Editörler :
07 Aralık 2019 16:32

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Kilolu insanların şikayet ettiği ;

"-Bana su bile yarıyor.."

Cümlesindeki SU..

SUpangle

TiramiSU

SUfle

Cevizli SUcuk

SU böreği..

11 Aralık 2019 13:14

Tas.Tamam

Ekmek ve şekeri kesmek bile kilo alımını durduruyor

11 Aralık 2019 19:44

tolgaalter
Aday Memur

Yukarıda sayılanların aksine alternatif şifa sayfası bugün aykırı bir yazı kaleme alacak. Neden kilo alınır? Kilo almanın sebebi KORKULARDIR. Kişinin kendini savunabilmek dış tesir ve etkilerden koruyabilmek için deri ile kas arasına surlar, yağlar biriktirmektir. Kişi bu koruma duvarlarını biriktirebilmek için çok yemek yiyebilir, dengesiz yiyebilir veya doğru beslenmenin dışına çıkıp kendine zarar verebilir. Bana şöyle bir serzenişte bulunuyorlar: az yiyorum, yürüyüş yapıyorum, dikkat ediyorum fakat kilo veremiyorum. Fakaaat burada korku ve sığınma ihtiyacı giderilmeden yapılanlar çok fazla işe yaramaz. Kişi belli bir zaman kilo verebilir sonra tekrardan kilo alır. Evet blog yazarı haklı diyenleri duyuyorum. Bu en önemli husus çözülürse ikinci adıma geçebiliriz. Hani o herkesin az ye, hareket et dediği adım.

Kilo için senelerce uğraştım. En sonunda Aidin SALİHinde gerçek tıp kitabından bölümler olan bu sayfada şifa buldum.

kaynak: alternatifsifa.c

22 Ocak 2020 15:52

sorgulamak
Aday Memur

sadece gece yemeklerini bile keserek belli oranda kilo verebilirsiniz

12 Mayıs 2020 09:07

sorgulamak
Aday Memur

Ramazan ayında şekere dikkat etmeliyiz

12 Ekim 2020 10:31

enngineer87
Aday Memur

aşırıya kaçmadan nefsi körleyerek yani 2 yerine 1 yemek ve belli saatlerden sonra abur cubur tüketmemek benim düşüncem..

14 Ekim 2020 01:08

06EngineerMSB
Aday Memur

Spordan 45dk önce şekersiz/az şekerli kahve (türk kahvesi, filtre kahve vs).Türk kahvesi spor srasında yağların yakılmasını kolaylaştırır..15 dk yürüme+15 dk KOŞMA+15 dk yürüme + 20 dk germe , esneme veya plates vs şeklinde bir kombinasyon uygulayabilirsiniz.

Spor yaptıkça vucut daha iyi çalışmaya başlayacak. birikmiş yağlar erimeye başlar. Günlük aktiviteler yaparken yorgunluk hissetmeyeceksiniz.ayrıca daha rahat hareket edersiniz. Bakkala 1 kere gitmek sizi yoruyorsa günde 4 sefer bile gitmeye başlarsınız.

Yakınınızda Koşu pisti vs yoksa kumsal /asfalt / toprak / arazi koşu ayakkabıları ile de rahatça koşabilirsiniz.

16 Ekim 2020 19:07

06EngineerMSB
Aday Memur

Spordan 45dk önce şekersiz/az şekerli kahve (türk kahvesi, filtre kahve vs).Türk kahvesi spor srasında yağların yakılmasını kolaylaştırır..15 dk yürüme+15 dk KOŞMA+15 dk yürüme + 20 dk germe , esneme veya plates vs şeklinde bir kombinasyon uygulayabilirsiniz.

Spor yaptıkça vucut daha iyi çalışmaya başlayacak. birikmiş yağlar erimeye başlar. Günlük aktiviteler yaparken yorgunluk hissetmeyeceksiniz.ayrıca daha rahat hareket edersiniz. Bakkala 1 kere gitmek sizi yoruyorsa günde 4 sefer bile gitmeye başlarsınız.

Yakınınızda Koşu pisti vs yoksa kumsal /asfalt / toprak / arazi koşu ayakkabıları ile de rahatça koşabilirsiniz.

06EngineerMSB, 1 hafta önce - Alıntıya git

Bugün spor koçu ile görüştüm..

1-Koşu veya hızlı tempo yürüyüşe çıkmadan 45 dk önce Türk Kahvesine bir tutam TARÇIN atılırsa yağ eritme özelliği olur..

2- Ayrıca kavrulmuş leblebi ile bol bol su içilirse kilo vermek rahatlaşır

3- Yağ bulunan bölgelere masaj yapmak.yağların eritilmesini kolaylaştırır..(Varsa MASÖR faydalı olur..)

21 Ekim 2020 13:46

airman-06
Aday Memur

Kilo vermenin en kolay yolu.Yediğini yarıya indir hareketi 2 katına çıkar :)

Toplam 29 mesaj