Editörler :
04 Ekim 2019 21:39   


Müdür yardımcılığına atandım istifa edebilir miyim?

Arkadaşlar 3 gündür yeni okulumda müdür yardımcısı olarak başladım ancak işler çok yoğun müdür çok kıl birisi.her gün bir sürü angarya iş yapıyorum. Müdür bende tatil kavramı yok diyor.akşam okuldan çıkışım en erken 18:00 oluyor hafta sonları okula geleceksiniz diyor. ben kimseye şimdiye kadar yıllık izin kullandırtmadım siz de kullanmayacaksınız diyor.

hayatımın hatalarından birini yaptım bir öneriniz var mı . ya da istifa etsem sorun olur mu

04 Ekim 2019 21:48

ecol
Memur
İstifa hakkın var hocam 1 sene yönetici atamaya başvuramazsın o kadar
04 Ekim 2019 22:16

hugo.almeida
Genel Müdür

Mobbing yapıyor diye şikayet edin. Sizi istememiş müdürünüz belli ki.

04 Ekim 2019 22:29

dehneliler
Daire Başkanı

Müdür yerini konumunu bilmiyor ya da bilerek yapıyor. Ne demek izin kullandırtmam ya da keyfe keder ek mesai. Ya ağırlığınızı koyun ya da müdüre seninle çalışmak istemiyorum deyin.

04 Ekim 2019 22:36

ivan.snath
Kapalı

Hocam merhaba öncelikle ne tür okulda sınız ve kaç idareci siniz kalabalık bir okul mu bilmiyorum onu belirtirseniz sevinirim işi gücü değişebilir ancak neredeyse size yalvarmak istiyorum görevinizi bırakmayın ve böyle adamların anlayacağı dil yumuşak dil değildir Hatta Senli Benli konuşup Elinden geleni ardına koyma Bu benim hakkım diyebilirsiniz Eğer sendika üyeliğiniz varsa Sendikanın ile görüşün yoksa kafanıza yatan ama iyi olmadığınız bir sendikadan yardım alabilirsiniz mobing ile ilgili

04 Ekim 2019 22:38

ivan.snath
Kapalı

Sesli klavye ile yazdığım için yazım hataları oldu kusura bakmayın

04 Ekim 2019 22:53

Journeyman_
Memur

hocam okulda 3 mdr yardimcisi var.okul iyi bir semtte.ben gelince samimi olduğu gorevlendirme mudur yardimci gorevden ayrilmak zorunda kaldi.Mudur cevresi cok genis ayni zamanda sendikada etkili.gecen yil bir ogretneni aciga aldirmis sebebini ovrenemedim.adam belali biraz.bu adamla yapamam asla.kafayi yemek uzereyim

04 Ekim 2019 22:56

Journeyman_
Memur

mudurle zitlasmayi dusunuyorum ama surecte zararli cikmak da istemiyorum

04 Ekim 2019 23:30

fiatpalio1983
Şube Müdürü

Şimdi böyle adamları görünce iş cinayetlerinin neden olduğunu iyi anlıyorum.Böyle adamları çekip vurmak lazım.Sendikana da çevrene de başlıyacağım senin diyerek.Böyle adamlara belalısı denk gelmiyor valla.Adamına denk gelse hoplatırlar bunları.Eceline susamış böyle adamlar inşaallah bir an önce rabbine kavuşurlar.

05 Ekim 2019 00:08

dadayu
Şef
Saat beşte çıkarım, hiçbir şey yapamazsın, zorlaşırsan seni hem savcılığa hem bakanlığa şikayet ederim, de. hatta hemen dilekçe yaz, cimer'den yaz. buraya yazdıklarını oraya da yaz. ilden müfettiş gelir. mobbing'den dolayı sana hem adli şikayet hem de tazminat davası açarım, de. o korksun. işini yap, korkma. sendikayı da bilgilendir, gelip konuşsunlar. ilçe milli eğitim müdürüne şifahen şikayet et. il müdürüne de.
05 Ekim 2019 09:52

ahmet123.
Aday Memur

Adamın amacı seni Yıldırım senden önce görevlendirme çalışan sere. sizi geri getirmek. Ben olsam bırakmam. Haftasonu seni okula getirecek yetkisi yok. Mesai bitince çık git. İşleri yeni öğrenen biri olarak sindire sindire yavaşça yap. Ki o da anlasın.

05 Ekim 2019 14:42

Journeyman_
Memur

arkadaslar pazartesi mudurle konusacam.herseyi acikca.istifami masaya koyacam.okul guvenlik sirketi ile anlasmis okula kus girse beni ariyorlar gece gunduz fark etmiyor.dun gece aradilar gidip baktim bisey yok simdi tekrar aradilar alarm caliyor diye .ne haliniz varsa gorun dedim.

05 Ekim 2019 17:43

rıfkı35
Aday Memur

Mobbing nedir işte cevabı

05 Ekim 2019 18:59

sessiz -bayan
Şube Müdürü

Hocam oncelikle durumunuza cok uzuldum.Bende bir sene once mobinge ugradim.Ancak restimi cektim.Simdi Mudurluge basvuracagim.Cok savastim olmadi.Hatta gecen bir hocayi gordum.Erzurumlu.Oda bir liseye atanmis yonetici olarak.Ordaki mudurle cok cok savasmis.Sonunda restini cekmis

05 Ekim 2019 21:47

Journeyman_
Memur

hocam ben de resti cekecem inceldiği yerden kopsun.butun beklentilerim bosa cikti

05 Ekim 2019 21:58

sessiz -bayan
Şube Müdürü

Gecen arkadaslar konusuyordu.Rest ceken o arkadasi bir Erzurum takdir ediyormus.Birtakdi

05 Ekim 2019 22:00

Antin-Kuntin
Memur

Hocam, aç yönetmelik oku, 657 yi oku. Görev ve sorumlulukların, hakların belli... Yasalar seni korur. Hemen pes etme, savaş. Meydanı bırakma böylelerine. Sen pes eder gidersen, bu düzen böyle devam eder gider. #direnhoca

05 Ekim 2019 22:04

sessiz -bayan
Şube Müdürü

Tabii katiliyorum.Yani savasabiyorsan savas.Ancak baktin bu is yurumuyor huzurun icin.

05 Ekim 2019 23:15

hugo.almeida
Genel Müdür

hocam ben de resti cekecem inceldiği yerden kopsun.butun beklentilerim bosa cikti


Journeyman_, 9 ay önce - Alıntıya git

Hocam iyice düşün buradan gaza gelme. Her insanın durumu aynı değildir. Kimisi uyarı alacağı soruşturmada günlerce uyuyamaz kimisi meslekten atılsa bile nasıl olsa dönerim diye sallamaz. Seni en iyi sen bilirsin. Kaldıramayacağın yükün altına girme. Bunu her iki seçeneğin için de söylüyorum. Baskılara göğüs gerer savaşırım bu yükü kaldırırım bana bunların yapılmasını kaldıramam diyorsan savaş. Ama yok sineye çekerim ama o kadar baskıyı kaldıramam diyorsan savaşma. Kimisi huzur ister kimisi başka bir şey. Ona göre karar ver. Sen istifa etme. Aklını kullan. Alarm çaldı git bak. Bir şey yok mu? Aç Bi camı çağır polisi, tut tutanağını. sonra müdüre haber ver eşşek gibi gelecek. Biri girmiş buradan de. Güvenlikçilere yarın hakkınızda tutanak tutacağım de. Ama yine söylüyorum iyi düşün.

06 Ekim 2019 09:32

rıfkı35
Aday Memur

Sakın ol gaza gelme hocam.Suhulette ısrar et

06 Ekim 2019 11:45

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı

Herkes müdüre kızmış da şimdi eğri oturup doğru konuşalım. (Mobing uygulayan idarecileri asla savunmuyorum.) Diyelim siz bir okulda müdürsünüz. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadele ediyor, özel yaşantınızdan dahi feragat ediyor, bazen hafta sonları bile okula gidip çalışıp çabalıyorsunuz. Okulunuzda mükemmel olmasa da bir sistem oturtmuşsunuz. Öğretmenlerinizden size yardım edenler olduğu gibi etmeyenler de var. Şimdi okulunuza yeni bir müdür yardımcısı görevlendiriliyor. Bu arkadaş (başlığı açan arkadaşı üzerine alınmasın) müdür yardımcılığı görevini sadece okula gelip e-okula devamsızlık girmek, dönem başlarında da ders programı yapmaktan ibaret görüyor. Müdürün bir şekilde oturttuğu sisteme katkı sağlamak bir yana dursun görevini ihmal ediyor, okulun bazı hedeflere ulaşması için hiçbir öneri getirmiyor, mücadelesi sıfır. Siz yukarıdaki müdür olun, kendinizi o müdürün yerine koyun ve düşünün. Ben kimsenin tarafında değilim. Başlık içeriğinde müdür eleştirildiği için müdürü merkeze alıp yazdım. Arkadaşlar, biraz da iğneyi başkasına çuvaldızı kendimize batırmamız gerekmiyor mu? Diğer yandan kimse kimseyi benim sisteme uymuyor diye baskılamak zorunda değil. Önce sözlü uyarırsın, sonra yazılı uyarırsın. İşler düzelmediyse üst makama yazarsın.

Sonuç olarak bizler insanız, mükemmel değiliz. Hepimizin yanlışı olabilir. Önemli olan sorunları kişiselleştirmeden çözebilmek. Anahtar kelimeler: Hoşgörü, empati.

Selamlar.

Toplam 117 mesaj
 
ANKET
Çoklu baro kanun teklifi hakkında ne düşünüyorsunuz?