Editörler : asaygincihan27
04 Ekim 2019 13:20   

Karar Defterinin Fotokopisini çeken Müdür

Arkadaşlar müdürün okul aile birliği karar defteri fotokopisi çekmeye hakkı var mıdır ya da yaptığı harcama gelir giderleri şeffaf biçimde açıklamayıp gizlemeye bizim müdür hepsini yapıyor birliği de benim sorumluluğuma verdi bence soyup suçu bana atmaya kalkışıyor namazdan sonra gel de evrak işimiz var dedi bir de ben huylanıyorum bu durumdan sizce ne yapmalıyım?

06 Ekim 2019 01:38

E K S E L A N S
Müsteşar

Defter bir şekilde kaybolursa yedeği için yada panoda asmak için yada ilçe istemiştir.

Ama imzaladığınız sayfaların hesaplarını sıkı kontrol edin. Aceleye getirtmeyin. Gelir gider denk olmalı.

Tüm bildiğim bu kadar.

06 Ekim 2019 08:30

RaSKaH
Şube Müdürü
Öğretmenler kurulunda satın alma, muayene ve kabul, okul aile birliği denetleme komisyonları kurulur. Bu komisyonlar harcamaları onaylar ve denetler. Karar defterinde para çekme yetkilisi kime verilmiş? Ayrıca tüm gelir ve giderler tefbise işleniyor mu? Tefbis ile gelir-gider defteri ve okul aile birliği hesabındaki para da tutarlı olmalı.
06 Ekim 2019 16:22

osimosi
Memur

Bu komisyonların kurulmasını ve her şeyin şeffaf olmasını isteyen diğer müdür yardımcısına böyle bir şeyi neden söylediğini sormuş yani her şey kendi elinde olsun istiyor şeffaflıktan ve hesap verebilirlikten pek hoşlanmıyor ben bu durumdan huylanıyorum.

06 Ekim 2019 17:31

RaSKaH
Şube Müdürü

Bu komisyonların kurulmasını ve her şeyin şeffaf olmasını isteyen diğer müdür yardımcısına böyle bir şeyi neden söylediğini sormuş yani her şey kendi elinde olsun istiyor şeffaflıktan ve hesap verebilirlikten pek hoşlanmıyor ben bu durumdan huylanıyorum.

osimosi, 2 hafta önce - Alıntıya git
İlginç. madem görevi size vermiş o zaman karar ve gelir gider defterlerinin sizde olması gerekir. Fatura ve gelir gider girişlerini de sizin yapıyor olmanız lazım. Bu durumda her şeye hakim olmanız lazım.
Toplam 4 mesaj

ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?