Editörler :
06 Ekim 2019 16:40   

Mühendis olacaklara bir tavsiyem var

olmayın...

.

.

.

.

gerçekten olmayın çünkü çevremde ne kadar mühendis arkadaşım varsa asgari ücret ya da 1 tık yukarsına işe başladı ve çoğu da o işi bile bulamadı boşta şu an kimisi kpss çalışıyor kimisi alakasız işler yapıyor.

ülkede 50 yıl yetecek mühendis var fakülteler hiç mezun vermese bile bakın hiç mezun verilmese bile diyorum. Ve artarak vereceklerini düşünerek koşarak uzaklaşın mühendisliklerden. Dost acı söyler dinleyin beni

07 Ekim 2019 08:53

barisbey84
Aday Memur

Arkadaslar ulke isci ulkesi, yapilan her zam her iyilestirme asgari ucretliye gore yapiliyor. Muhendis ihtiyaci yok zaten bizim halkimiz hep muhendis

09 Ekim 2019 14:44

muh77
Aday Memur

Şu saatten sonra mühendislik okuyup ta beklentisi olan insanlar kesinlikle Avrupa için hayal kuruyordur. Bilmeyenlerde vardır galiba ama bilemiyorum Mesela makine mühendisi olacaksın her türlü yalana dolana rağmen 2500 tl ücretle başlayacaksın mesleğe ileride güya tecrübeye dayalı bir maaş artışı olacakmış gibi palavralar işin bittiğinde de şutlayacaklar gibi yalanlar? bekçi 5000 TL ücret alacak Mühendis 2000-3000 ne iş bulamayacak. tüh yazıklar olsun Türkiye'de ODTÜ bile olsa okutmayın okumayın. Zaten internette yayımlanan iş ilanlarının yarısından fazlası sırf işsizlik yok bakın iş var insanların başvurması şeklinde uyduruk ve zengin patron çocuklarının egosunu tatmin etmek için yapılmış ilanlardır.

09 Ekim 2019 18:05

bekçisüluman
Aday Memur

Şu saatten sonra mühendislik okuyup ta beklentisi olan insanlar kesinlikle Avrupa için hayal kuruyordur. Bilmeyenlerde vardır galiba ama bilemiyorum Mesela makine mühendisi olacaksın her türlü yalana dolana rağmen 2500 tl ücretle başlayacaksın mesleğe ileride güya tecrübeye dayalı bir maaş artışı olacakmış gibi palavralar işin bittiğinde de şutlayacaklar gibi yalanlar? bekçi 5000 TL ücret alacak Mühendis 2000-3000 ne iş bulamayacak. tüh yazıklar olsun Türkiye'de ODTÜ bile olsa okutmayın okumayın. Zaten internette yayımlanan iş ilanlarının yarısından fazlası sırf işsizlik yok bakın iş var insanların başvurması şeklinde uyduruk ve zengin patron çocuklarının egosunu tatmin etmek için yapılmış ilanlardır.

muh77, 2 ay önce - Alıntıya git

5000 değil 4500 TL bekçi maaşı :D

13 Kasım 2019 20:29

A.C.D.C
Şube Müdürü

:)))) Başlığı açmadan tahmin etmiştim olmayın yazılacağını.

E öyle. sanayisi olmayan ülkede mühendislik çok kısıtlı alanlarda işe yarıyor tabii.

14 Kasım 2019 11:20

çılgıninşaatçı
Şef

5000 değil 4500 TL bekçi maaşı :D

bekçisüluman, 2 ay önce - Alıntıya git

oooooooooo 4500 mü :))) nasıl geçinilecek onla , 5000 olsa iyiydi....

14 Kasım 2019 11:22

çılgıninşaatçı
Şef

bekçilerin bu ülkede bana 4500 tl almak için ne yaptılar ne yapıyorlar birisi açıklasın. Sırf siyasi sebeplerden millet olmuş iş sahibi ,hükümet yanlısı olmayan bile gidip bekçi olunca kimseye laf ettirmiyor. Lanet olsun akşamları oturup bir yerlerde pubg oynayan mı dersin oturup çay içenler mi dersin iki volta atıp köşede sızan mı dersin......

05 Aralık 2019 16:25

zehrayenideniz
Aday Memur
olmayın.
Toplam 7 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?