Editörler : Mehmet Balci
12345678910111213»
04 Ekim 2019 16:40

lks16
Aday Memur
zabıt katipliğinde klavye sınavı yok sadece mulakat ile alınacak . zabıt katipliği Instagram sayfasında bu şekilde bı bilgi yayınlamışlardı.
04 Ekim 2019 17:03

romayı yakan adam
Daire Başkanı

mesela ben istanbul kadıköy seçebilecek miyim değerli arkadaşlar yoksa sadece zabıt katipliği olarak mı seçeçeğim. geçen sefer zabıt katibi olarak seçildi ve kazananlar tercihlerini yaptı öyle mi acaba. yoksa adalet bakanlığında olduğu gibi zabıt katipliği unvanı ve tercih olarak da istanbul kartal ysk olarak tercihimi yapabilecek miyim? tam olarak nasıl bir çıkarımda bulundunuz..

karabahtli, 3 hafta önce - Alıntıya git

keşke tek tercih olsaydı ve ilçeler seçilebilseydi. puanlar 70'i görürdü ama son alımda olduğu gibi unvan seçilecek.. başvuru açıldığında bilgileri girdikten sonra başvuru yapacağınız unvan için seçeceksin işte. mesela zabıt katipliği diyeceksin veya vhki diyeceksin. mülakata kalanlar da 30 tercihe kadar görev yapmak istediği yerleri yazacaklar. bu şekilde yazıyor ilan metninde. dolayısıyla adalet bakanlığı alımı gibi il ve/veya ilçe seçimi olmadığı için maksimum 85 puanda kapatır tüm unvanlar. aslında il ilçe tek tercih hakkı olsaydı, sadece orayı seçen insanlar yarışmış olurdu ve herkes için de iyi olurdu puan açısından.farklı görüşü olan varsa bilgilendirsin.

04 Ekim 2019 17:07

cevresecil
Aday Memur

keşke tek tercih olsaydı ve ilçeler seçilebilseydi. puanlar 70'i görürdü ama son alımda olduğu gibi unvan seçilecek.. başvuru açıldığında bilgileri girdikten sonra başvuru yapacağınız unvan için seçeceksin işte. mesela zabıt katipliği diyeceksin veya vhki diyeceksin. mülakata kalanlar da 30 tercihe kadar görev yapmak istediği yerleri yazacaklar. bu şekilde yazıyor ilan metninde. dolayısıyla adalet bakanlığı alımı gibi il ve/veya ilçe seçimi olmadığı için maksimum 85 puanda kapatır tüm unvanlar. aslında il ilçe tek tercih hakkı olsaydı, sadece orayı seçen insanlar yarışmış olurdu ve herkes için de iyi olurdu puan açısından.farklı görüşü olan varsa bilgilendirsin.

romayı yakan adam, 3 hafta önce - Alıntıya git
size sonuna kadar katılıyorum..keşke dediğiniz gibi olsaydi
04 Ekim 2019 17:25

karabahtli
Daire Başkanı

lise mezunlarına gün doğdu desenize. önlisanslar da lisanslara göre nispeten şanslı. sevincimiz şimdiden kursağımızda kaldı. minimum 85 puanda kapatır unvanlar. az alan kadrolar 87-88 olur en az..4b'li olanlar da kadrolu bir alıma doğal olarak tercih yapacaklar. .atananlardan sıra gelmez zaten işsizlere. hatta 90 olursa şaşırmam bile. hayırlısı puanı yeten babayiğitler için.

04 Ekim 2019 17:46

romayı yakan adam
Daire Başkanı

Alım güzel ama daha güzel olabilirdi. İl ilçe tercihi üzerine tercih alınsaydı keşke

04 Ekim 2019 18:21

karabahtli
Daire Başkanı

herkes için hayırlı olur inşallah. kadrolar ıyakmayın gençler. yerleşin ve kalın olur mu ;)

04 Ekim 2019 18:41

ali krn
Aday Memur

hocalarım vhki kaç ile kapatır sizce

bir de zabıt katibi ünvan seçtik diyelim. mülakatttan önce mi il/ilçe seçeçeğiz sonra mı?

yada bizim seçtiğimiz ili uüksek puan lı başka arkadaş tercih ettiyse eleniyor muyuz?

04 Ekim 2019 18:57

romayı yakan adam
Daire Başkanı

hocalarım vhki kaç ile kapatır sizce

bir de zabıt katibi ünvan seçtik diyelim. mülakatttan önce mi il/ilçe seçeçeğiz sonra mı?

yada bizim seçtiğimiz ili uüksek puan lı başka arkadaş tercih ettiyse eleniyor muyuz?

ali krn, 3 hafta önce - Alıntıya git
Bu sorunun cevabını detaylı yazdım ya kardeş. Mülakata kalırsan tercih vereceksin . Diğer soruna gelince vhki minimum 86 olur belki de 90'ı zorlar . Geçen alımda YSK için taban puanlara bak. 85-90 arası kapattı, iki katı alım vardı
04 Ekim 2019 19:29

romayı yakan adam
Daire Başkanı

mart 2018'de Ysk 549 memur almış ve mayıs son haftasında sonuçlar açıklanmıştı. şimdi ise 255 personel alınıyor. merak edenler için kadro dağılımı ve taban puanları şu şekilde gerçekleşmiştir:

zabıt katibi 345, mühendis 6, istatistikçi 6, programcı 9, çözümleyici 12, teknisyen 3, bilgisayar işletmeni 3, vhki 30, arşiv memuru 3, santral memuru 4, sekreter 6, bekçi 6, şoför 15, hizmetli 18, dağıtıcı 2...

peki bu kadro dağılımında taban puanlar ne olmuştu?

mühendis 89, istatistikçi 84, programcı 79, çözümleyici 78, teknisyen (merkez) 87, bilgisayar işletmeni 87, vhki 89, arşiv memuru 91, santral memuru 86, sekreter 84, bekci 85, şoför 84, hizmetli 85,dağıtıcı 83, zabıt katibi 83..

04 Ekim 2019 19:49

karabahtli
Daire Başkanı

teşekkürler bu önemli bilgilendirme için. kadrolu alım 657/ 4a ...

04 Ekim 2019 19:51

carentan
Aday Memur

Hizmetli kadrosunun 1 tanesi - ANKARA / YURTDIŞI - olarak görüyorum arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan var mıdır ?

04 Ekim 2019 20:31

Myfulka
Aday Memur

Zabıt katipliği vardiyalı mı oluyor?

04 Ekim 2019 20:56

karabahtli
Daire Başkanı

Zabıt katipliği vardiyalı mı oluyor?

Myfulka, 3 hafta önce - Alıntıya git

yok daha neler. seçim zamanlarında ortalama 1000 lira mesai ödeniyor. bunun dışında saat 17.01 olduğundan herkes serviste oluyor ;)

04 Ekim 2019 21:50

cevresecil
Aday Memur
bu ilanın kadrolu mu 4b sözleşmeli mi oldugu nerede yazıyor arkadaşlar.baktim ama göremedim
04 Ekim 2019 23:59

Yeryüzü34
Aday Memur
Merhaba bende önlisans mezunuyum herhangi bir kadroya tercih verebilirmiyim acaba Bilgim yok aydılatırsanız çok sevinirim
05 Ekim 2019 00:03

by_nct
Memur

yok daha neler. seçim zamanlarında ortalama 1000 lira mesai ödeniyor. bunun dışında saat 17.01 olduğundan herkes serviste oluyor ;)

karabahtli, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hocam meslekler hakkında bilginiz var mı? Ysk daki zabıt katibi, bilg. işlt., vhki ne iş yapar vs.

05 Ekim 2019 00:08

romayı yakan adam
Daire Başkanı
bu ilanın kadrolu mu 4b sözleşmeli mi oldugu nerede yazıyor arkadaşlar.baktim ama göremedim
cevresecil, 3 hafta önce - Alıntıya git

657 sk 4a yani kadrolu. Yeğenim YSK çalışanı

05 Ekim 2019 00:10

by_nct
Memur
mühendislik 89 ile antalya katiplik pozisyonuna başvurmayı düşünüyorum.şansim ne derece yüksek .. öngörüsü olan var mı
cevresecil, 3 hafta önce - Alıntıya git

mühendisleri mülakatta eliyorlarmış hocam bence uğraşmaya değmez:))

05 Ekim 2019 00:32

romayı yakan adam
Daire Başkanı
Merhaba bende önlisans mezunuyum herhangi bir kadroya tercih verebilirmiyim acaba Bilgim yok aydılatırsanız çok sevinirim
Yeryüzü34, 3 hafta önce - Alıntıya git

5-6 tane unvan var, tek tercih olacak. Unvan şartlarını dikkatlice okuyun. Belge isteyen unvanlar ise avantaj olur

05 Ekim 2019 00:44

romayı yakan adam
Daire Başkanı

Hocam meslekler hakkında bilginiz var mı? Ysk daki zabıt katibi, bilg. işlt., vhki ne iş yapar vs.

by_nct, 3 hafta önce - Alıntıya git

Zabıt katibi çok rahat. Duruşma hızlı yazma gibi bir durum yok, klavye sınavı da bu yüzden yok. Aşk zabıt ama esasen büro memuru. Maaş normal katip maaşı ama Seçimler dışında iş yoğunluğu neredeyse yok ve sohbet edersiniz. Seçimlerde de 1000 lira para yatar ekstra. Zabıt katibi dışındaki unvanlar diğer kurumlarda neyse aynısı. Ve kadrolusunuz tayin çok kolay

Toplam 386 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?