Editörler : hopaliSafak Vaktii
29 Eylül 2019 13:31   

Dövme memuriyete engel oluşturuyor mu?

Öğretmenlerin dövme yaptırması memuriyetlerine engel oluşturuyor mu, bir bilginiz var mı bu konuda? Daha atanmadığım için şu an dövme yaptırmayı düşünmüyorum ancak atanınca kol, bilek vb yerlere minimal dövme yaptırmayı düşünüyorum, bir sorun çıkarır mı karşıma?

29 Eylül 2019 14:00

Deniz5252
Aday Memur

Çıkarmaz silahları kuvvetlerde bile, belirli ölçülerde dövmeye izin var.

29 Eylül 2019 14:05

HakanMatt
Şef
Elimde boynumda kolumda göğsümde sırtımda dövme var görünen yerlerde çoğu şu an ücretli çalışıyorum sordum soruşturdum sıkıntı olmazmış sadece müdür sıkıntı yapabilirmiş o da istediği kadar sıkıntı yapsın yasal olarak bir sıkıntı teşkil etmiyor dövme .
29 Eylül 2019 18:33

ZeyynepB
Aday Memur

teşekkür ederim cevaplarınız için.

30 Eylül 2019 16:04

budala25
Memur

Eski çalıştığım okulda iki kolunda ve boynunda dövme olan öğretmen vardı. Sıkıntı kimse yapmadı

02 Ekim 2019 08:18

oktayppp
Aday Memur

dövmeyi nereye yaptırdığın önemli

02 Ekim 2019 18:03

Byild
Aday Memur

dövmeliyim gs bekliyorum. staj yaptığım okulda kolları ve bacakları dövme kaplı bir sınıfçı vardı.

02 Ekim 2019 20:39

Aysegulogrt
Memur

Bileğinde yazı şeklinde dövme olan kadrolu okul öncesi öğretmen arkadaşım vardı. Bu durumu sorun eden veliler olmuştu. "Çocuklara kötü örnek oluyor" diye müdüre şikayet etmişlerdi. Günümüzde veli profili artık çok etkili. Maalesef bazen öğretmenlere sıkıntı çıkartabiliyorlar.

02 Ekim 2019 20:45

Aysegulogrt
Memur

Daha önce hiç öğretmenlik yapmamış ya da ücretli öğretmen olarak çalışanlar "veliler bana karışamaz" gibi bir düşünceye sahip olabilir. Ama göreve başlayınca veliler konusunda sıkıntı yaşayan hatta milli eğitim müdürlüğüne şikayet edilen öğretmenler var. Bu durum gerek öğretmenler odasında gerekse sınıflarda öğretmenin moralini bozuyor. Ders performansını etkiliyor. Çünkü artık veliler daha bilinçli ve daha cesur.

03 Ekim 2019 17:01

HakanMatt
Şef

Daha önce hiç öğretmenlik yapmamış ya da ücretli öğretmen olarak çalışanlar "veliler bana karışamaz" gibi bir düşünceye sahip olabilir. Ama göreve başlayınca veliler konusunda sıkıntı yaşayan hatta milli eğitim müdürlüğüne şikayet edilen öğretmenler var. Bu durum gerek öğretmenler odasında gerekse sınıflarda öğretmenin moralini bozuyor. Ders performansını etkiliyor. Çünkü artık veliler daha bilinçli ve daha cesur.

Aysegulogrt, 2 hafta önce - Alıntıya git
Lisede veli sosunu olmuyor
03 Ekim 2019 17:02

HakanMatt
Şef
Lisede veli sosunu olmuyor
HakanMatt, 2 hafta önce - Alıntıya git
Sorunu *
03 Ekim 2019 18:23

Aysegulogrt
Memur

Evet lisede veliler çok baskın değil. Öğrenciler çok etkin.

06 Ekim 2019 11:32

brkckl
Memur

21. yüzyılda insanın kılına, tüyüne, dövmesine karışan da ne bileyim yani... Devlet bir şey demedikten sonra şahsen bir Allahın kulu umrumda bile olmaz.Şikayet ederse de Ekim'e etmezse Kasım'a :p

06 Ekim 2019 11:38

memurolm
Memur

21. yüzyılda insanın kılına, tüyüne, dövmesine karışan da ne bileyim yani... Devlet bir şey demedikten sonra şahsen bir Allahın kulu umrumda bile olmaz.Şikayet ederse de Ekim'e etmezse Kasım'a :p

brkckl, 1 hafta önce - Alıntıya git

öğretmen derse ben sarık cübbe sakal ile derse gireceğim ?

06 Ekim 2019 15:06

Aysegulogrt
Memur

Üstteki hocanın sorusu çok iyi bir örnek. Öğretmenin çocuklara örnek olması gerekiyor. Herkes rahat rahat giyinip kafasına göre takılırsa bu işin sonu hiç iyiye gitmez. Uygunsuz giyinip derse giren bir öğretmen ne kadar iyi bir örnek sizce?!

06 Ekim 2019 15:12

Aysegulogrt
Memur

Eğitim bir bütündür. Sadece derslerden ibaret değildir!! Çocuğun ahlaki gelişiminden de öğretmen sorumludur. Ailede ahlaki eksiklik varsa bunu tamamlama görevi öğretmene aittir. Topluma bir birey yetiştiriliyor sonuçta. Öğretmenin görevi sadece ders anlatmak olsaydı günümüzde bu işi akıllı tahtalar hallederdi zaten!!

06 Ekim 2019 16:30

brkckl
Memur

Üstteki hocanın sorusu çok iyi bir örnek. Öğretmenin çocuklara örnek olması gerekiyor. Herkes rahat rahat giyinip kafasına göre takılırsa bu işin sonu hiç iyiye gitmez. Uygunsuz giyinip derse giren bir öğretmen ne kadar iyi bir örnek sizce?!

Aysegulogrt, 1 hafta önce - Alıntıya git

Üstteki örneğe nazaran, kendini bilen bir bireyse der ki "İnancıma uygun olduğu için böyle kendimi daha rahat hissediyorum".Böylelikle ön yargılı, örümcek kafalı nesiller yetiştirmemek adına ilk adımı atmış olur cübbeli hocamız.Hem size ne hocanın cübbesinden örtmenim allasen :D

Yıl olacak 2020, herkes bi buluttan nem kapar halde.Diyelim, örneğin görev esnasında bir İmamhatip okuluna gitmek zorunda kaldın ve başın açık diye direkt ve keskin bir şekilde olmasa da, alttan altta her türlü psikolojik olarak jest, mimikle, küçük laflarla her gün baskılanıyorsun.Bir nevi mobbing görüyorsun tüm çevren tarafından.Oldu mu şimdi? Olmadı değil mi.

Kendimize gelince fikir ve yaşam özgürlüğü, diğerlerine gelince çifte standart uygulamak iki yüzlülüktür.Direkt olarak size demiyorum, ortaya attım.Sözüm meclisten dışarı...

Zaten normal bir birey, kendi kültürüne, inancına, neye bağdaştırıyorsa artık ona göre ölçülü bir şekilde giyinir ve davranır.Normal olani anormalleştirmeye çalışmak anormal olur (bence).

06 Ekim 2019 16:33

smtcglr
Aday Memur

öğretmen derse ben sarık cübbe sakal ile derse gireceğim ?

memurolm, 1 hafta önce - Alıntıya git

Öyle girince de vay şeriat geliyor vay gericiler, yobazlar zart zurt.. Herkes her istediği gibi de gelmemeli okula. Öğretmen örnek profil olduğunun farkında olmalı.

06 Ekim 2019 18:48

ZeyynepB
Aday Memur

Evet öğretmenler okul içerisinde sadece ders anlatmakla kalmayıp öğrencilere de örnek olmalıdır, bunun da bir yolu kılık kıyafetle olur da zaten okula çok dar ve dekolteli gelmeye cesaret edebilecek öğretmenin çok olduğunu zannetmiyorum. Yalnız dövme ile cübbe, sarık nasıl aynı kategoride değerlendirebilir ? Cübbe, sarık direkt olarak dini bir sembolken dövme kendi başına herhangi bir din ya da siyasi fikir aşılamıyor. Özgürlük diye diye de kimse okula sarıkla gelmeye kalkışamamalı.

06 Ekim 2019 19:11

memurolm
Memur

Evet öğretmenler okul içerisinde sadece ders anlatmakla kalmayıp öğrencilere de örnek olmalıdır, bunun da bir yolu kılık kıyafetle olur da zaten okula çok dar ve dekolteli gelmeye cesaret edebilecek öğretmenin çok olduğunu zannetmiyorum. Yalnız dövme ile cübbe, sarık nasıl aynı kategoride değerlendirebilir ? Cübbe, sarık direkt olarak dini bir sembolken dövme kendi başına herhangi bir din ya da siyasi fikir aşılamıyor. Özgürlük diye diye de kimse okula sarıkla gelmeye kalkışamamalı.

ZeyynepB, 1 hafta önce - Alıntıya git

ee turban yani başörtüsüde dini sembol aslında o ne olacak madem dini sembollerden arınıp giriliyor.

06 Ekim 2019 20:06

ZeyynepB
Aday Memur

ee turban yani başörtüsüde dini sembol aslında o ne olacak madem dini sembollerden arınıp giriliyor.

memurolm, 1 hafta önce - Alıntıya git

Öncelikle türban dini bir anlam taşımaz gibi bir söylemim zaten olmadı, zaten dikkatli bakarsanız okullarda türbana izin verildikten sonra türban takma yaşının ne kadar düştüğünü de fark edersiniz. Daha kendi iradesi gelişmemiş küçük çocukların türban takmalarına da nasıl bakıyorsunuz bilemiyorum ama ben onu da tasvip etmiyorum. Ne zaman ki kendi hür kararlarını verebilecek yaşa gelirler o zaman kimse de karışamaz zaten.

Toplam 36 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?