Editörler : hopaliSafak Vaktii
03 Ekim 2019 01:15   

Özür Tayinleri Hazirana Alınsın

Bu yil da gorduk ki ozur grubu icin Agustos cok gec. Goreve baslama Eylul ortasini buluyor. Ev bulma,cocuklarimizin okul kaydi..Hepsi allak bullak oluyor. Bir de bu seneki gibi ilce emri,iptal ettirme durumlari olunca surec hala bitmedi. Ozur grubu, Istege bagli atamalarin pesine hemen Haziran ayinda baslamali. Okullar da egitim yilina daha hazirlikli baslar.

03 Ekim 2019 22:45

bulaşıkkk
Şef

Katılıyorum. Bütün tayinler ağustos başlamadan bitmeli

03 Ekim 2019 23:19

rıfkı35
Aday Memur

Çok yerinde bir tespit.

05 Ekim 2019 11:56

MjBolubeyi
Aday Memur

Katılıyorum

08 Ekim 2019 16:32

Fatih TURAB
Aday Memur
Katılıyorum
08 Ekim 2019 17:50

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Önümüzde Ocak özrü var..

08 Ekim 2019 18:35

maymay26
Şef

Haklısın doğuda yıllarca çalışıp atama bekleyenler yine hüsrana uğrasın, çünkü tek suçları evli olmamak... bencilliğinizde boğulun.

08 Ekim 2019 21:12

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Haklısın doğuda yıllarca çalışıp atama bekleyenler yine hüsrana uğrasın, çünkü tek suçları evli olmamak... bencilliğinizde boğulun.

maymay26, 2 hafta önce - Alıntıya git

Özür atamaları içinde sadece eş özrü yok hocam..

Sağlık, can güvenliği, doğal afetler ve diğer özürleri de kapsıyor..

09 Ekim 2019 00:06

45sosyalbilgiler.biz
Şef
emeklilikten boş kalan yerlere kimi getireceksin bütün tayinleri haziranda yapınca.Ogretmensiniz biraz daha mantikli ve makul isteklerde bulunmalıyız bence
11 Ekim 2019 13:45

kutlay7
Daire Başkanı
emeklilikten boş kalan yerlere kimi getireceksin bütün tayinleri haziranda yapınca.Ogretmensiniz biraz daha mantikli ve makul isteklerde bulunmalıyız bence
45sosyalbilgiler.biz, 2 hafta önce - Alıntıya git

Emeklilik basvurusu Mayista yapilir Haziran ve Temmuz aylarinda islem sonlanir. Esi emekli olup ozur durumunu bekleyenler de var.

Mantikli fikir icin dogru bilgi lazim hocacazim

11 Ekim 2019 14:22

bulaşıkkk
Şef
45sosyalbilgiler.biz, 2 hafta önce - Alıntıya git

Sen de öğretmensin değil mi?

19 Ekim 2019 21:41

kutlay7
Daire Başkanı

Hocalarim mesele istege bagli il icinden once sonra vs..degil. Mesele Agustosun son haftasi hatta Eylul icinde bi ogretmene yer degistirtmek. Bu ozur durumunda da tarihin cok ters okdugunu gorduk. Ekim ayina kadar atamalarin akibeti sonuclanmamisti. Iptal ettirenler,ettiremenyenler,okullardaki belirsizlik.. Ogretmenin yeni yerine gitmesi duzen kurmasi, kendi esinin cocugunun belirsizligi.. Butun bi yazi es gecip Agustosun sonunda sen suraya atandin de..Mantikli bi tarih mi bu. Her turlu atamalar idarecilik vs..Agustos baslamadan tamamlansin.

21 Ekim 2019 12:44

emrekhns
Kapalı

Merhaba direkt ilgili bir başlık bulamadığım için buraya yazıyorum. Ben 13 yaşımdan beri bipolar bozukluk rahatsızligindan tedavi görüyorum. Atandim. Sözleşmeli öğretmenim güneydoguda. Ailem denizli de bir ilçede. Bulunduğumuz ilçede tam teşekküllü hastane yok. Ben de Ocak ayında açılacak diye konuşulan özür grubundan raporuma ailesiyle beraber yaşamalı ibaresi yazdırıp denizliye gidebilir miyim? Bipolar bozukluk öğretmenlik yapmaya engel mi? Bir de daha zorunlu hizmet bittikten sonra başka bi yere tayin isteyebiliyor muyuz? Şimdiden tesekkurler

Toplam 12 mesaj

ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?