Editörler : asaygincihan27
04 Ekim 2019 20:53   

Veliler ingilizce dersinde çocuklarını ingilizce konuşturduğum için şikayet ediyorlar.
Bir dil kursunda İngilizce öğretmeniyim. Çocuklara öğreteceklerimi yazdırıp, kitaptan etkinlikleri yaptırıp, ardından onları konuşturacak etkinlikler diyaloglar yaptırıyorum. Bugün 3-4 veli bir olup idareyi arayıp benim çocuklarını İngilizce konuşturduğumu söyleyip şikayet etmişler. Çocukları ne konuşacaklarını bilmiyormuş, fakat ben ne söylemeleri gerektiğini defterlerine yazdırıyorum. Yarın bu veliler yanıma gelecekler ve ben sinirime hakim olamamaktan korkuyorum. Açıkçası bu gibi durumlarda veliyle nasıl konuşulur bilmiyorum, öğretmenliğe yeni başladım. Sizce veliyle nasıl konuşmalıyım? Onların çocuklarını derste kaldırmamalı mıyım, yoksa kendi yöntemimi sürdürmeli miyim?
06 Ekim 2019 08:30

fhurghan
Şef
kendi yontemin.
06 Ekim 2019 08:32

fhurghan
Şef
velilerin hepsi egitim fakultesi mezunu zaten, ingilizce ogretmeni ingilizce konusur turkce bile konusmaz. Sebebi ise dili daha hizli icsellestirmesi icindir.
06 Ekim 2019 12:14

silivripdr
Şef

nazik bir dille bu işi sizin bildiğinizi ve karışmamaları gerektiğini söyleyin. sonra 10 sene dil eğitimi alıp iki kelime İngilizce bilmeyen gençler yetişiyor. Doğru yoldasınız. yapmanız gereken sadece sinirlerinize hakim olmak. sınıf içine müdahale ettirmeyin. ve çocukları derse kaldırmaya devam edin. sinirlerinize hakim olamadığınız noktada okul idaresi ile görüşmeleri gerektiğini söyleyin. başarılar.

07 Ekim 2019 19:04

etem13
Aday Memur
Kuran kursunda da Türkçe mi öğretiyorlar. Sıkıldım artık ülkenin örümcek kafalı beyinlerinden.
08 Ekim 2019 20:34

darkblues
Aday Memur

Biz öğrenciyken ingilizce dersinde sizin gibi hoca bulunca şükrediyorduk. (Çok da bulamıyorduk) Daha neyin doğru olduğunu bile idrak edemeyen veliler nasıl evlat yetiştirecek anlamadım gitti.

11 Ekim 2019 20:26

hll-122
Şef

Artık canı sıkılan veli şikayet eder oldu

11 Ekim 2019 20:37

skramz
Aday Memur

bugün okuldaki bi hocamız öğretmen miyiz palyaço muyuz belli değil demişti bunu görünce de iyice hak verdim gerçekten sanki öğretmen değiliz de o velilerin çocuk bakıcısıyız gibi bi düşünce oluşmuş artık velilerde. hep çocuklarını hoş tutmamız gerekiyo bence siz yine bildiğiniz yöntemi uygulayın ama o velilerin çocukları kendileri istemedikçe derse katılmak siz katmayın ben olsaydım böyle yapardım

12 Ekim 2019 11:03

yalnizzlink
Daire Başkanı

onlara dersi bu şekilde işlediğinizi söyleyin. şikayet yolunun açık olduğunu bildirip fazla zamanım yok deyip ayrılın

14 Ekim 2019 19:36

skyfall1
Aday Memur

İşle geç. Eğer ki programa göre kazanımlarda speaking de varsa, hiç bir şey diyemezler. Açıp göstermeniz yeterli. Yahu şu velilere bir mesafe koymasını öğrenin. Açık söylüyorum, ne kadar yumuşarsanız o kadar üzerinize gelir. Ben açıkcası çocuğumun sınıfta İngilizce konuşmasını isterdim.

Veli geldi, not mu diyor? Aç ölçeğinle sınavını, anlat geç.

Veli geldi, dersine mi karışıyor? Aç programı. Yönetmelik var de geç.

16 Ekim 2019 11:39

ng93
Kapalı

Bence o zaman velilerin istediğini yapın özel sektör böyle nabza göre şerbet ister.

17 Ekim 2019 09:02

ornetorenk
Memur

Bence o zaman velilerin istediğini yapın özel sektör böyle nabza göre şerbet ister.

ng93, 1 hafta önce - Alıntıya git

Çok haklısınız ancak bu sefer de çocukların İngilizce öğrenemediğinden şikayet ederler. Bu yüzden topu idareye atıp oradan gelecek direktife göre hareket etmek daha uygun olabilir.

Toplam 11 mesaj

ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?