Editörler : Mehmet Balci
«456789101112131415»
08 Ekim 2019 09:42

EricCartman59
Şef

36 yaşındaki biri zabıt katipliğine başvurabilir mi

falcon9, 2 hafta önce - Alıntıya git

Başvurabilirsin. Ama sadece YSK nın açtığı zabıt katibi kadrosuna... Adliyelerin açtığı kadro için 35 yaş şartı ve klavye sınavı var.

08 Ekim 2019 10:06

Cicekbahcem
Aday Memur
Merkez teskilati alimlarinda vhki icin hangi iller oluyor bilen varmi ? Vhki ve katip memurlugu icin maaslar ne kadardir tahminen
08 Ekim 2019 11:12

Müge Karakaya
Aday Memur

şöyle bir kadro dağılımına baktım da püüüüüh bize sıra gelmez sözlü sınava bile

08 Ekim 2019 12:32

romayı yakan adam
Daire Başkanı

Başvurabilirsin. Ama sadece YSK nın açtığı zabıt katibi kadrosuna... Adliyelerin açtığı kadro için 35 yaş şartı ve klavye sınavı var.

EricCartman59, 2 hafta önce - Alıntıya git
Adliye katipliğinde 35 yaş şartı var ama 13/09/2019 tarihinde dava açtık. Emsal kararı gönderdik. Ysk alımını da örnek gösterdik. Öğretmenlikten 40 yaş şartını kaldırdığımız gibi ve araştırma görevlisinden yaş şartını kaldırdığımız gibi bunu da kaldıracağız inşallah
08 Ekim 2019 12:37

romayı yakan adam
Daire Başkanı
Adliye katipliğinde 35 yaş şartı var ama 13/09/2019 tarihinde dava açtık. Emsal kararı gönderdik. Ysk alımını da örnek gösterdik. Öğretmenlikten 40 yaş şartını kaldırdığımız gibi ve araştırma görevlisinden yaş şartını kaldırdığımız gibi bunu da kaldıracağız inşallah
romayı yakan adam, 2 hafta önce - Alıntıya git
İçişleri büro personeli için dava açan biri çıkarsa ( emsal karardan ötürü) onda da ilk duruşmada karar çıkar. . Başka türlü de değişim olmaz. ( Kyk ve işkur büro personeli alımını emsal göstererek açın davayı)
08 Ekim 2019 15:48

Dotacc
Aday Memur
Merhaba arkadaşlar malum mülakat olduğu için torpil döner benim aklımda bir plan var 5 kişilik mülakata tek kişi girse diğerleri girmese sıkıntı olur mu? Puanım 91.45 bölümümde atama yok ilçeme açıldı kadro o yüzden istiyorum
08 Ekim 2019 16:13

Ragnar33
Aday Memur

arkadaşlar bu ilan ve nükleer düzenleme kurumu kadrolu memur alımı yapıyor sorum şu buralara yerleşen kişiler merkezi atamada tercih verebilir mi?

08 Ekim 2019 16:25

by_nct
Memur

arkadaşlar bu ilan ve nükleer düzenleme kurumu kadrolu memur alımı yapıyor sorum şu buralara yerleşen kişiler merkezi atamada tercih verebilir mi?

Ragnar33, 2 hafta önce - Alıntıya git

Verir tabi vermez olur mu hiç. 2018 puanıyla 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI seçimlerine dahi başvurabilirsiniz!!

08 Ekim 2019 16:31

Ragnar33
Aday Memur

Verir tabi vermez olur mu hiç. 2018 puanıyla 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI seçimlerine dahi başvurabilirsiniz!!

by_nct, 2 hafta önce - Alıntıya git

ah ahh bir de böyle sazan gibi atlamasan :) ben tercih vermedim iki kurumada sadece buraya yerleşen kişi merkezide tercih verebilir mi tercih yapıp kazanırsa nolur bunu merak ediyorum.Ayrıca bende daldan dala atlayanlara ayar alıyorum tamam sakin ol şimdi

08 Ekim 2019 16:44

by_nct
Memur

ah ahh bir de böyle sazan gibi atlamasan :) ben tercih vermedim iki kurumada sadece buraya yerleşen kişi merkezide tercih verebilir mi tercih yapıp kazanırsa nolur bunu merak ediyorum.Ayrıca bende daldan dala atlayanlara ayar alıyorum tamam sakin ol şimdi

tmm o zaman aynı takımdayız:)) benim bildiğim açıktan kadrolu memur olanlar merkezide tercih yapabilmeleri istifa edip 6 ay beklemeleri gerekiyor

08 Ekim 2019 16:58

Ragnar33
Aday Memur

tmm o zaman aynı takımdayız:)) benim bildiğim açıktan kadrolu memur olanlar merkezide tercih yapabilmeleri istifa edip 6 ay beklemeleri gerekiyor

inşallah öyledir önümüzden ne kadar çok kişi giderse bizim için o kadar iyi :)

08 Ekim 2019 17:05

sonersonersoner
Memur

azina salik
08 Ekim 2019 17:08

by_nct
Memur

inşallah öyledir önümüzden ne kadar çok kişi giderse bizim için o kadar iyi :)

Keşke öyle olsa ama milletimiz çakal olmuş nükleercilerin çoğu ogm'yi de kazanmış ve bence merkeziden tercih verebilmek için kadrolu nükleer yerine sözleşmeli ogm'ye atlıyorlar oradan da büyük ihtimalle merkezide tercih verip atama kovalayacaklar yani aynı kişiler her ilanda liste başı önümüz de boşalmıyor oradan oraya atladıkları için, dahası bu konuda dahi daha ince hesaplar yapanlar var ysk'ya başvurayım mülakatı geçeyim o arada aralık atamasının vakti gelir oradan da tercih verir sözleşme imzalamadan kaçarım yine birilerinin hakkını yerim diyenler var.

Yani durumumuz içler acısı..

08 Ekim 2019 18:24

miray.ayvazova
Aday Memur
İçişleri büro personeli için dava açan biri çıkarsa ( emsal karardan ötürü) onda da ilk duruşmada karar çıkar. . Başka türlü de değişim olmaz. ( Kyk ve işkur büro personeli alımını emsal göstererek açın davayı)

Arkadaşlar hoca çok önemli bir konuya değinmiş. 35 yasindan sonra sizi bazı memurlukların kabul edip bazısının kabul etmemesi adil değil. Mesela özel sektörde çalışan bir arkadaş hiç istemediği ve kabahat de işlemediği halde 36 yaşında işsiz kalabilir. Ne yapacak o zaman? Bu herkesin başına gelebilir. Emsal teşkil eden davalar açabilirsek herkes kazanır. hak eden kazanmış olur en azından. Bir gün bir şeyler yapmamız gerektiğinde çok geç olabilir.

08 Ekim 2019 18:27

miray.ayvazova
Aday Memur

Arkadaşlar hoca çok önemli bir konuya değinmiş. 35 yasindan sonra sizi bazı memurlukların kabul edip bazısının kabul etmemesi adil değil. Mesela özel sektörde çalışan bir arkadaş hiç istemediği ve kabahat de işlemediği halde 36 yaşında işsiz kalabilir. Ne yapacak o zaman? Bu herkesin başına gelebilir. Emsal teşkil eden davalar açabilirsek herkes kazanır. hak eden kazanmış olur en azından. Bir gün bir şeyler yapmamız gerektiğinde çok geç olabilir.

miray.ayvazova, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bu arada biz bu yaş konusunu cimere yazdık. buradan bir çok arkadaş. mühendis arkadaşlardan falan da yazan oldu. birden bindirdik :) ancak bir sonuç alamadık.

08 Ekim 2019 20:00

romayı yakan adam
Daire Başkanı

miray.ayvazova, 2 hafta önce - Alıntıya git

aynen abicim. en önemli yol iç hukuk yollarını denemek. yargı yoluna başvuru anayasal bir haktır. takdir yetkimiz deyip düzenleme yapmıyorlarsa, talepleri dikkate almıyorlarsa yargı yoluna gitmeniz gerekir. öğretmenlikteki 40 yaş şartı bu şekilde kaldırıldı. malumunuz ünv araştırma görevlisindeki 35 yaş şartı da bu yolla kaldırıldı. yüksek yargı kararı yani içtihat kararı buna emsal teşkil etmektedir. yüksek mahkeme, yönetmelikle düzenleyici bir işlem yapılıp yaş konulamaz dedi. yaş şartı kanunla konulabilir dedi (anayasaya uygun olmak kaydıyla) bu iki emsal karar gösterilerek 13/09/2019'da icra için davayı açtık. içişleri büro personeli için de dediğim yolu deneyebilirsiniz. bunu yaparken yasal dayanak ve gerekçeler ve anayasanın ilgili maddelerini yazmanız gerekir. yani savunmanız çok önemli. bu konuda destek veririz inşallah herkese hayırlı olur. ysk alımı da hayırlı olsun arkadaşlar , yaş şartının olmaması çok güzel. yaş şartı ile kısıtlama olayı olmamalı.

08 Ekim 2019 20:04

karabahtli
Daire Başkanı

evet aynı unvan aynı statü ama bir kurumda yaş şartı var diğer kurumda yok enteresan gerçekten de b grubunda yaş şartı olmamalı. ysk için bakalım kaç kişi başvuracak aday numaralarınızı not etmeyi unutmayın dostlar , herkes için hayırlı olur inşallah

08 Ekim 2019 20:42

hatice güvennn
Memur

Yaş şartı ile ilgili açılan davada kim emek veriyorsa Allah razı olsun 👏👏gerçekten kanayan bir yara, kim bilir kaç kişi bu yaş şartının mağduriyetini yaşadı, kimisi de yaşıyor.Verilen mücadeleye çok teşekkür ediyorum kimin katkısı varsa . Kimisi maddi olanakları olmadığı için,kimisi sonuç alınamaz gibi ümitsizlikle, başvuru yapamamıştır kim bilir. Hocam bu güzel bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim inşallah imkânı olanlar da bu yaş konusunda dava açma haklarını kullanırlar inşallah hocam👍

08 Ekim 2019 20:45

EricCartman59
Şef
Merkez teskilati alimlarinda vhki icin hangi iller oluyor bilen varmi ? Vhki ve katip memurlugu icin maaslar ne kadardir tahminen
Cicekbahcem, 2 hafta önce - Alıntıya git

Merkez Teşkilatı Ankara da. Kızılay tarafında sanırım... Merkez Teşkilatının 2 Km yanındaki adliyedeki ( atıyorum çankaya ilçe sınırlarında olsun ) ilçe seçim kurulu ise Taşra diye geçer. İstanbulda Taşra dır, Karaman da , şebinkarahisar da, ipsalada.... Merkez Teşkilatındaki memurlar v.h.k.i dir, taşra teşkilatındakiler ise zabıt katibidir. Hatta bir ara taşra teşkilatındaki zabıt katiplerinin ünvanlarını v.h.k.i olarak değiştirilmesi ve adliyelerdeki mahkeme ve savcılıklarda çalışmamız önlenmeye çalışılmış, ama başarılı olunmamış...

Taşra teşkilatındakilerın Mayışı 3.550 Tl civarındadır. Genel seçimler, siyasi parti,sendika ve meslek odaları kongreleri ile maaşı ortalama olarak 4.000 TL civarında sayabilirsiniz...

08 Ekim 2019 20:48

EricCartman59
Şef

35 yaş şartı nedeniyle merkezi alımlar hariç hiçbir alıma başvuramadım. taki YSK alıma çıkana kadar... YSK olmasa 90 üstü puanı yakıyordum resmen...Elinize sağlık çok iyi yapmışsınız, teşekkürler...

Toplam 386 mesaj
«456789101112131415»

ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?