılır. kimseye haksızlık olmaz.

Shangrilla, 5 yıl önce

Çok basit bir soru: Yeni boşaldığı için tercih dönemindeki münhal listelerde gözükmeyen yerlerin şimdi açılması önceden tercih yapıp yerleşenlere haksızlık olmayacak mı? Hadi boş kalan yerler için yeniden tercih alınsın deseniz anlarım da (yönetmelikte de yeri var), "boşalan yerleri yerleşemeyenlere açın" ne demek ya?

jeepfanus
Şef
27 Eylül 2019 13:30

Yönetmelik ne diyor, görevlendirmeye esas puan bir sonraki sınava kadar geçerlidir.

aynı yönetmelik yeni açılan ve boş kalan yerler için görevlendirme yapılır diyor.

dolayısıyla görevlendirme puanı geçerli olduğu sürece boş görünen her yer tercihe açılabilir.

kimseye haksızlık söz konusu değil.

asıl haksızlık münhal listeye göre aday çağırığ daha sonra münhal listeye ekleme yapmaktır.

27 Eylül 2019 15:44

Kesinlikle 2.Ataöa ivedilikle yapılmalı. Örneğin bulunduğum ilde tercih edebileceğim tek kurum, bürokratik hantallık yüzünden atama dönemine bir kaç günle yetiştirilemediği için tercihte bulunamadım, asıl haksızlık bu işte. O yüzden ekim ayı içerisinde 2.Atama yapılmalı, aynı ya da benzer durumdaki tüm arkadaşlardan destek bekliyoruz.

jeepfanus, 5 yıl önce

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ

GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ

Madde 24

(7) Müdür ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdürlüğüne, görevlendirmeye esas puanların geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, müdür olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle görevlendirme yapılabilir.

Madde 25

(5) Müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları ile yeni açılan eğitim kurumlarının müdür yardımcılıklarına; görevlendirmeye esas puanların geçerli olduğu süreyle sınırlı olmak üzere, yönetici olarak görevlendirilemeyenler arasından aynı usulle görevlendirme yapılabilir.

ilyasım
Aday Memur
27 Eylül 2019 20:33

Cimer e yazdım. Siz de yazın gündeme getirin. Sınava girdik. Hakkımızı istiyoruz. Normalde önce müdür ataması sonra müdür yardımcısı atamaları olması lazım idi. Ama işin tuhafı yaz boyunca bu iş uzatıldı. Önce müdür ataması yapılıp sonra boş olan yerler ilan edilse sorun olmazdı. Şuan onlarca yer her şehirde boş kaldı. Derhal sınav puanı ile atama yapılsın diyoruz

mortensen
Şef
27 Eylül 2019 20:43

Hocalarım sizinle aynı durumdayım.Benim ilimde yeni açılacak eğitim kurumları var.İkinci bir atama şart.Ne yapabiliriz?

ilyasım, 5 yıl önce

Cimer e yazdım. Siz de yazın gündeme getirin. Sınava girdik. Hakkımızı istiyoruz. Normalde önce müdür ataması sonra müdür yardımcısı atamaları olması lazım idi. Ama işin tuhafı yaz boyunca bu iş uzatıldı. Önce müdür ataması yapılıp sonra boş olan yerler ilan edilse sorun olmazdı. Şuan onlarca yer her şehirde boş kaldı. Derhal sınav puanı ile atama yapılsın diyoruz

mortensen
Şef
27 Eylül 2019 20:44

Hocam Cimere ne yazdın?

ilyasım
Aday Memur
27 Eylül 2019 20:51

Cimer e yazdım. Milli eğitim bakanlığı na iletilmek üzere, müdür olarak gidenlerin yeri boşaldı. Müdür yardımcısı atamaları için bir kez daha sıra açılsın. Sınav puanı ile bir daha tercih alınıp atama yapılsın diye yazdım. Bu konuda adım atılması aksi taktirde mağduriyet olacağını, görevlendirme ile bu işin yürümesinin mümkün olmayacağını sayın bakana iletilmesi gerektiğini yazdım

kenanimam
Şube Müdürü
28 Eylül 2019 19:04

Bos okul kalmasın maksatıyla Bakanlık sozlu mulakat esnasında ki münhal kadroları degıl guncel bos kadroları duyurdu ama bosalan ve dolmayan koltuklar halen mevcuttur ;bu yzuden ıkıncı yenıden yonetıcı atamaları acılen yapılmalıdır.

ilyasım
Aday Memur
28 Eylül 2019 20:53

Aynen acilen sınav puanı ile bir daha tercih alınıp atama yapılsın

ilyasım
Aday Memur
29 Eylül 2019 19:34

On binlerce insan sınava girdi. Yönetici atama yapıldı ve yine Türkiye geneli binlerce yer boş kaldı. Müdür olarak gidenlerin yeri boşaldı. Buralar görevlendirme ile kapatılmasın. Zaten mağdur oldu birçok insan. Hak ne ise o yapılsın. Sınavda başarılı olanlar için 2. Kez yönetici atama istiyoruz

Shangrilla
Aday Memur
30 Eylül 2019 01:02

Söylemek istediğim sanırım tam anlaşılmadı. Örnek üstünden gideyim:

A kişisi 75 puan ile ilk tercihi olan merkezdeki bir okula atanamıyor ve farklı bir tercihine gidiyor. B kişisi ise 65 puanla hiçbir yere yerleşemiyor. Sonra o okulda boşluk oluyor ve B kişisi 65 puanla, 75 puanlı kişinin atanamadığı yere atanmak için hak talep ediyor.

Sizce hakkaniyetli bir durum mu bu?

Ayrıca yönetmelikte sonradan boşalan yerlere değil de tercih sonucu boşta kalan yerler için yeniden tercih alınabilir ibaresi var. Tercih edilmediği için boşta kalan yerler için yeniden tercih açılmasını istemekte haklısınız ama sonradan boşalan ve muhtemelen yüksek puanlıların yerleşemediği (ya da münhal olmadığı için hiç tercihe açılmamış) yerleri talep etmeniz hakkaniyetli değil. O kadarı fazla.

Umarım bu sefer anlatabilmişimdir.

mortensen
Şef
30 Eylül 2019 01:49

75 puanlı kişi neden ilk tercihine yerleşemiyor.ondan yüksek biri yerleştigi icin.Ve bu kisi de goreve baslamadi veya cesitli sebeplerle birakti.Bu bizi irgalamaz hocam.Şimdi asil mesele şu.İkinci bir atama istemeyenler kimler hemen sayalim.Gelecek yıl Ekys ye girmek isteyenler,4 veya 8 yilini bitirenler ve tabiki muhtemelen sizin durumuza uyan puanini kullanip kiyidaki kosedeki okula gidenler.Dahasi yonetici atamada hakkaniyet hak hukuk gibi miadini coktan doldurmus sozleride artik birakalim.Bilmem anlatabildin mi?

Tanimsiz
Aday Memur
30 Eylül 2019 09:18

Öğretmenlikten çıkmu bunaldın yoksa idareci olup atanamadın mı. Formu işgal etmişsin Seni nasıl memnun edelim cimere ne yazalım. Herkes yerine karar vermişsin
ilyasım, 5 yıl önce

Aynen acilen sınav puanı ile bir daha tercih alınıp atama yapılsın

snf.38
Şef
30 Eylül 2019 10:18

bencede boş kalan yerler için 2. atama yapılmalıdır. bazı iller duyuruya çıkar diye düşünüyorum.

ilyasım
Aday Memur
30 Eylül 2019 21:27

Öyle sınavsız bir yerlere torpil ile gelip de 2. Atama ya ne gerek var diyen kardeşim. Yağma yok. Hak adalet ⚖ ne ise o yapılsın diyoruz. ÖSYM nin yaptığı sınav ne diye yapıldı? Yönetmelik açık. 3 yıl geçerli diyor. Müdür olarak gidenlerin yeri boşaldı? Peki bu durumda birilerini memnun etmek için torpil ile görevlendirme mi yapmak hakkaniyetli yoksa alın teri ile kazanıp bekleyen binlerce aday mı? Sorum sadece bu?

ilyasım
Aday Memur
30 Eylül 2019 21:36

Güzel kardeşim biz burada hak yerini bulsun geçmişte yapılan hatalar tekrar etmesin diye yazıyoruz. Binlerce yer boş. Buralara geçici görevlendirme ile mi yoksa sınav puanı ile mi atama yapılsın? Soru açık ve net

Toplam 349 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi