Editörler :
10 Ekim 2019 01:21   

Pomem İlanı En Az 2 Ay Sonra

Sayın Bakan, katıldığı televizyon programında; "Alımlar önümüzdeki aylarda" dedi. Ahmet Hakan ısrarla 2 3 defa "O zaman alım önümüzdeki 1 2 ay içerisinde olacak yani" dedi lakin sayın bakan bu 1 2 ay demecine pek sıcak bakmadı gibi geldi. "Evet bir süreç" tarzı konuştu. Eylül Ekim aylarında alım olabileceğini işaret ettiğini fakat Bekçi alımı ve PÖH alımını gösterdi. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde dedi. Eğitimlerin 8 aya çıktığını belirtti. Renk körlüğü ile ilgili alınan kararı önümüzdeki günlerde açıklayacağız dedi. Konuşmanın satır başları bunlardı polis alımları için.

Benim yaptığım çıkarım: Önümüzdeki aylardan kasıt yılbaşı sonrası. Bekçi eğitimleri zaten kafadan 2 Ay sürüyor. 1 ay da kendileri o süreci uzatsa her türlü yılbaşı sonrasına kalıyor "bana göre".

Siz, Bakanımızın konuşmasından ne çıkarım yaptınız?

10 Ekim 2019 01:31

ulrich2019
Aday Memur

Bir kere niyetlendik ya elimizde kalacak illaki

10 Ekim 2019 01:38

Bozkurt03Ç
Aday Memur
Bu konu üzerinden soru sorulmaya başlamadan hemen kafasını "yine mi bu konu" dercesine yere eğdi ama yinede eğitimler artık 8 ay olacak dedi 23. Dönem ağustos ayında mezun olduğunu ve 26. Döneminde ağustosta mezun olacağını varsayarsak eğitim Ocak ayında başlamak zorunda
10 Ekim 2019 01:43

ulrich2019
Aday Memur
Bu konu üzerinden soru sorulmaya başlamadan hemen kafasını "yine mi bu konu" dercesine yere eğdi ama yinede eğitimler artık 8 ay olacak dedi 23. Dönem ağustos ayında mezun olduğunu ve 26. Döneminde ağustosta mezun olacağını varsayarsak eğitim Ocak ayında başlamak zorunda
Bozkurt03Ç, 6 gün önce - Alıntıya git

alım ilanı olmayacağına göre ocak ayında başlayamaz. Bu durumda bütçe ile ilgili bir sıkıntı olmalı.

10 Ekim 2019 01:43

kocaoglann
Memur

Tılsımlı cumle, kısmi renk körlüğü için önümüzdeki günlerdeki açıklama yapacağız demesi, ilan gelmesi yakındır :) zaten olanlar oldu alımlar bitti mülakatları da başladı bazılarının bazılarının sonucu bile açıklancak neyse bekleyelim

10 Ekim 2019 01:56

sonicasd
Aday Memur

En az 2-3 ayı var en az oda

10 Ekim 2019 02:24

Gilromero1453
Memur

Bu alım işi ortalık malı oldu afedersiniz. Bunların keyfini beklemeye niyetim yok açıkçası.

2 ay sonra ilan gelecek de başvuracaz mülakata gireceğiz ve 8 ay eğitim göreceğiz sözde. Ben tsk subaylığa başvurdum umarım olur yolumu oradan çizmeye karar verdim. Bunlar bi açıklama yayımlamaktan aciz.

Son olarak bir iki ay lafına çok inanamayın. Çok değil yaz aylarında dediği eylülde 10 bin alacağız sözünü hatırlayın. O ya da bu sebepten almıyorlar. Keyifleri bilir.

10 Ekim 2019 03:33

sonicasd
Aday Memur

Bende öyle bunları bekleyecek değilim bunu beklemekle hayat mı geçer affedersiniz de bıraksınlar bu işleri.

10 Ekim 2019 10:52

pommeem
Aday Memur

Yapılan yaş düzenlemesinden dolayı ben bu alım ilanının seneye kalacağını düşünmüyorum. Seneye kalırsa 2018 KPSS'ye girip yaş düzenlemesinden faydalanamayan adaylar olacaktır. Bakanlık ve Polis Akademisi bunun hesabını yapmıştır diye düşünüyorum. Kaldıki 2019 için planlanan 35.000 Alımdan 25.000 Alım yapıldı. 10.000 Alım kaldı. Yıl bitmeden, Aralık ayının başlarında ilan geleceğini tahmin ediyorum...

10 Ekim 2019 10:56

kocaoglann
Memur

Yapılan yaş düzenlemesinden dolayı ben bu alım ilanının seneye kalacağını düşünmüyorum. Seneye kalırsa 2018 KPSS'ye girip yaş düzenlemesinden faydalanamayan adaylar olacaktır. Bakanlık ve Polis Akademisi bunun hesabını yapmıştır diye düşünüyorum. Kaldıki 2019 için planlanan 35.000 Alımdan 25.000 Alım yapıldı. 10.000 Alım kaldı. Yıl bitmeden, Aralık ayının başlarında ilan geleceğini tahmin ediyorum...

pommeem, 6 gün önce - Alıntıya git

aralık bile uzun sure hocam ben bu ayın son 2 haftasında bisey olcak kanaatindeyim aralik basinda da fytler olur

10 Ekim 2019 13:32

primer28
Şef

Dostum anlamiyür müsünüz? o kalan 10 bin kontenjanı Bekçilik yedi la yedi. 31 mart popülist kampnayasında kullanmak zorunda kaldılar o 10 bin kontenjanı. 2020ye kadar kontenjan yok. İlan da o yüzden yok.

10 Ekim 2019 13:36

Asayisberkemal7
Aday Memur

Dostum anlamiyür müsünüz? o kalan 10 bin kontenjanı Bekçilik yedi la yedi. 31 mart popülist kampnayasında kullanmak zorunda kaldılar o 10 bin kontenjanı. 2020ye kadar kontenjan yok. İlan da o yüzden yok.

primer28, 6 gün önce - Alıntıya git
Bende öyle düşünüyorum. İlan gelse şu zamana kadar gelirdi. Sanırım 2020 mart tan önce gelmez
12 Ekim 2019 18:07

Gilromero1453
Memur

primer28, 6 gün önce - Alıntıya git

Primerden bir nokta analiz daha helal sana bee. Son zamanlarda ön görüsü bu kadar yüksek birine rastlamamıştım.

12 Ekim 2019 18:13

kocaoglann
Memur

aralık bile uzun sure hocam ben bu ayın son 2 haftasında bisey olcak kanaatindeyim aralik basinda da fytler olur

kocaoglann, 6 gün önce - Alıntıya git

o değilde nokta atışı yapmışım duygulandım şuan :)

12 Ekim 2019 21:37

berkay91
Memur

kocaoglann, 6 gün önce - Alıntıya git

Bu işin hakkını veriyosun usta :)))

12 Ekim 2019 22:33

kocaoglann
Memur

Bu işin hakkını veriyosun usta :)))

berkay91, 4 gün önce - Alıntıya git

Eyvallah kardeşim sağolasın :))

Toplam 15 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?