Editörler :
08 Ekim 2019 16:21   

Kilo Vermenin 3 basit Yolu

Undan,şekerden ve gece yemeklerinden uzak durun

Un:Ekmek,simit,poğaça,makarna,börek vs

Şeker:Bal,reçel,pekmez,çikolata,bisküvi vs

Gece yemekleri:Yatmadan 4 saat önce yeme işini bırakmanız gerekiyor

09 Ekim 2019 17:48

Zeynep Yeşil
Aday Memur

1. Uykunuzu iyi almalısınız çünkü uykusuzluk hem zihni hem de bedeni yoruyor ve enerjiyi düşürüyor. Enerjiye ihtiyaç duyan beden daha çok yemeye teşvik ediyor.

2. Diyet yapmak yerine alışkanlıkları değiştirmekte fayda var. Kendinizi diyetle bir anda sıkı rejime sokarak acı çekmek ve mutsuz olmak yerine (hele ki benim gibi yemek yemeyi, özellikle tatlı tüketmeyi aşırı seviyorsanız) yavaş yavaş rutinlerinizi değiştirebilirsiniz. Mesela sütlü çükolata yerine bittere alıştırabilirsiniz kendinizi, günde 8 bardak şekerli çay içiyorsanız şekersiz içmeye başlayabilirsiniz vs.

3. Kilo aldım deyip kendinizi salmak yerine bakımlı olmaya devam edebilirsiniz. Aynada gördüğünüz ruhunuzun yansımasıdır ve genellikle mutluyken insanlar aşırı yemeye ihiyaç duymaz ve stres altında boğulmaz.

19 Ekim 2019 19:47

akar8114
Başbakan Müsteşarı
kilo vermeye karar verdiyseniz önceliğiniz profesyonel bir yardım almak olsun. Mümkün mertebe verilen programa uyun, bir taneden bir kereden bişey olmaz demeyin kesinlikle olur ve emekleriniz boşa gider ve bu süreçteki direnciniz kırılır. Su çok önemli ve kesinlikle diyetisyeninizin belirttiği miktar ve zamanlarda suyu için. Diyetisyeninizin dediklerini yapar ve yaşantınızı daha düzenli ve programlı hale getirirseniz başarmamanın nedeni yok. Başarılı olmak için önce inanmak, sonra destek almak ve disiplinli bir şekilde uygulamak gerekir. Diyetisyeninizin tavsiyesi ile spor yapmayı ihmal etmeyin. Hiçbir zaman geç değildir ve denemeden bilemezsiniz. Umudunuzu asla yitirmeyin
20 Ekim 2019 16:19

beberuhim
Aday Memur

boğazınızı tutup şeker ve unlu mamülleri kesmeniz yeterli bir de bol su içip spor yaparsanız harika

21 Ekim 2019 06:34

tolgaalter
Aday Memur

yazıyı okudum. özellikle canlı gıdalarla ilgili bilgi beni çok etkiledi. dün akşam kavrulmamış kabak çekirdeği aldım. siteyi önerdim. teşekkürler

27 Ekim 2019 13:18

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

Unlu gıdalardan, şekerden, tuzdan mümkün olduğu kadar uzak durulduğunda, bol yürüyüş yapıldığında, akşam saat 18.00'dan sonra yemek yeme sonlandırıldığında, paketlenmiş gıdalardan uzak durulduğunda kilo alınmaz. Yürüyüşe önem verip arttırırsanız kilo verirsiniz.

28 Ekim 2019 14:39

owen055
Aday Memur
kilo vermeye karar verdiyseniz önceliğiniz profesyonel bir yardım almak olsun. Mümkün mertebe verilen programa uyun, bir taneden bir kereden bişey olmaz demeyin kesinlikle olur ve emekleriniz boşa gider ve bu süreçteki direnciniz kırılır. Su çok önemli ve kesinlikle diyetisyeninizin belirttiği miktar ve zamanlarda suyu için. Diyetisyeninizin dediklerini yapar ve yaşantınızı daha düzenli ve programlı hale getirirseniz başarmamanın nedeni yok. Başarılı olmak için önce inanmak, sonra destek almak ve disiplinli bir şekilde uygulamak gerekir. Diyetisyeninizin tavsiyesi ile spor yapmayı ihmal etmeyin. Hiçbir zaman geç değildir ve denemeden bilemezsiniz. Umudunuzu asla yitirmeyin
akar8114, 9 ay önce - Alıntıya git
Bir de diyetisyene para mı verelim?
29 Ekim 2019 14:31

tolgaalter
Aday Memur
owen055, 9 ay önce - Alıntıya git

alternatifsifa sayfasındaki "Nasıl Kilo Verilir? yazısını tek geçerim. Hem maddi yazmış hem demanevi, ruhsal.

31 Ekim 2019 12:13

Yusuf hoş

En basit yolu 💯 %100 garantili, aşık olun

31 Ekim 2019 20:24

akar8114
Başbakan Müsteşarı
owen055, 9 ay önce - Alıntıya git
yeterli bilgi ve iradeye sahipseniz tabikiiii gerek yok. Kolay ve basit olsaydı toplumda herkes sağlıklı ve fit olurdu di mi.
02 Kasım 2019 21:57

kars2015
Genel Müdür
Akşam 18:00 den sonra yemek yememe olayı falan kulaktan duyma harekeyler arkadaşlar kalori hesabı yapucaksın saat kaçta yersen ye kilo yapmaz
03 Kasım 2019 02:53

Esracevikk
Aday Memur
30 kilo verdim şükür :)
03 Kasım 2019 12:03

tolgaalter
Aday Memur

alternatifsifa sayfasındaki Nasıl Kilo Verilir? yazısını kime tavsiye ettiysem herkes memnun

03 Kasım 2019 14:17

maraton27
Aday Memur
Gaziantep de kilo vermek çok zor
03 Kasım 2019 18:12

owen055
Aday Memur
yeterli bilgi ve iradeye sahipseniz tabikiiii gerek yok. Kolay ve basit olsaydı toplumda herkes sağlıklı ve fit olurdu di mi.
akar8114, 8 ay önce - Alıntıya git
2 ayda 6 kilo verdim. Sadece ekmeği azalttım ve günlük 7500 adım yürüdüm. Spor yok, tatlı,makarna ve pilav dahil her şeyi yedim.İradesini sahip olabilen diyetisyensiz de yapar bu işi
03 Kasım 2019 22:49

akar8114
Başbakan Müsteşarı
2 ayda 6 kilo verdim. Sadece ekmeği azalttım ve günlük 7500 adım yürüdüm. Spor yok, tatlı,makarna ve pilav dahil her şeyi yedim.İradesini sahip olabilen diyetisyensiz de yapar bu işi
owen055, 8 ay önce - Alıntıya git
Senin adına sevindim, küçük kilolar bir şekilde verilir zaten buradaki sorun verilmesi gereken kilolar çoğaldıkça başlıyor malesef, kilo vermenin sağlıklı olması için belli bir bilgi gerekir. Kilo verelim derken başımıza farklı sağlık sorunları çıkarmayalım. Bir ilaç herkeste aynı sonucu vermeyeceği gibi kilo verme sürecinde de kişilere göre farklı yöntemler uygulanması gereklidir. Öncelikle kişinin kilolu olmasının nedeni belirlenmeli ve ona göre gerekiyorsa önce tedavi uygulanmalı daha sonrasında kişiye göre program uygulanmalı. Ne yapıyorsak Sağlığımız için yapmalıyız.
04 Kasım 2019 14:47

tolgaalter
Aday Memur

alternatifsifa sayfasındaki Nasıl Kilo Verilir? yazısını kime tavsiye ettiysem herkes memnun

tolgaalter, 8 ay önce - Alıntıya git

Bende ekmeği bıraktım. 20 gün oldu. iyi çiğnemek en önemlsi buymuş. çünkü sindirim ağızda başlıyor. karışık yememek çok önemli. link atmak yasak olmasa linkini atardım. google'a bitişik alternatifsifa yazın ş ile değil s ile. ilk açılan sayfada nasıl kilo verilir? yazısı var. gerçekten yazar güzel yazmış. yapan yüzde 100 zayıflar. tabiki de Allah'ın izniyle

23 Kasım 2019 09:59

tolgaalter
Aday Memur

Bende ekmeği bıraktım. 20 gün oldu. iyi çiğnemek en önemlsi buymuş. çünkü sindirim ağızda başlıyor. karışık yememek çok önemli. link atmak yasak olmasa linkini atardım. google'a bitişik alternatifsifa yazın ş ile değil s ile. ilk açılan sayfada nasıl kilo verilir? yazısı var. gerçekten yazar güzel yazmış. yapan yüzde 100 zayıflar. tabiki de Allah'ın izniyle

tolgaalter, 8 ay önce - Alıntıya git

alternatifsifa sayfasınkaki nasıl kilo verilir? yazısı çok yeni olmasına rağmen popüler yazı olmuş.

27 Kasım 2019 16:37

sorgulamak
Aday Memur
Akşam 18:00 den sonra yemek yememe olayı falan kulaktan duyma harekeyler arkadaşlar kalori hesabı yapucaksın saat kaçta yersen ye kilo yapmaz
kars2015, 8 ay önce - Alıntıya git

sen devam et gece yemeklerine

27 Kasım 2019 17:32

kars2015
Genel Müdür

sen devam et gece yemeklerine

sorgulamak, 8 ay önce - Alıntıya git
Ediyorum zatenbasit bi matematik bu ister gece alırım ister gündüz kalorimi
28 Kasım 2019 09:34

sorgulamak
Aday Memur
Ediyorum zatenbasit bi matematik bu ister gece alırım ister gündüz kalorimi
kars2015, 8 ay önce - Alıntıya git

sadece kilo olayı değil ki,gece yemeğinin vücuda ne gibi zararları olduğunu araştır bence

Toplam 25 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;