Editörler : Lanet

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
08 Ekim 2019 09:51

ek ödeme derken neyi kastediyırsunuz kimi var diyo kimi yok diyo

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
08 Ekim 2019 09:52

dünde bi arkadaşvüniversitede çalışıyormuş ek ödeme var diyor

gardereli
Şef
08 Ekim 2019 10:27

Bizim çalıştığımız üniversitede servis var. Demekki her üniversitede olmuyor. Yemek olayına gelince yine bizim üniden örnek verecek olursam, bizde yemekhane var, öğrenciler 2,25 TL Memurlar 4,25 TL ye yemek yiyebiliyorlar, hem öğlen çıkıyor hemde akşama doğru. Dediğiniz gibi ek ödeme yok, çalışma şartları da diğer kurumlara göre daha hafif.

halklailişkilerci, 5 yıl önce

Trt'den üniversiteye geçtim.Rahatlık anlamında üniversiteler iyidir,kılık kıyafet ortamı bizde sıkıntı çıkartmıyorlar.Çalıştığınız birime göre değişmekle birlikte iş yoğunluğu azdır.Ek ödeme,servis yok.İmkanınız varsa üniversiteye gelmeyin tabiki maaş sizin için en önemli unsursa.

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
08 Ekim 2019 11:00

sizin hiç bi şeyden anladığınız yok maaş a aylık ekstra verilen ek ödeme var onu anlatıyorum

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
08 Ekim 2019 11:02

ben aylık ek ödemw diyorum biri diyo var biri diyo yok biri diyo tazminat daha ne aldığınızı bilmiyo

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
08 Ekim 2019 11:03

halklailişkilerci sen ne iş yapıyon aylık gelirin ne

Zey006
Memur
08 Ekim 2019 11:15

Ek ödemeden kasıt döner sermaye falan ama arkadaşın söylemek istediği farklı. Sözleşmede yazan brüt ücretin üstüne ödenen bir miktarı soruyor çünkü sözleşmede yazan rakam düşük görünüyor

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
08 Ekim 2019 11:24

helal ya beni anlayan biri çıktı brüt 2917 bende bu ücretin üstüne ek ödeme alıp almicamı soruyorum

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
08 Ekim 2019 11:25

yani uzun lafın kısası ünide çalışan sözleşmeli personel brüt maaşın üzerine ek ödeme alır mı bilen

08 Ekim 2019 23:44

Kadrom Yapım ve Yayın Elemanı .8/3 üm normal memurdan yaklaşık 1000-1200 arası fazla alıyorum.Khk ile geldiğim için Trtdeki kadrom ile geldim.Bizde ekgösterge tutarına göre yemek ücreti ödüyorsun benim ekgöstergem 850 günlük yemek ücreti 5.60 Tl.

09 Ekim 2019 13:16

iş bulmuşlar yok artısı eksisi saçmalık

gardereli
Şef
09 Ekim 2019 13:32

SİZ Bİ YERDE ÇALIŞIYORMUSUNUZ?

magduradaletci, 5 yıl önce

iş bulmuşlar yok artısı eksisi saçmalık

Zey006
Memur
09 Ekim 2019 14:40

Özelden yazamıyorum üni 4/b büro memuru maaşını soracaktım
gardereli, 5 yıl önce

SİZ Bİ YERDE ÇALIŞIYORMUSUNUZ?

gardereli
Şef
09 Ekim 2019 14:51

Bekarsanız ve BES yoksa şuan alacağınız maaş 3600-3700 TL arası

Zey006, 5 yıl önce
Özelden yazamıyorum üni 4/b büro memuru maaşını soracaktım

Zey006
Memur
09 Ekim 2019 16:28

Teşekkür ederim
gardereli, 5 yıl önce

Bekarsanız ve BES yoksa şuan alacağınız maaş 3600-3700 TL arası

timurland
Kapalı
14 Ekim 2019 16:54

Birimine göre değişiyor. Her birimin kendine göre olumlu olumsuz tarafları var. İdari birimler yoğundur ama en azından akademisyen ve öğrencilerle uğraşmazsın. Akademik birimlerde ise iş yoğunluğu nispeten azdır fakat bu sefer de akademisyenlerin istekleri ve öğrencilerin sorunlarıyla uğraşıp durursun.

gardereli
Şef
15 Ekim 2019 13:12

çok doğru tespit üstadım, aynen katılıyorum

timurland, 5 yıl önce

Birimine göre değişiyor. Her birimin kendine göre olumlu olumsuz tarafları var. İdari birimler yoğundur ama en azından akademisyen ve öğrencilerle uğraşmazsın. Akademik birimlerde ise iş yoğunluğu nispeten azdır fakat bu sefer de akademisyenlerin istekleri ve öğrencilerin sorunlarıyla uğraşıp durursun.

golgexp
Memur
16 Ekim 2019 20:46

1- Siz lisans mezunu 18 yıllık memursunuz 1 yıllık araştırma görevlisi sizden 1,5 kattan daha fazla maaş alır.

2- Yarı yaşınızdaki araştırma görevlisi havalara girip size amirlik taslar.

3- Sizin memuriyete başladığınız günle aynı gün göreve başlayan araştırma görevlisi maça 2-0 önde başlar. (Sizinde lisans, yüksek lisans yapmanız önemli değil sonuçta idari memursunuz. Sadece maaş farkı daha azdır.)

4- Liyakata bakılmaz. En önemli kural yandaş olmak yada öyle görünmeyi başarmak. Birde düzgün yalakalık yapacaksınız. Öyle yanlış bir şey görseniz bile söylemeyeceksiniz, sivrilmeyeceksiniz. Gerekirse o yanlışı bile bile kabul edip ortak olacaksınız.

gardereli
Şef
17 Ekim 2019 10:54

söylenecek herşeyi kısaca özetlemişsiniz. aynen katılıyorum.

golgexp, 5 yıl önce

1- Siz lisans mezunu 18 yıllık memursunuz 1 yıllık araştırma görevlisi sizden 1,5 kattan daha fazla maaş alır.

2- Yarı yaşınızdaki araştırma görevlisi havalara girip size amirlik taslar.

3- Sizin memuriyete başladığınız günle aynı gün göreve başlayan araştırma görevlisi maça 2-0 önde başlar. (Sizinde lisans, yüksek lisans yapmanız önemli değil sonuçta idari memursunuz. Sadece maaş farkı daha azdır.)

4- Liyakata bakılmaz. En önemli kural yandaş olmak yada öyle görünmeyi başarmak. Birde düzgün yalakalık yapacaksınız. Öyle yanlış bir şey görseniz bile söylemeyeceksiniz, sivrilmeyeceksiniz. Gerekirse o yanlışı bile bile kabul edip ortak olacaksınız.

ng93
Kapalı
17 Ekim 2019 11:09

Bence çok da avantajlı değil. Çalışan arkadaşlar var iş yoğunluğu çok ve genelde çakılı kadro gitmeye kalksan gidemiyorsun. Tek iyi tarafı genç bir enerji ile çalışıyorsun hep :)

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi