Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Ekim 2019 21:40

smtcglr
Aday Memur

Konu dövme den nerelere geldi, çocuklar böyle şeylere heves edebiliyor, dikkat edilmeli

06 Ekim 2019 22:12

sdsss
Şef

Milletin sizin tasvipinize ihtiyacı oduğunu hiç sanmıyorum :) herkes kendi çocuğunu istediği gibi yetiştirir buna kimse karışamaz çok aykırı durumlar haricinde o durumlarda da zaten devletimiz müdahale eder bize düşmez.

07 Ekim 2019 08:59

Tyler.Dur.Ulen
Aday Memur

NŞAda dövmeniz olduğu için idareden önce sağlık kurulu size onay vermemesi gerekir. Çünkü vücuttaki tahribatlar dövme ile kapatılabilir. Örneğin arkadaşımız zamanında gençlik hatası olarak psikopatlığa meyletsin ve kolunu güzelce doğrasın. sonradan aklı başına geldi, çalıştı, kazandı ama öğrencilerin, velilerin karşına kesik kollarlar çıkamaz. En makul yöntem dövme ile izleri kaybetmek olacaktır.

Diyelim ki dövmeniz var, sağlık kurulundan geçtiniz. dövme konusunda idare en fazla uyarı/kınama yapabilir. Sizde idareye bana mobbing yapılıyor diye dava açarak idareden kan almaya başlayabilirsiniz.

sağlık kurullarında da dövme Asker/polis mesleği haricindekiler için pek dikkate alınmıyor. kimisi uyanıklık yapıp fondöten ile kapatıyor ama kuruldakiler görürse olacağı olan işi de bozuyor. iki uçu b.lu değnek anlayacağınız.

bu ülkede kılık kıyafete değilde ne zaman yapılan işe bakılırsa sorduğunuz sorunun bi önemi kalmamış olacak.

07 Ekim 2019 11:39

Aysegulogrt
Memur

Kılık kıyafete dikkat edilmeli. Bunu en başta öğretmen düşünmeli. Müdürün direktifi ile hareket edecekse hiç yapmasın bu mesleği. Çocukların giydikleri spor ayakkabılar, kullandıkları çantalar bile onları olumlu ya da olumsuz olarak etkiliyor. Üstelik günümüzde internet çocukları ne kadar çok etkiliyor. Öğretmen elbette kılık kıyafetine dikkat etmeli. Yoksa derste istediği kadar gırtlak patlatsın çocukların dikkatleri başka yöne çevrilmiş olacak.

07 Ekim 2019 14:20

oRLiCh

atanmadan fantazi peşinde

07 Ekim 2019 18:05

ZeyynepB
Aday Memur

haklarımızı soruşturmak fantezi olmuş, güldürdünüz sağ olun.

07 Ekim 2019 21:02

tutankavun
Aday Memur

ben istediğim gibi dersimi anlatır çeker giderim özel hayatım benim kimseyi ilgilendirmez denilebilir lakin ki öyle değildir sizin öğrencilerinizden bir tanesi bile sizi idol olarak görmesi yeterlidir giyiminize saçınıza tavırlarınıza dikkat etmelisiniz dövme piercing gibi şeyler de olmamalıdır diye düşünürüm dövme yaptırmazsanız hayatınızda neler eksilir neleri kaybedersiniz hem yaşlılarda çok ama çok çirkin duruyor.

07 Ekim 2019 21:42

Thecatt
Aday Memur

ben istediğim gibi dersimi anlatır çeker giderim özel hayatım benim kimseyi ilgilendirmez denilebilir lakin ki öyle değildir sizin öğrencilerinizden bir tanesi bile sizi idol olarak görmesi yeterlidir giyiminize saçınıza tavırlarınıza dikkat etmelisiniz dövme piercing gibi şeyler de olmamalıdır diye düşünürüm dövme yaptırmazsanız hayatınızda neler eksilir neleri kaybedersiniz hem yaşlılarda çok ama çok çirkin duruyor.


tutankavun, 8 ay önce - Alıntıya git
Çirkin olan o yaşlıların dövmeleri değil siz ve sizin gibi çok bilmişler
07 Ekim 2019 23:01

ikm3458
Aday Memur

Evet öğretmenler okul içerisinde sadece ders anlatmakla kalmayıp öğrencilere de örnek olmalıdır, bunun da bir yolu kılık kıyafetle olur da zaten okula çok dar ve dekolteli gelmeye cesaret edebilecek öğretmenin çok olduğunu zannetmiyorum. Yalnız dövme ile cübbe, sarık nasıl aynı kategoride değerlendirebilir ? Cübbe, sarık direkt olarak dini bir sembolken dövme kendi başına herhangi bir din ya da siyasi fikir aşılamıyor. Özgürlük diye diye de kimse okula sarıkla gelmeye kalkışamamalı.


ZeyynepB, 8 ay önce - Alıntıya git

peki yapılan dövme haç olursa ne olucak yada ne bilim hristıyanlığı , yahudiliği yada ateizmi,satanizmi.. sembolize ederse şimdiden söyleyim hemen o dini sembol olmaz bu özgürlük safsatasına sarılmayın allah aşkına.. bu arada yukarıda hoca yazmış ya 21. yüzyıldayız kim karışır. biz özgürüz diye ..katılıyorum.. ama nedense bu özgürlük herşeye var müslüman olan ve bu şekilde yaşamak istersen o özğürlük sana olmuyor hemen hakaretler... valla dünyayı bilmiyorumda bizim ülkemizde en büyük hastalık son yıllarda iki yüzlülük ve işine gelmemezlik

08 Ekim 2019 09:34

celil4343
Memur

dövme bir hobimi yada hevesmi veya farkındalık için bir ayrıntımı ... dövme ne ? bunun cevabı ne ise ona göre cevap vermek mümkün .. okul ortamında öğretmenin dövme yaptırması bana göre uygun olmayan bir davranış... bu benim fikrim hiç bir sorun olmaz diyenede bir şey diyemem ...

08 Ekim 2019 16:39

ÜlküCsm
Kapalı

Benim de bileğim de dövme var. Olaki atamam oldu. Sorun olur mu ben de bilmiyorum.

08 Ekim 2019 22:25

Acshb
Aday Memur
cubbeyle sarikla giremiyorsa dovmeyle de giremez. piercingle de giremez. insanlari kategorize etmeyi birakin artik. isteyen istedigi gibi giyinsin kusansin girsin dersini anlatsin. bir zahmet veliler de insanlarin gorunuslerine degil de fikirlerine deger vermeyi ogretiversin okula baslamadan once. ben ikisini de dert etmem. kendi dogrularimi hayat gorusumu cocuguma anlattiktan ve cocuguma da kendinden farkli insanlara hosgoruyle yaklasmayi ogrettikten sonra gerisi fasa fiso. once insan olmayi ogretecek veliler. kalan eksikleri bir zahmet ogretmen zaten tamamliyor. guvenin artik su insanlara. meslektaslari birbirine güvenmiyor birbirine dusuyor. velisi amiri bilmem nesi tabii ki tepesine cikar boylelikle. ben ogretmen değilim zaten öğretmen olmak gibi bir yetenege de sahip degilim. makul ve uyumlu bir insan oldugu surece baskalarini otekilestirmedigi surece tum ogretmenlere saygim sonsuz.
08 Ekim 2019 22:34

Aysegulogrt
Memur

Burada önemli olan çocuğun derste dikkatinin dağılıp dağılmaması. Okulun amacı belli. 40 dakika zaten dikkatlerini sürekli açık tutmak için uzun bir süre. Kılık kıyafet, dövme derken bunu kastediyorum. Yoksa inanın kimse kimseye o kadar meraklı değil. Yok onu giymiş yok bunu takıp takıştırmış.

08 Ekim 2019 23:01

Farkli1isi
Memur

ben memurum. memuriyete girmeden önce dövmem vardı. memur oldum 2. sini yaptırdım. hiç sorun olmaz

09 Ekim 2019 10:09

xmusax
Kapalı
dövmeye de saç , sakalada izin verilmelidir.
09 Ekim 2019 12:06

EMRAHPAŞA
Müsteşar Yardımcısı

dövme sıkıntı olmaz.

Toplam 36 mesaj