Editörler : ayşegül bgm
30 Eylül 2019 20:44

4B'li Sağlık Personelinin İl içi Görevlendirilmesi

Merhaba, 4b sözleşmeli çalışan sağlık personelinin istek halinde il içinde bir hastaneden başka bir hastaneye görevlendirilmesi yapılabilir mi? Tayin, yer değişikliği vs. değil sadece görevlendirilme. Bunun örnekleri var mı? Teşekkür ederim.

ahmetguven0506
Aday Memur
04 Ekim 2019 14:26

biz 3+1 lilerde sözleşmeli gruba mı giriyoruz yoksa farklı mı değerlendiriliyoruz?

2018/5 ile atandım istanbul avrupa yakasından anadolu yakasına geçici görevlendirme yapabilir miyim?

nurseandnurse
Aday Memur
04 Ekim 2019 14:55

bende aynı konuyu merak ediyorum, bilgisi olan yazabilir mi ?

hll3245
Memur
07 Ekim 2019 11:30

Bende merak ediyorum aynı konu hakkında bilgisi olan varsa yanıtlayabilirse sevinirim. eşim ile aynı ilin farklı ilçelerinde çalışıyoruz mesafe bayağı uzak en azından eşimin bulunduğu ilçe hastanesi veya yakın bir ilçeye görevlendirme yapılabilir mi merak ediyorum.

Buklelikız
Aday Memur
07 Ekim 2019 12:17

Bizim 3+1 sözleşmeli çalışan arkadaşımız il içindeki başka bir hastaneye bir aylığına görevlendirildi aysonunda geri geldi bir zaman sonra sizde görevlendirme olmuyor demişlerdi ama nasıl görevlendirildi bilmiyoruz

legoass
Aday Memur
07 Ekim 2019 16:38

mahkeme kararıyla artık sözleşmelilere görevlendirme hakkı kalktı yani bulunduğunuz hastaneden başka bir hastane veya kuruma gidemezsiniz il içi olsa bile dahi.....

hll3245
Memur
07 Ekim 2019 16:57

aslında zoraki olarak kalkmış olabilir ama ben gönüllü isteyeceğim en azından bir yıllık süre içerisinde eş durumu tayini olana kadar eşimin bulunduğu ilçeye veyahut yakın bir yere görevlendirme istiyorum, il sağlık müdürlüğü bu konuda yetkili midir yetkili ise oraya başvuracağım çünkü

lDeimosl
Genel Müdür
07 Ekim 2019 18:18

Sözleşmeli personel sadece eğitim maksatlı görevlendirilebilir, o da bir ayı geçemez yılda. Ben yaptım oldu diyenlerin görevlendirmeleri illegaldir.

hll3245
Memur
09 Ekim 2019 15:30

YOK mu başka bir bilgisi olan isteğe bağlı görevlendirme isteyebilir miyim il içinde il müdürlüğüne başvuracağım

lDeimosl
Genel Müdür
09 Ekim 2019 16:14

Kesin ve net bilgidir.

lDeimosl, 5 yıl önce

Sözleşmeli personel sadece eğitim maksatlı görevlendirilebilir, o da bir ayı geçemez yılda. Ben yaptım oldu diyenlerin görevlendirmeleri illegaldir.

hll3245
Memur
10 Ekim 2019 08:45

hastanedekilerden duyduğuma göre sözleşmelilerden birisi bu şekilde görevlendirilmiş eşi emniyet müdürüymüş bi şekilde ayarlamışlar heralde bende belki normal bir yolu vardır diye düşünmüştüm

Fzt.burcu
Aday Memur
11 Ekim 2019 00:56

ben fizyoterapistim 3+1 sözleşmeli atandım . 1 yıldır geçici görevle merkezde calisiyorum. atandigim hastanede ftr uzman hekimi ve ftr ünitesi olmadığı için girevlendirmem uygun görüldü talebim üzerine. yani mümkün ancak geçerli bir sebep lazim.

lDeimosl
Genel Müdür
11 Ekim 2019 08:48

Sizin durum çok farklı. Kurumun personel ihtiyacının ortadan kalkması söz konusu.

Fzt.burcu, 5 yıl önce
ben fizyoterapistim 3+1 sözleşmeli atandım . 1 yıldır geçici görevle merkezde calisiyorum. atandigim hastanede ftr uzman hekimi ve ftr ünitesi olmadığı için girevlendirmem uygun görüldü talebim üzerine. yani mümkün ancak geçerli bir sebep lazim.

hll3245
Memur
11 Ekim 2019 15:34

hangi il sağlık öğrenebilir miyim acaba sakıncası yoksa

Fzt.burcu, 5 yıl önce

Buklelikız
Aday Memur
11 Ekim 2019 18:43

Sanırım olurunu yaptıkları müddetçe olmaz diye bir şey yok. Dediğinize göre yaptıran yaptırmış. Darısı bizlere inşaallah eşim başka bir ilde ben başka bir ildeyim eş durumu tayinim olmadı. Hani olmuyor biliyoruz ama becayiş istedim ona da red cevabı geldi
hll3245, 5 yıl önce

hastanedekilerden duyduğuma göre sözleşmelilerden birisi bu şekilde görevlendirilmiş eşi emniyet müdürüymüş bi şekilde ayarlamışlar heralde bende belki normal bir yolu vardır diye düşünmüştüm

Fzt.burcu
Aday Memur
11 Ekim 2019 22:43

Van
hll3245, 5 yıl önce

hangi il sağlık öğrenebilir miyim acaba sakıncası yoksa

12 Ekim 2019 10:40

4b li dogum sonrasi ucretsiz izin hakkinda bilgisi olan varmi
Fzt.burcu, 5 yıl önce
Van

samet857
Aday Memur
13 Ekim 2019 22:05

yasal olarak yapılamaz suçtur. ancak sistemde açığı var bu şekilde yapılabiliyor ne sebeple olursa olsun sözleşmeli personel başka yere görevlendirilemez. çalıştığın yer çıkışını veriyor diğer hastane başlangıç yaptırıyor. teknik olarak yapılıyor benim başıma da geldi zorla görevlendirildim ancak daha sonra bunun hatalı olduğunu öğrendik benim görevlendirmem bitmişti ancak o zaman görevlendirme de olan herkesi aceleyle iptal edip geri getirdiler sağlık bakanlığı soruşturma açtı denilmişti.

justadrop
Aday Memur
16 Ekim 2019 12:49

Sözleşmemizde de yazıyor bir aylık görevlendirme durumu. Ama bu görevlendirme resen bir görevlendirme oluyor tabi. Görevlendirilenin rızası varsa uzun süre görevlendirme olabilir mi?

lDeimosl, 5 yıl önce

lDeimosl
Genel Müdür
16 Ekim 2019 14:19

Görevlendirilenin rızası da olsa görevlendirme illegaldir. O yüzden illegal işlerle ilgili tavsiye olmaz.

justadrop, 5 yıl önce

Sözleşmemizde de yazıyor bir aylık görevlendirme durumu. Ama bu görevlendirme resen bir görevlendirme oluyor tabi. Görevlendirilenin rızası varsa uzun süre görevlendirme olabilir mi?

hll3245
Memur
17 Ekim 2019 08:29

hem eş durumuna sıkıntı çıkarıyorlar bir yıl bekle kurayı bekle kadro olmasını bekle cart curt hem de görevlendirmeyi engelle, sıkıntı çıkartmak için her yol deneniyor valla ne diyeyim ki

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi