Editörler : crops35

mehmets42
Şube Müdürü
06 Ekim 2019 11:20

ilk atandığım yer konya tüm ilçeler taşra diye seçtiğim ama bana çıkan karamanın ilçesi neymiş bölge müdürlüğü olarak oraya bağlıymış o yönden baya sıkıntılı oldu: D şu anda konyanın ilçesindeyim...

1-)istenen belgeleri tam hatırlamıyom..6 seneye yakındır bu kurumdayım unuttum doğal olarak en iyisimi onu arayıp sormanız

2-)nerede boş yer veya amir nereye uygun görürse orda çalışırsınız..

3-)tabiki sen seçemiyon : D

4-)ben saat beşten sonra büroda duruyom.. bu kadar : D kulübe felan yok ahaha : D

5-) becayiş var becayiş yapacak kişiyi bulursan lakin bu kurumda tayin çok zor çok.. heleki sevilen elemansan zor bırakılır eş durumunu bilemiycem evli olmadığım için diğer türlü tayin epey zor...

ortam yerine göre keyifli yerine göre epey sıkıntı bana göre ... 2 yerde görev yaptım ikisindede başımı ağrıtan işlere baktım

ahmettbal, 5 yıl önce

merhaba kardeşim. ilk atama yerin neresiydi? şuan nerdesin.

bende kastamonuya atandım bilgisayar proğ. büro personeli olarak. toplam 17 kişi atandık. benim merak ettiğim hususlar şunlar.

1-istenen belgelerde güvenlik soruşturması ve sağlık raporu yok. bunun nedeni işe hemen başlatıp sonrasında mı bunları vereceğiz.

2- kastamonuda bizi diğer ilçelere dağıtırlar mı. yoksa merkezde mi çalışırız.

3- gideceğimiz yerleri biz mi seçiyoruz yoksa onlar; sen şuraya git falan mı diyorlar.

4- nöbetten kastın nedir? bunu biraz açarmısın . yani nöbet dediğin büromuzda mı bekliyoruz. yoksa ne bilim askeriye gibi kulübemi var nedir :))

5- tayin durumu nasıldır. eş vb hariç. becayiş var mı mesala

bide ortam nasıl. memnun musun. keyifli mi nedir:D

çok soru oldu ama kusura bakma:)

programcı2019
Aday Memur
06 Ekim 2019 12:26

Kardeşim çok soru soruyorum ama aklıma bir soru daha takıldı . Bilgisayarda hangi programı kullanıyorsunuz excel vs. Kendimizi geliştirip gidelim gittiğimiz yere
mehmets42, 5 yıl önce

ilk atandığım yer konya tüm ilçeler taşra diye seçtiğim ama bana çıkan karamanın ilçesi neymiş bölge müdürlüğü olarak oraya bağlıymış o yönden baya sıkıntılı oldu: D şu anda konyanın ilçesindeyim...

1-)istenen belgeleri tam hatırlamıyom..6 seneye yakındır bu kurumdayım unuttum doğal olarak en iyisimi onu arayıp sormanız

2-)nerede boş yer veya amir nereye uygun görürse orda çalışırsınız..

3-)tabiki sen seçemiyon : D

4-)ben saat beşten sonra büroda duruyom.. bu kadar : D kulübe felan yok ahaha : D

5-) becayiş var becayiş yapacak kişiyi bulursan lakin bu kurumda tayin çok zor çok.. heleki sevilen elemansan zor bırakılır eş durumunu bilemiycem evli olmadığım için diğer türlü tayin epey zor...

ortam yerine göre keyifli yerine göre epey sıkıntı bana göre ... 2 yerde görev yaptım ikisindede başımı ağrıtan işlere baktım

Ibrclk
Aday Memur
06 Ekim 2019 13:50

Benim sakal hassasiyetin var tahriş oluyor askerde bile sakalımı fazla kesmiyorum sıkıntı yaparlar mı acaba ya da ne bilim üye olacağın sendikaya göre değişebiliyor mu sakal şartı

Ibrclk
Aday Memur
06 Ekim 2019 17:47

Spor giyinebilşyor muyuz yoksa kumaş pantlon gömlek mi giymemiz gerekiyor

firtek
Aday Memur
06 Ekim 2019 18:33

yedek olduğunuzu nasıl anladınız sorguladığınızda mı yazıyor?

elfönlisans, 5 yıl önce
Hayırlı olsun biz de kaçıncı yedek olduğumuzu bir bilsek belki ümitlenecez:)

mehmets42
Şube Müdürü
06 Ekim 2019 18:47

Ben genelde kafama gore giyiniyorum .. Takım elbise dır gömlek pantolondur fazla giymedim.. Giyim yönünden resmi değil bizim kurum o yönden şanslıyız tabi istisnalar çıkabilir mi orasıbi bilemem ama dediğim gibi genelde karışan olmaz.. Önemli kişiler gelince biraz remi giyiniyorum ancak o

Ibrclk, 5 yıl önce

Spor giyinebilşyor muyuz yoksa kumaş pantlon gömlek mi giymemiz gerekiyor

mehmets42
Şube Müdürü
06 Ekim 2019 18:50

Estf. İstediğini sorabilirsin kendini bu kadar kasmaya gerek yok bence :) Excel ve Word kullanıyoruz ara sıra kullanıyoruz...orbis ve ebys diye internet sayfaları var ebys den genelde yazışmalar orbis ise tamamen veriler girilen bilgi sistemi bunları da kullanıyoruz....en çok ebys yi kullanıyoruz ..

programcı2019, 5 yıl önce
Kardeşim çok soru soruyorum ama aklıma bir soru daha takıldı . Bilgisayarda hangi programı kullanıyorsunuz excel vs. Kendimizi geliştirip gidelim gittiğimiz yere

firtek
Aday Memur
06 Ekim 2019 18:51

yedek olduğunuzu nasıl anladınız sorguladığınızda mı yazıyor?

firtek
Aday Memur
06 Ekim 2019 19:06

yedek olduğunuzu nerden öğrendiniz ?

Bi umut bekliyorum
Aday Memur
06 Ekim 2019 19:48

Merhaba tayin cok zor demissiniz peki nasıl tayin oldunuz acaba ??
mehmets42, 5 yıl önce

amirin insiyatifine kalmış veya nerde şu anda personel eksikse orada görev yaparsınız... bi bakmışınız dava katipliği bi bakmışınız muhasebe de çalışıyorsunuz.. tabi ilden ile değişiklik gösterebilir... her an her şeye hazırlıklı olun derim... ben ilk atandığım yerde muhasebe de görev ypmaya başladım ardından normal katiplik yapmaya başladım şu anda da yeni biyere tayin oldum dava katipliği yapıyorum yani ne işe baktığım her an değişiyor :D

programcı2019
Aday Memur
06 Ekim 2019 22:13

Çok sağol kardeşim yardımların için
mehmets42, 5 yıl önce

Estf. İstediğini sorabilirsin kendini bu kadar kasmaya gerek yok bence :) Excel ve Word kullanıyoruz ara sıra kullanıyoruz...orbis ve ebys diye internet sayfaları var ebys den genelde yazışmalar orbis ise tamamen veriler girilen bilgi sistemi bunları da kullanıyoruz....en çok ebys yi kullanıyoruz ..

Ibrclk
Aday Memur
06 Ekim 2019 23:02

Mehmet kardeşim öncelikle bizi ciddiye alıp sorularımıza cvp verdiğin için tşkrler aklımıza takılan sorular okuyor ara ara aklımıza geldikçe soruyoruz şu yangın parası mevzusunu herkes alıyor mu ben muhasebeden atandn büro personeli olarak acaba muhasebede kimlerde alıyor mu bilgin var mı

mehmets42
Şube Müdürü
07 Ekim 2019 08:30

Yangın Nöbeti Kalkmadığı sürece(ekonomik sıkıntılar olursa belki kalkar bi dönem almamıştık) nöbet parası alırsınız.. muhasebe veya başka yerde görev yapmanız farketmez..

Ibrclk, 5 yıl önce

Mehmet kardeşim öncelikle bizi ciddiye alıp sorularımıza cvp verdiğin için tşkrler aklımıza takılan sorular okuyor ara ara aklımıza geldikçe soruyoruz şu yangın parası mevzusunu herkes alıyor mu ben muhasebeden atandn büro personeli olarak acaba muhasebede kimlerde alıyor mu bilgin var mı

mehmets42
Şube Müdürü
07 Ekim 2019 08:32

müdür olsun amirler olsun tabiki bırakmadı birde 5 yıl tayin olamıcaz gibi bi ibare geçen bi kağıt imzalamıştım ama mecbur tayini başka şekilde halletmek zorunda kaldım :D yoksa dediğim gibi tayin işleri bu kurumda çok sıkıntılı ben tayin olduğumda bide darbe çıkmıştı 3 ay felan bekledim....

Bi umut bekliyorum, 5 yıl önce
Merhaba tayin cok zor demissiniz peki nasıl tayin oldunuz acaba ??

yasinmedinee
Aday Memur
07 Ekim 2019 09:50

Merhaba Mehmet bey.Teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için.Ben bilgisayarcı değilim.İnsan kaynakları bölümünden yeni Karaman'a atandım.Karaman'ın çalışma ortamı nasıl?Bir bilgim yok demişsiniz ama yine de soruyum eş durumu tayini yapan ya da etrafta duyduğunuz var mı?Bakanlığa sordum var denildi.Bir de dava katipliği yapıyorum demişsiniz.OGM'de katibi neye göre seçiyorlar?Benimde 10 parmak yazım iyidir.Adliye sınavlarınada girdim.Beni de alabilirler mi?Avantajları dezavantajları nedir?
mehmets42, 5 yıl önce

müdür olsun amirler olsun tabiki bırakmadı birde 5 yıl tayin olamıcaz gibi bi ibare geçen bi kağıt imzalamıştım ama mecbur tayini başka şekilde halletmek zorunda kaldım :D yoksa dediğim gibi tayin işleri bu kurumda çok sıkıntılı ben tayin olduğumda bide darbe çıkmıştı 3 ay felan bekledim....

Bi umut bekliyorum
Aday Memur
07 Ekim 2019 11:12

teşekkür ederim o zaman anladığım 5 yıl sonra tayin olabiliyoruz
mehmets42, 5 yıl önce

cepgoz
Aday Memur
07 Ekim 2019 14:09

Slm bilgisayarcılar kaç pun da kaldı acab

memuradaysvd
Memur
07 Ekim 2019 20:56

merhaba hocam öncelikle hayırlı olsun ben de kastamonuya atandım büro personeli olarak siz evrak teslimi yaptınız mı acaba

ahmettbal, 5 yıl önce

merhaba kardeşim. ilk atama yerin neresiydi? şuan nerdesin.

bende kastamonuya atandım bilgisayar proğ. büro personeli olarak. toplam 17 kişi atandık. benim merak ettiğim hususlar şunlar.

1-istenen belgelerde güvenlik soruşturması ve sağlık raporu yok. bunun nedeni işe hemen başlatıp sonrasında mı bunları vereceğiz.

2- kastamonuda bizi diğer ilçelere dağıtırlar mı. yoksa merkezde mi çalışırız.

3- gideceğimiz yerleri biz mi seçiyoruz yoksa onlar; sen şuraya git falan mı diyorlar.

4- nöbetten kastın nedir? bunu biraz açarmısın . yani nöbet dediğin büromuzda mı bekliyoruz. yoksa ne bilim askeriye gibi kulübemi var nedir :))

5- tayin durumu nasıldır. eş vb hariç. becayiş var mı mesala

bide ortam nasıl. memnun musun. keyifli mi nedir:D

çok soru oldu ama kusura bakma:)

mehmets42
Şube Müdürü
07 Ekim 2019 20:59

Sözde olabilirsiniz ama kesin mi derseniz bence değil

Bi umut bekliyorum, 5 yıl önce
teşekkür ederim o zaman anladığım 5 yıl sonra tayin olabiliyoruz

mehmets42
Şube Müdürü
07 Ekim 2019 21:05

Karamanin ilçesinde görev yaptım o ilçe nasıl bi yerdi derseniz çok sıkıntılı günler geçirdim Su anda nasıl bilmem.. Malesef es durumundan benim kaldığım yerlerde hiç tayin yapannolmadigi için tam bilmiyorum.. Amirim insiyatifi nereye gorevlendirirse veya nerde boşluk varsa orda çalışırsınız bana sorarsanız normal seflik katipligini hiç önermem ne ise baktığımız belli değil sadece dava katipligi işine bakarsanız sizin için iyi olabilir ben dava işlerini pek sevmediğim için sevmeye sevmeye iş yapıyorum.. ama normal katipik yerine böyle personel işlerine bakan veya muhasebe özel bütçe işlerine bakan yerleri öneririm en azından ne ise baktığınız bellidir illaki zor olur ilk sizin için ama azim ederek basarbailirsiniz inş.

yasinmedinee, 5 yıl önce
Merhaba Mehmet bey.Teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için.Ben bilgisayarcı değilim.İnsan kaynakları bölümünden yeni Karaman'a atandım.Karaman'ın çalışma ortamı nasıl?Bir bilgim yok demişsiniz ama yine de soruyum eş durumu tayini yapan ya da etrafta duyduğunuz var mı?Bakanlığa sordum var denildi.Bir de dava katipliği yapıyorum demişsiniz.OGM'de katibi neye göre seçiyorlar?Benimde 10 parmak yazım iyidir.Adliye sınavlarınada girdim.Beni de alabilirler mi?Avantajları dezavantajları nedir?
Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi