Editörler : gubaz
30 Eylül 2019 11:00   

Konut Kredilerinin 0,99 ile yapılandırılması

Üç kamu bankasından 0,99 faiz oranı oncesinde yuksek faizle kullanılan konut kredilerine ilişkin yapılandırma kararunın alındıgına dair haberler cıktı her yerde, gormussunuzdur. Ben Halkbank şubemi arayıp sordum "Ben de telefon ile arayanlardan duydum, henuz bize bu bilgi gelmedi" dediler. Konut kredisi için bankalarını arayan oldu mu? Ne cevaplar aldınız?

onaylayan oldu mu haberi ?

30 Eylül 2019 11:04

ahmetbulut47
Genel Müdür
Ziraati aradım henüz bilgi gelmedi dediler ben 1,03 çekmiştim acaba yapılandırma masrafı var mı uğraşmaya değer mi veya taksit sayısını azaltıp taksit ödememi daha yüksek tapsam mantıklı olur mu
30 Eylül 2019 11:07

tayinamacli
Aday Memur
Ziraati aradım henüz bilgi gelmedi dediler ben 1,03 çekmiştim acaba yapılandırma masrafı var mı uğraşmaya değer mi veya taksit sayısını azaltıp taksit ödememi daha yüksek tapsam mantıklı olur mu
ahmetbulut47, 3 hafta önce - Alıntıya git

ben de netleşince tüm bunların cvbını almak icin tekrar hesaplatıcam. sonucta tüm masraflar dahil toplam tutarda daha aza geliyorsa, bütçemiz acısından iyidir.

01 Ekim 2019 21:15

ahmetbulut47
Genel Müdür
Bugün banka ile görüştüm %1 kredi kapama cezası var bilginiz olsun
01 Ekim 2019 21:40

Dedeman123

hangi banka ile görüştünüz hocam halk bankasının internet sitesinde herhangi bir duyuru yok ama

02 Ekim 2019 09:25

tayinamacli
Aday Memur

hangi banka ile görüştünüz hocam halk bankasının internet sitesinde herhangi bir duyuru yok ama

Dedeman123, 3 hafta önce - Alıntıya git

halkbankası ankara subesi ile gorustum. kredimi ordan cekmiştim. kredi yapılandırmsına baslanmıs. ayrıca kredinin kalan tutarı kadar %1 kapama cezası var ve ekimin kredi tutarını peşin de istiyorlar. hayırlı olsun insallah borclarımızı hafifletir. subeye yarın gidicem yapılandırmaya. baska sorusu olan olursa orda hangi masraflar cıkıyor filan ogrenir derim sorusu olan olursa

03 Ekim 2019 11:01

tayinamacli
Aday Memur
Bugün banka ile görüştüm %1 kredi kapama cezası var bilginiz olsun
ahmetbulut47, 3 hafta önce - Alıntıya git

hayat sigortanızı tekrar yaptırıyorlar mı peki ? bana eski sigortayı iptal edip üç yıllık sigorta yaptırıcaz yeni dediler (Vadem 3 yıllık)

07 Ekim 2019 13:42

drhouse630
Aday Memur

Vakıfbank %2 erken kapatma cezası alıyor.

07 Ekim 2019 15:11

ayhan8861
Aday Memur

hayat sigortanızı tekrar yaptırıyorlar mı peki ? bana eski sigortayı iptal edip üç yıllık sigorta yaptırıcaz yeni dediler (Vadem 3 yıllık)

tayinamacli, 3 hafta önce - Alıntıya git
Bende merak ediyorum yok mu yapılandıran
07 Ekim 2019 22:37

akustik
Aday Memur

Bende ziraat katilimdan 1.45 den cektim ama finans kurumlarından hala yapilandirma karari cikmadi. Bizden sonra 0.99 la verdi ama golu biz yedik. Bakalım bir guzellik yapacaklar mi

08 Ekim 2019 09:01

Dedeman123

halkbankası bekleyin dediler.

08 Ekim 2019 19:05

seko70
Aday Memur

Ben ziraatten yapılandırdım bekleme falan yok direk şubelere gidin bence. %1 erken kapama bedeli alıyorlar eski sigortanız iptal oluyor iade ediyorlar kalan kısmı sonra yeni hayat sigortası yapıyorlar.

09 Ekim 2019 09:18

tayinamacli
Aday Memur

halkbank ta basladı ama inanılır gibi degil, bireysel emeklilik yaptırma kosulu sunuyorlarlar yapılandırma icin. BDDK ya e-şikayette bulkundum ama yaopabilecegim daha aktif ne olur sizce.

taksitlerim dustu derken bir de bireysel emeklilik taksidi odemek istemiyorum.

09 Ekim 2019 14:03

tayinamacli
Aday Memur

Halkbank tan konut kredisi yapılandırması yapanlar ; BİREYSEL EMEKLİLİK yaptınız mı rica etsem şubeleriniz BES koşulu sundu mu lütfen cevaplar mısınız

09 Ekim 2019 15:18

Dedeman123

bes ile alakalı bana bir şey söylemediler.

11 Ekim 2019 17:10

tayinamacli
Aday Memur

Dedeman123, 2 hafta önce - Alıntıya git

onaylandı mı kredi yapılandırmanız ben Basvurdum ve BES istemedigime dair dilekçe doldurdum. üç gun oluyor.

11 Ekim 2019 17:13

tayinamacli
Aday Memur

ve halkbankası mıydı

11 Ekim 2019 21:37

Dedeman123

halkbankası evet kredi daha onaylanmadı bakalım ne dicekler bes cok sacma kabul etmem ki

12 Ekim 2019 22:48

tayinamacli
Aday Memur

halkbankası evet kredi daha onaylanmadı bakalım ne dicekler bes cok sacma kabul etmem ki

size zahmet onaylanınca yazar mısınız bana? ben de BES i istemedigime dair dilekçe verdim. bu sartta onay bekliyorum bakalım. zaman karsılastırım. tesekkürler.

13 Ekim 2019 11:28

Dedeman123

tabiki

16 Ekim 2019 16:25

tayinamacli
Aday Memur

tabiki

Dedeman123, 1 hafta önce - Alıntıya git

merhaba benim onayım cıktı. şikayetvar.com a yazın isterseniz. oradan dondu banka bana.

Toplam 20 mesaj

ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?