Editörler : Lanet
10 Ekim 2019 09:30

Muvafakat için bilgi talebi

İyi günler...

Kurumlar arası nakil için bir üniversiteye başvuruda bulunmuştum, talebim kabul edilmiş ve kurumdan yazı gönderilmiş fakat çalıştığım üniversiteden henüz buna bir cevap yazılmamış. Personel daire başkanlığından kurumun benim için göndermiş olduğu muvafakat talebinin bir örneğinin bana gönderilmesini istedim, göndermediler. Bilgi edinme kanununu referans alıp personel daire başkanlığına muvafakat talebinin tarafıma iletilmesi için yazı yazmayı düşünüyorum. Normalde bu tür taleplerin kişilere istenildiği zaman verilmesi gerekmiyor mu ?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
10 Ekim 2019 10:10

Hocam üniversiteler bunu yapıyor maalesef. Kişinin kuruma muvafakat talep yazısı geliyor kişinin haberi olmadan ret yazıp gönderildiğini biliyorum ben. Karşı kurumla görüşüp yazınızın örneğini isteyin bağlantı kurabileceğiniz birileri varsa. Ben öyle yapmıştım. Ya da dediğiniz gibi dilekçe ile bilgi alma talebinde bulunun.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
10 Ekim 2019 10:12

Bu arada hangi kuruma kabul edildiniz?

10 Ekim 2019 10:16

Sivas C.Ü den yazı geldiğine dair bilgim var

Bilgi edinme kanununu referans kullanıp üst yazı göndermeyi düşünüyorum. dilekçe örnekleri için yardımcı olabilir misiniz ?

gardereli
Şef
10 Ekim 2019 10:37

üstat bildiğim kadarıyla sizin istediğiniz belge Bilgi Edinme Kanunu kapsamında bi belge değil. Yine yapabilirsiniz ama pek işe yaramayacağı gibi bide tenkit yiyebilirsiniz. Bende ''hsnd'' isimli arkadaşa katılıyorum, yazınızı gönderen kurumdan isteyebilirsiniz herhangi biriyle bağlantınız varsa. Bu arada hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

darkjusticer, 5 yıl önce

Sivas C.Ü den yazı geldiğine dair bilgim var

Bilgi edinme kanununu referans kullanıp üst yazı göndermeyi düşünüyorum. dilekçe örnekleri için yardımcı olabilir misiniz ?

10 Ekim 2019 11:13

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için...

gardereli, 5 yıl önce

üstat bildiğim kadarıyla sizin istediğiniz belge Bilgi Edinme Kanunu kapsamında bi belge değil. Yine yapabilirsiniz ama pek işe yaramayacağı gibi bide tenkit yiyebilirsiniz. Bende ''hsnd'' isimli arkadaşa katılıyorum, yazınızı gönderen kurumdan isteyebilirsiniz herhangi biriyle bağlantınız varsa. Bu arada hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

Bugrahan Beyim
Yasaklı
11 Ekim 2019 10:48

enseli bir dayın yoksa hiç umut etme o işe

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi