Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Ekim 2019 14:30

Okul İdarecilerinin Dyk Durumu

Selamlar,

Okul idarecilerinin hafta içi mesai saatleri içerisinde dyk açması için bakanlığın görüş yazı var değil mi?Bu konuda uygulama yapıp derslere giren arkadaşlar var mı?Bazı yerlerde hala müdürler okul idarecilerinin haftaiçi 17.00'dan önce dyk açamayacığını düşünüyor.İlgili yazıyı aradım ama bulamadım henüz.

09 Ekim 2019 14:36

Sayın Hocam

Eğer okulunda o dersi verecek branş öğretmeni yoksa veya onlar ders saatini doldurmuşsa siz dışardan öğretmen istemeyip verebilirsiniz. Tıpkı idarecilerin 6 saat maaş karşılığı 6 saat ücret karşılığında olduğu gibi.

Eğer okulunuzda yeterince branş öğretmeni varsa onlara kurs vermeyip kendinizin kurs açması hiç etik de değil doğru da değil.

Türkçe59
Memur
09 Ekim 2019 15:56

Evet hocam.Kurs verecek öğretmen olmadığı için ben gireceğim.Benim sormak istediğim saat 17'den önce girebilip giremediğimizi öğrenmekti.2017 yılında meb'in yazısı gereği idarecilerin de haftaiçi mesai saatlerinde kurslara girebildiğini buldum.

yalnizzlink
Genel Müdür
12 Ekim 2019 11:08

idareci iseniz dyk vermeniz için öncelikle maaş karşılığı 6 saat derse girmeniz gerekir. maaş karşılığı 6 saaatten sonra haftaiçi 6 saate kadar idareci dyk alabilir. idarecinin dyk alması etiktir. bu dersi veren öğretmen dahi olsa çocuk seçimini idareciden yana kullanmışsa idareci o dersi verebilir.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
13 Ekim 2019 00:05

EN Mantıklı cevap.

yalnizzlink, 5 yıl önce

idareci iseniz dyk vermeniz için öncelikle maaş karşılığı 6 saat derse girmeniz gerekir. maaş karşılığı 6 saaatten sonra haftaiçi 6 saate kadar idareci dyk alabilir. idarecinin dyk alması etiktir. bu dersi veren öğretmen dahi olsa çocuk seçimini idareciden yana kullanmışsa idareci o dersi verebilir.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi