Editörler : Pangaea
01 Ekim 2019 13:16

Bilişim teknolojileri öğretmeni

Puanım 82,55;

Bölümümde sıralamam 338,

Formasyon alabilecek tüm bölümlerdeki sıralamam 407,

Geçen yılki taban puan 82,49, atama sayısı 827.

Kaç kişi kayma olur?

Şubat ayında göreve başlamam için en az kaç kişilik kontenjan açılması gerekir?

Ortamkaynak
Aday Memur
01 Ekim 2019 13:47

Hocam merhaba, ben de bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Aramızda 1.60 puan, 176 kişi var. MEB biraz daha zaman kazanmak adına bence şubatta alım işlemlerine ancak başlar. Taban puanı nereden baktınız acaba? Ben 85 ile kapatıldı diye duymuştum.

Codybt
Şef
01 Ekim 2019 14:15

http://personel.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-alaninda-sozlesmeli-ogretmen-atamasi-hakkinda/icerik/986

Şubat atamasında 85 ile kapattı eylül atamasında 82,6 ile kapattı son alınan 31 kişi ile taban puan 82,4 e düştü.

Ortamkaynak, 5 yıl önce

Hocam merhaba, ben de bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Aramızda 1.60 puan, 176 kişi var. MEB biraz daha zaman kazanmak adına bence şubatta alım işlemlerine ancak başlar. Taban puanı nereden baktınız acaba? Ben 85 ile kapatıldı diye duymuştum.

Ortamkaynak
Aday Memur
01 Ekim 2019 14:35

2018 yılı puanıyla önünüze geçecek kimse kalmamış. Ancak sınırda olup "ne olur ne olmaz" diyerek 2019 sınavına girip atananlar vardır. Onların da sayısı 20 yi geçmez diye tahmin ediyorum. Garanti atandım diyebilmek için branşımızda 400 alım olması gerekir diye düşünüyorum.

Codybt, 5 yıl önce

http://personel.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-alaninda-sozlesmeli-ogretmen-atamasi-hakkinda/icerik/986

Şubat atamasında 85 ile kapattı eylül atamasında 82,6 ile kapattı son alınan 31 kişi ile taban puan 82,4 e düştü.

yusuf0155
Aday Memur
01 Ekim 2019 14:52

Bu sene ki sıralamalarda bir anormallik yok değil mi? benim puan 79,92 böte sıralamam 668 diğerleri ile birlikte 699. yeni bir alımda 1000 civarı bir kontenjan verilse sıralama bozulur mu cok merak ediyorum. İnşaallah iyi bir kontenjan verilir de gideriz arkadaşlar. ben 2011 den beri bekliyorum 86 puan 83 ve 80 puan almama rağmen bi türlü atanamadım. Nasipten öteye yol yok derler ya bizimki de öyle bişey.

Aysegulknc
Aday Memur
02 Ekim 2019 06:36

Merhaba hocalarım benim de puanım 82.8

umarım iyi bir alım olur da emek verenlerin

hepsi atanır

Codybt
Şef
02 Ekim 2019 12:50

sıralamanız kaç hocam ?

Aysegulknc, 5 yıl önce

hepsi atanır

Aysegulknc
Aday Memur
02 Ekim 2019 12:58

Hocam böte bölümünde sıralamam 305.

Formasyon alabilecekler bölümlerle birlikte ise 370 falan oluyor

Birbilinmeyen
Kapalı
02 Ekim 2019 13:52

benim puan 79.76 tef sıralamam 93 genel yanılmıyorsam 820 küçük bir bebeğim var bu sene atanmam lazım beraber çalışması çok zor oluyor acaba atanma şansım nedir mülakatla 80e yuvarlandiginda esitlik durumunda kpss puanları geçerli degilmi

Birbilinmeyen
Kapalı
02 Ekim 2019 13:54

tefliyim bu arada.
Birbilinmeyen, 5 yıl önce
benim puan 79.76 tef sıralamam 93 genel yanılmıyorsam 820 küçük bir bebeğim var bu sene atanmam lazım beraber çalışması çok zor oluyor acaba atanma şansım nedir mülakatla 80e yuvarlandiginda esitlik durumunda kpss puanları geçerli degilmi

Birbilinmeyen
Kapalı
02 Ekim 2019 14:26

ttkk'daki bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği teknik öğretmenlikler hocalarım değil mi?

celil4343
Şube Müdürü
02 Ekim 2019 14:39

sn hocalarım ben tesisat öğretmeniyim birde bizimle aynı eş değer öğretmenlik programı enerji öğretmenliği sorum şu ben tesisat öğtretmenliği programında sıralamam 41 enerji öğretmenliğinide seçince 46 oluyor.... asıl önemlisi makine mühendisleri ile enerji sistemleri mühendisleri tesisat yada enerji öğretmenliği programlarından formasyon alabiliyor branş sıralamasında onlarıda seçmek gerekiyormu yok sa onlar zaten atıyorum makine mühendisi tesisat öğretmenliğinden formasyon aldığı için zaten branş sıralamasında tesisat öğretmenliği içinde yer alırmı......biliyorum bu soruyu kendi sayfamda sormalıydım ama sordum bizim bölüm pasif sadece okuyup geçiyorlar umurlarında değil inanın konu sayfası açtığıma pişman oldum

Birbilinmeyen
Kapalı
02 Ekim 2019 15:01

Hayır malesef içinde yer alma gibi bir şey olmaz formasyon alındığında bölümün adı mantıken değişmiyor ki. tabi benim yorumum bu.
celil4343, 5 yıl önce

sn hocalarım ben tesisat öğretmeniyim birde bizimle aynı eş değer öğretmenlik programı enerji öğretmenliği sorum şu ben tesisat öğtretmenliği programında sıralamam 41 enerji öğretmenliğinide seçince 46 oluyor.... asıl önemlisi makine mühendisleri ile enerji sistemleri mühendisleri tesisat yada enerji öğretmenliği programlarından formasyon alabiliyor branş sıralamasında onlarıda seçmek gerekiyormu yok sa onlar zaten atıyorum makine mühendisi tesisat öğretmenliğinden formasyon aldığı için zaten branş sıralamasında tesisat öğretmenliği içinde yer alırmı......biliyorum bu soruyu kendi sayfamda sormalıydım ama sordum bizim bölüm pasif sadece okuyup geçiyorlar umurlarında değil inanın konu sayfası açtığıma pişman oldum

celil4343
Şube Müdürü
02 Ekim 2019 15:08

1. Tesisat Öğretmenliği

2. Enerji Öğretmenliği

3. Enerji Teknolojisi Eğitimi

4. Enerji Teknolojisi (*)

5. Enerji Mühendisliği (*)

6. Enerji Sistemleri Mühendisliği (*)

ben tesisat öğretmeniyim öğrendiğim kadarıyla öncelikli atama 1 - 2 ve 3 seçeneklerinde diğerleri ikincil konumda

Hayır malesef içinde yer alma gibi bir şey olmaz formasyon alındığında bölümün adı mantıken değişmiyor ki. tabi benim yorumum bu.

Miratce
Aday Memur
02 Ekim 2019 15:35

Hocam yazdığınız 6 bölüm de 1. öncelikli TTK'ya göre bundan dolayı altı bölümü de seçmelisiniz sıralamanız için. (* lı olanlar formasyon almak şartıyla öğretmen olabilir ve diğer üçü ile aynı önceliğe sahip olurlar.)

celil4343, 5 yıl önce

1. Tesisat Öğretmenliği

2. Enerji Öğretmenliği

ben tesisat öğretmeniyim öğrendiğim kadarıyla öncelikli atama 1 - 2 ve 3 seçeneklerinde diğerleri ikincil konumda

Miratce
Aday Memur
02 Ekim 2019 15:38

Ayrıca "Gemi Donatım" adında bir ders daha var öğretmen olabileceğiniz.

celil4343, 5 yıl önce

1. Tesisat Öğretmenliği

2. Enerji Öğretmenliği

celil4343
Şube Müdürü
02 Ekim 2019 16:15

anladım hocam olayı kavradım teşekkürler... tesisat bölümü okudum alternatif enerji kaynakları yenilenebilir enerji vs bunları biz gördük... işin ilginç tarafı yenilenebilir enerji kaynakları öğretmenliğini ben seçemiyorum ama enerji öğretmenleri hem onu hemde benim bölümü seçebiliyor ayrıca elektirik öğretmenleride yenilenebilir enerji kaynakları öğrt. seçebiliyor yani bunları nasıl beceriyorlar anlamış değilim işin uzmanı erbabı kişiler bu hatalara nasıl düşüyor anlamak mümkün değil....

Miratce, 5 yıl önce

Hocam yazdığınız 6 bölüm de 1. öncelikli TTK'ya göre bundan dolayı altı bölümü de seçmelisiniz sıralamanız için. (* lı olanlar formasyon almak şartıyla öğretmen olabilir ve diğer üçü ile aynı önceliğe sahip olurlar.)

Miratce
Aday Memur
02 Ekim 2019 16:36

Çift yıldızlı olanlar hariç hepsi tefli oluyor hocam.

ttkk'daki bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği teknik öğretmenlikler hocalarım değil mi?

Birbilinmeyen
Kapalı
02 Ekim 2019 16:40

peki hocam teşekkür ederim
Miratce, 5 yıl önce

Çift yıldızlı olanlar hariç hepsi tefli oluyor hocam.

Miratce
Aday Memur
02 Ekim 2019 16:47

Rica ederim hocam.

peki hocam teşekkür ederim

Thecatt
Aday Memur
02 Ekim 2019 22:04

Hocam merhaba sınava hangi kaynaklardan çalıştınız gk gy eğitim ayrı ayrı.Yardımcı olursanız cok sevinirim
Aysegulknc, 5 yıl önce

hepsi atanır

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi