Editörler : Mehmet Balci
08 Ekim 2019 22:16   

Renk Körlüğü Engeli Kaldırılsın
Elinizi vicdanınza koyun ve ana gündem maddesinin bir haksızlığın ortadan kaldırılması gerektiğine olanak verin. Kan ağlıyoruz. Mağduruz. Neymiş o ? "Parsiyel veya Total diskromatopsi (renk körlüğü) bulunmayacaktır." işte bu cümle. EGM Sağlık Şartları Yönetmeliği.. Yıllardır bu topraklarda hayalini kurduğumuz, gayret ettiğimiz umudumuzu yitirmek istemediğimiz canımızı her sene yakan bu cümle. Çok haksızca çok. Yazık. 2019 yılındayız başka tabirle uzay çağında. Doğuştan gelen ve tedavisi olmayan ancak hayat standardını düşürmeyen bu konuda kendini eksik hissedenler için gelişen teknoloji ile şifaen çözümler olmasına rağmen nedir bu reva? Anlatamam yaşaman lazım deme lüksümüz yok. Empati kurun. Siz de bir renk körü olabilirdiniz. Özellikle güvenlik teşkilatımızın değerli mensuplarından bu konuda daha fazla destek görmek isteriz. Engelin kaldırılması dileğimle.. Yaşamak sanat, birlikte yaşamak büyük sanattır. "Büyük işler, önemli atılımlar; ancak birlikte çalışma ile elde edebiliriz." (Mustafa Kemal Atatürk) #renkkörlüğüengeldeğildir
09 Ekim 2019 01:16

Meh.foz
Aday Memur
kardesim gercekten cok haklisin uzay caginda renk körlüğü sacmaligi nedir ya mesela ben gorsel sanatlarla uğraşıyorum ve bu saçmalık karsima cikana kadar renk koru olduğumu bilmiyordum hayatimin hicbir yerinde de eksikligini hissetmedim.
09 Ekim 2019 01:25

Meh.foz
Aday Memur
eksi puan verenler sizin vicdaniniz yok mu ??
10 Ekim 2019 22:44

Kadir Kardeşler
Aday Memur
eksi puan verenler sizin vicdaniniz yok mu ??
Meh.foz, 2 hafta önce - Alıntıya git
Tabiri yani türkçe telaffuzu dahil doğru olmayan renk körlüğü ile ilgili halkın bilinçlendirilmesi gerekiyor. Öncelikle milletimizin bir konuya vakıf olmayı sonra vakıf olduğu konu hakkında malumat ifade etmesi gerektiği öğretilmeli. Hak ihlali var açıkça hak. Hak yemeye üstümüze yok..
Toplam 3 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?